Toronto – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Tampa – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Carolina 4:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 5:2 (kon.) | Boston – Washington 0:4 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.) | Florida – New Jersey 1:5 (kon.)
Nashville – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Colorado – Minnesota 0:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Calgary Flames
Neděle 12.10.2014, 01:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Československá stopa v zápase:

Ladislav Šmíd: 3 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 20:19. (03:54:19)

Tři hvězdy zápasu:

1. Kevin Shattenkirk (STL) – 0+3
    2. Brian Elliot (STL) 24 zákroků, úspěšnost 95,8%
    3. Paul Stastny (STL) – 0+3

Zápas je u konce! St. Louis poráží na svém ledě Calgary výsledkem 4:1 a připisuje si svou první výhru v nové sezoně NHL. Blues tak odčinili předešlou domácí porážku s New York Rangers. Domácí byli v zápase lepším týmem a navíc je skvěle držel i výborně chytající Elliot, který přišel o čisté konto až pět minut před koncem.

60:00

59:42
    Hosté vyhodili kotouč a domácí už se nikam nepoženou.

59:32
    Puk se pohybuje v obranném pásmu Calgary.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a domácí mají stále početní výhodu.

58:57
    Hosté vyhazují kotouč k Elliotovi.

58:15
    Mikael Backlund (CGY) dostává dvě minuty za hru vysokou holí a za těchto okolností se zdá být zápas definitivně rozhodnut.

58:00
    Backes vystihl hostující rozehrávku a zmocnil se puku v útočném pásmu.

56:54
    Blues nenechávají nic náhodě, tlačí se do útoku a nedovolují soupeři pomýšlet na další snížení.
    Curtis GLENCROSS - 4:1

55:47
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a Elliot přichází o čisté konto! Brodie našel chytrou přihrávkou na modré Giordana, který vypálil na bránu a jeho střelu ve vzduchu tečoval CURTIS GLENCROSS, na jehož zásah neměl Elliot šanci zareagovat. Asistence: Mark Giordano, TJ Brodie.

55:06
    Potrestaným je Kevin Shattenkirk, který si odsedí dvě minuty za hákování.

55:06
    Bouma se prokličkoval mezi dvěma obránci až před Elliota, kterého se pokusil překonat bekhendovým zakončením. Domácí brankář dokázal zasáhnout, ale Bouma byl faulován a po komerční pauze bude následovat přesilovka Calgary.

54:18
    Reaves (STL) se dostal do zakončení, ale Hiller byl pozorný.

53:30
    A oba dva zmínění hráči už jsou na trestné lavici, kde si za bitku odsedí po pěti minutách.

53:30
    Engelland se pustil do bitky s Jackmanem a oba nyní baví diváky, ale následovat bude pochopitelně trest pro oba aktéry.

52:48
    Domácí hrají v plném počtu.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 1. Lindström (Stastny, Steen), 9. Backes (Shattenkirk, Stastny), 24. Pietrangelo (Shattenkirk, Stastny), 28. Tarasenko (Schwartz, Shattenkirk) – 56. Glencross (Giordano, Brodie)

St. Louis Blues: Elliot (Allen) – Cole, Pietrangelo, Shattenkirk, Bouwmeester, Leopold, Jackman – Berglund, Backes, Oshie – Steen, Stastny, Lindström – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Ott, Porter, Reaves
    Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Brodie, Giordano, Wideman, Šmíd, Engelland, Russell –Glencross, Backlund, Bouma – Byron, Monahan, Setoguchi – Gaudreau, Colborne, Raymond – Bollig, Stajan, McGrattan

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Brad Watson – Brian Mach, Tony Sericolo