Omsk – Soči 8:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Toljatti 4:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 5:6 (po pr.)
Petrohrad – Viťaz 7:1 (kon.) | Jokerit – Atlant 4:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:2 (4:0, 0:0, 1:2)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 27.09.2014, 15:00 • TatNeft Arena, Kazaň (kapacita 8774 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:34:09)

Největší čas na ledě: Heshka 20:38 – Koskiranta 21:34

Dnes jsme měli možnost vidět vynikající a strhující zápas mezi Kazaní a Novosibirskem. Domácím skvěle vyšel vstup do utkání, když už po čtyřech minutách hry vedli o tři branky! Skóre zápasu otevřel na začátku 3. minuty v přesilové hře Alexander Burmistrov.

Ještě ve stejné minutě se prosadil také Jevgenij Bodrov, zřejmě nejlepší hráč zápasu. O chvíli později pak přidal třetí zásah Igor Mirnov, domácím se během minuty a půl podařilo vstřelit tři branky! Čtvrtý zářez pak ještě v první třetině přidal Alexander Svitov.

Po první dvacetiminutovce tak bylo prakticky po zápase, ve druhé periodě jsme žádnou branku neviděli, zelené světlo za brankami začalo blikat zase až v závěrečném dějství. Na 5:0 zvyšoval ve 44. minutě svou druhou brankou v zápase Jevgenij Bodrov.

Hosté se ale nevzdali a ještě dokázali zajímavě zdramatizovat zápas. Nejdříve se prosadil Andreas Thuresson, který tak potvrdil svou exkluzivní formu na začátku nové sezóny. Chvíli na to se trefil také Vladimir Butuzov.

Více už toho ale hosté z Novosibirsku nestihli, své trestné střílení pak neproměnil ani domácí útočník Justin Azevedo, a tak Kazaň vítězí nad Sibirem 5:2!

60:00

59:35
    Hosté se stále drží s pukem v útočném pásmu, času už ale moc nezbývá.

59:09
    Hráči Sibiru se ještě snaží přidat nějakou branku, Garipov byl pozorný proti ráně Hersleyho od modré čáry.

58:27
    Butuzov je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

58:08
    Sergej Kostitsyn operoval v přesilovce za brankou soupeře, odkud naservíroval výbornou přihrávku přesně na hůl Justina Azeveda, který ale ve výborné pozici nedokázal trefit puk tak, aby mířil na branku!

57:32
    V oslabení se k zakončení dostal Arťom Vorošilo, jeho střelu ale srazil Nikulin do rohu kluziště.

56:59
    Mollerova střela sražena, hosté pak dokázali dostat puk alespoň do středního pásma.

56:27
    V závěru ještě uvidíme přesilovou hru Kazaně, za podražení Kostitsyna míří na trestnou lavici Vladimir Butuzov.

56:00
    Svitov se k zakončení neprokličkoval, v pokračující akci ale pálil Kornějev, který trefil pouze clonícího obránce před sebou.

55:33
    Jevgenij Bodrov opět útočil na hattrick, Bespalov ale jeho střelu s menšími problémy dokázal vyrazit.

54:51
    V další šanci hostů se ocitl Dmitrij Kugryšev, z bezprostřední blízkosti Garipova ale nedokázal procedit kotouč do branky.

54:24
    Hosté se ještě nevzdali a stále se snaží dobývat Garipovovu branku.
    Azevedo neproměňuje trestné střílení!

53:45
    Azevedo sice dokázal Bespalova vykoupat, v poslední chvíli, kdy už ale stačilo zasunout kotouč do prázdné branky, ale domácímu útočníkovi přeskočil puk hokejku!

53:45
    Justin Azevedo byl v samostatném úniku faulován Koněvem a je nařízeno trestné střílení!

53:08
    Emil Garipov našel puk po střele Jarna Koskiranty od levého mantinelu ve své lapačce.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 3. Burmistrov (Heshka), 3. Bodrov (Svitov), 4. Mirnov (Azevedo, Kornějev), 16. Svitov (Bodrov, Rylov), 44. Bodrov (Obuchov, Svitov) – 46. Thuresson (Enlund), 48. Butuzov (Bobrov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Heshka, Pajgin, Nikulin, Kornějev, Děnisov, Rylov, Musin, Medvěděv – Moller, Burmistrov, Petrov – Mirnov, Azevedo, Kostitsyn – Bodrov, Svitov, Obuchov – Varnakov, Pesonen, Malychin
    Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (od 16. Bespalov) – Hersley, Alexejev, Gimajev, Ožiganov, Karavajev, Ignatovič, Koněv – Thuresson, Enlund, Sannikov – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Jefimenko, Šalunov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov
    Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ščenjov – Sivov, Čubykin