Olomouc – Warriors Brno 6:1 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 4:1 (kon.) | Zlín – Vsetín 4:0 (kon.)
Jihlava – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 9:6 (kon.) | Pardubice – Letňany 10:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.10.2014, 12:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Na východě Čech jsme dnes viděli zajímavý obrat, kdy domácí tým prohrával nejprve 0:1, nakonec však dokázal skóre otočit až na konečných 4:1, čímž potvrdil papírové předpoklady tohoto zápasu.

Pro dnešek to bude vše, někdy příště u mládežnického hokeje opět nashledanou. (14:06:32)

60:00

59:56
    Nahozený puk se odrazil od mantinelu zpět před branku Vomáčky, ten jej sice s obtížemi, přesto však přikryl.

59:23
    A teď navíc dojde ke srovnání sil. Kunst před brankou Vomáčky podrazil jednoho z domácích, Liberec tak přichází o početní výhodu.

59:05
    Hradec ale v poklidu vyhazuje do středního pásma.

58:34
    A ještě jedno vyloučení. Jirásek si zbytek zápasu odsedí na trestné lavici, provinil se totiž nedovoleným zákrokem – vražením na hrazení.

58:12
    Přesto se Liberec stále snaží, za to klobouk dolů.

57:28
    Puk je na hradecké straně, avšak opět zašlápnut u mantinelu. Kdepak, tady je pro dnešek hotovo.

56:24
    Hradec právě vstřelil branku!
    Definitivní ránu Liberci zasadil po kombinaci Jiráska a Štohanzla přízemní ranou JAKUB HAŠEK.

56:12
    Už to však podle minulého scénáře neplatí.

55:25
    Kapitán v akci! Štohanzl se dostal ke střele, ta však jenom lízla lapačku hostujícího brankáře. Puk se po chvíli zase dostává na hradeckou půli.

53:47
    Opravdu to vypadá, že se bude dohrávat hlavně na půli Liberce. Jak byli Severočeši v druhé půli lepší, tak nyní se podobají spíše extrémnějšímu obrazu svého týmu z první periody.

52:37
    Tak hradečtí hráči se nakonec přece jen dostali ke střele. Hrstka byl však správně postaven a puk se neškodně odrazil od jeho chráničů.

52:01
    Na obrazu hry se nic nemění, snad jen to, že teď se "zašlapává" na liberecké straně hřiště.

51:22
    Stejná situace. Takto se Liberečtí jen těžko na něco zmůžou...

50:25
    Další odevzdání kotouče a vystřídání. Teď se bojuje hlavně podél mantinelů a ve středním pásmu.

49:24
    Teď už to s hosty z Liberce vypadá špatně. Hradečtí se opět natlačili do jejich obranného pásma. Liberec vyhazuje, ale není mu to nic platné; Hradec kotouč opět odebírá.

48:53
    Oddechový čas pro hosty.

48:53
    Využitá přesilová hra pro Královské Lvy! Po skrumáži, která vznikla před brankářem Hrstkou, dokázal puk doslova doklepat do branky VÁCLAV MARŠÍK. Bez asistence.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 33. Maršík (Gaspar), 41. Jirásek, 49. Maršík, 57. Hašek (Jirásek, Štohanzl) – 11. Turský

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Kouba) – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gaspar, Šalda, Jonáš – Sajdl, Hladík, Jakubec, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl "C", Hašek, Mazura, Maršík, Síla. Trenér: Tomáš Martinec.
    Bílí Tygři Liberec: Hrstka (Kuhn) – Bednář, Krejsa, Šuráň, Turský, Kotyza, Bálik – Dospěl, Šír, Šíp, Mocek, Charvát, Čermák, Kunst, Verbický, Ira, Chrtek "C", Šafařovský. Trenér: Milan Plodek.

Rozhodčí: Veselý – Pošvář, Votroubek