Nitra – Žilina 4:5 (kon.) | Poprad – Zvolen 5:2 (kon.) | Skalica – Trenčín 4:5 (po pr.)
Banská Bystrica – Martin 2:1 (po pr.) | Košice – Piešťany 1:5 (kon.)
HK Nitra
4:5 (0:1, 4:0, 0:4)
MsHK Žilina
sk Neděle 12.10.2014, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Piskot po zápase v Nitra aréne nebýva zvykom ale dnes si domáci hráči za odvedený výkon hlavne v tretej tretine iné asi nezaslúžili. Po dvoch tretinách to vyzeralo, že už je po zápase avšak zdanie klame, hostia zabojovali a podaril sa im dokonalý obrat a z Nitry si odvážajú 3 body kedy domáci Corgoni im podľahli 4:5. Pomer striel 34:34. (19:14:08)

60:00

59:35
    Hostia umne držia puk v pásme domácich.

59:15
    Valášek v úniku netrafil bránku domácich.

58:51
    Kristek v útoku 2 na 2 vystrelil, jeho pokus bol zblokovaný.

58:20
    Dnešné stretnutie sleduje 2265 divákov.

58:00
    Tak ako domáci vyhrali druhú tretinu 4:0 tak sa to isté podarilo hosťom a dve minúty pred koncom tretej tretiny vedú v Nitre 5:4.
    RUSNÁK - 4:5

56:06
    Žilina dala gól!
    Dokonalý obrat zápasu. ONDREJ RUSNÁK dorazil do bránky puk odrazený od zadného mantinelu a dostáva hostí druhýkrát v zápase do vedenia.Asistencie: Jakub Kubiš.
    PROCHÁZKA - 4:4

55:04
    Nitra stráca trojgólové vedenie. Zvyšok pavučiny ktorú vymietol pri predchádzajúcom gole Novotný tentokrát strelou príklepom dokončil MIALN PROCHÁZKA. Asistencie: Štepán Novotný.

54:46
    Lipovského strelu Cibuľa vyráža do ochrannej siete.

53:35
    Hostia zovreli domácich pred Cibuľom, Nitra sa len s ťažkosťami ubránila.

52:40
    Richard Mráz vybojoval puk v súboji s obrancom hosti, ocitol sa nakoniec v ofsajde a vhadzuje sa v strednom pásme.

51:39
    Procházka sa ocitol sám pred Cibuľom, dostal prihrávku, zakončil, Cibuľa chytil jeho pokus a hráča hostí hneď tvrdo atakovali dvaja domáci hráči.

51:12
    Tempo hry nám oproti predchádzajúcim dvom tretinám opadlo a Nitra sa stiahla pred Cibuľu a čaká čo hostia vymyslia. Dvakrát sa im to nepodarilo prečítať a tak majú domáci len jednogólový náskok.

50:46
    Karol Križan ostáva ležať na ľade. Akcia domácich 2 na 1. Lukáš Novák sa rozhodol zakončiť samostatne, neuspel a pri zakončení sa zrazil s Križanom, ktorý sa ťažko zdvíha z ľadu.
    NOVOTNÝ - 4:3

49:05
    Po buly sa k puku dostal ŠTEPÁN NOVOTNÝ, ten sa dostal až na os klziska a spoza Eremenka vystrelil a vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Cibuľovej bránky. Asistencie: Jiří Jelínek.