Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 2:3 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:2 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 28.09.2014, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

Další zápas je již minulostí. Vítkovice si vypracovaly slibné dvoubrankové vedení se kterým nakráčely do třetí třetiny. V té ale nakonec dominovali hosté z Liberce, když třemi brankami otočili zápas. Hned po několika úvodních vteřinách třetí části se trefil Vampola, druhou brankou hosté využili přesilovku zásluhou Vitáska a dvě a půl minuty před třetí sirénou strhl vedení na stranu hostů jako správný kapitán Martin Bartek – Tygři poté už své vedení ze spárů nepustili a z Ostravy si odvážejí 3 body. Vítkovická vítězná série je přerušena, je však čas načít novou.

Z vítkovické haly je to ode mě pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek víkendového večera a u dalších onlajnů se na Vás budu těšit napočtenou. (19:58:34)

Ještě Vám dlužím informaci o počtu diváků, tak tedy – dnešnímu utkání přihlíželo zde v hale 5 099 diváků.

Nejlepší hráči utkání:¨
    HC Vítkovice Steel – Petr Šenkeřík
    Bílí Tygři Liberec – Martin Bakoš

60:00

59:58
    Vítkovičtí za brankou, hosté brání svou klec, co jim síly stačí.

59:51
    Domácí u branky, ale nahrávka přes brankoviště svůj cíl nenašla.

59:40
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Húževka si nabruslil do středu, jeho střela zpoza obránce cestu do sítě nenašla.

59:20
    Příliš mnoho hokejek na jeden puk, nakonec ale vítězí domácí a posílají jej na branku.

59:06
    Burger na Káňu, ale ten neměl patřičný prostor před libereckou brankou.

58:55
    Liberečtí znovu vyhazují směrem na opuštěnou klec, ale hodně mimo. Je z toho zakázané uvolnění.

58:42
    Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:34
    Stehlíkova střela od modré byla sražena mimo.

58:31
    Šindelář zůstává na střídačce.

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:17
    Domácí kontrolují kotouč, baží po vyrovnání.

57:49
    Vítkovičtí v pásmu, pokus Romana končí těsně nad brankou.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 15. Stehlík (Šenkeřík, Šedivý), 39. Huna (Zíb, Roman) – 41. Vampola (Bartek), 47. Vitásek (Jelínek), 58. Bartek (Vampola)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Svoboda) – Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Pastor, Štencel – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Káňa, Němec, Strapáč – Vandas, Kolouch, Zdráhal
    Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolmann, Vitásek, Voráček, Kajínek – Bartek, Vampola, Kica – Bakoš, Filippi, Bulíř – Valský, Bulík, Jelínek – Jass, Dlouhý

Rozhodčí: Mrkva, Čech – Jindra, Zíka

Diváci: 5 099