Omsk – Soči 8:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Toljatti 4:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 5:6 (po pr.)
Petrohrad – Viťaz 7:1 (kon.) | Jokerit – Atlant 4:2 (kon.)
SKA Petrohrad
7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 27.09.2014, 15:00 • Ice Palace • KHL

To je ode mě vše. Tímto se s vámi loučím a zase někdy na počtenou. (17:36:29)

Československá stopa
    Alexander Salák (PET) 96,15% úspěšnost, 1 obdržený gól
    Roman Červenka (PET) 0+0, 14:51 čas na ledě
    Roman Horák (CEC) 0+0, 15:57 čas na ledě

A je za námi poslední třetina, ve které byly jednoznačně lepší domácí. Již 35 sekund po začátku skóroval Jimmie Ericsson a necelou minutu na to navýšil na 4:1 Dmitrij Kalinin . Čechov v té době přišel o tempo a chuť do hry. V posledních deseti minutách se k puku dostal Jevgenij Dadonov který skóroval hned třikrát! Nejprve v dvaapadesáté minutě ukázkovou střelou pod víko vymetal veškeré zbylé pavučiny v kleci Säteriho, poté v pětapadesáté minutě dorazil bekhendovou přihrávku od Viktora Tichonova a aby toho nebylo málo, tak ještě v devětapadesáté minutě dorážkou z ostrého úhlu dokonal svůj hattrick. Nutno ale uznat, že dvě třetiny neměl zápas favorita, hosté sice na konci obou předchozích třetin prohrávali ale tempem se drželi. O to přišli až ve třetí třetině.

60:00

59:36
    U puku je Čechov a snaží se ještě vstřelit aspoň jedem gól. Do konce zbývá pár sekund a vhazuje se na pravé straně od Salákovi klece.

59:23
    DADONOV - 7:1

58:54
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ DADONOV slaví hattrick a na led létají čepice! Po přihrávce od Šipačjova se dostal k puku a z velmi ostrého úhlu nejprve trefil gólmana, ale jeho bekhendová dorážka už do sítě zapadla. Asistence: Vadim Šipačjov, Artemy Panarin

58:13
    Střela Kovalčuka skončila na prvním hráči, na kterého narazila.

58:00
    Poslední dvě minuty hry. U puku je Čechov.

57:55
    Tichonov se protáhl skrze dva obránce a snažil se zavěsit. Nakonec bohužel pro domácí upadl.

57:25
    Tvrdou střelou Artemyho Panarina Säteri vyráží betony.

57:04
    Petrohrad sice střílí stále ne bránu, ale nikam se moc nežene. Vítězství má dnes jisté.

56:40
    Ani Červenka se nedokázal prosadit a Čechov vyhazuje.

56:04
    Tichonova střela za hlučné akustiky domácích míjí bránu.

55:04
    Dnešní utkání sleduje 12 291 diváků.

54:23
    Igor Golovkov dostal pět minut a osobní trest do konce utkání za krosček. Bitka z následné potyčky ale nebyla.
    DADONOV - 6:1

54:05
    JEVGENIJ DADONOV ještě jednou! Kolem obránců se protáhl Viktor Tichonov a jeho bekhendovou přihrávku neměl Dadonov problém doklepnout do sítě. Asistence: Viktor Tichonov

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 4. Šipačjov (Panarin, Kovalčuk), 33. Kutějkin (Šipačjov, Dadonov), 41. Ericsson (Kovalčuk), 42. Kalinin (Dadonov, Martensson), 52. Dadonov (Panarin, Šipačjov), 55. Dadonov (Tichonov), 59. Dadonov (Šipačjov, Panarin) – 22. Soloduchin (Koroljov)

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov) – Kalinin, Judin, Chafizullin, Kutějkin, Chudinov, Belov, Jermakov, Rjasenskij – Ericsson, Kovalčuk, Tichonov – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Červenka, Thoresen – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin
    HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Grebeškov, Grišin, Verešchagin, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Klimontov, Buchanko – Cyganov, Kempe, Horák – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Šitikov, Afinogenov, Jakubov – Šatskij, Mamin, Vyglazov

Rozhodčí: Alexej Belov, Juri Oskirko – Štěpán Koršak, Alexander Černyšev

Diváci: 12 291