Buffalo – Florida 0:1 (kon.) | Columbus – Calgary 3:2 (kon.) | Toronto – Detroit 1:4 (kon.)
Winnipeg – Nashville 0:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 0:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 2:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Calgary Flames
Sobota 18.10.2014, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S kontatováním, že Columbus Blue Jackets doma vyhrál nad Calgary Flames poměren 3:2 se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u kanadskoamerické NHL se těší Tomáš Lysý (03:55:00)
    Jack Skille si moc dobře uvědomuje nepovedený závěr zápasu
    Myslím si, že musíme zapracovat na našem "zabijáckém" myšlení jako celek, jako celý tým. Obzvláště když se dostaneme do takového náskoku jako dnes.

Diváci: 15987.

Kdo by to čekal, že zápas bude mít takovýto strhující finiš. Po dvou třetinách totiž vedl Columbus jasně, a to o tři góly, když se v první třetině prosadili Jack Skille a Ryan Johansen, které ve druhé části doplnil Matt Calvert. Jenže ve třetí třetině nejpve snížil Mason Raymond a osm minut před koncem to bylo už jen o gól po zásahu Joshe Joorise, hrajícím svůj první mač v NHL. Více ale už Plameny nestihly.

60:00

59:58
    Hartnell vystřelil na prázdnou branku a minul jí zhruba o metr, což mu však nemusí vadit, protože zápas končí!

59:31
    Po téměř minutě se Columbus osvobozuje a posílá puk před prázdnou branku Calgary.

59:10
    Glencross měl nyní velké štěstí, že se s Giordanem na modré čáře domluvili, kdo rozehraje puk a ještě jej udrželi v útočném pásmu. Následný kanon Giordana od modré vyráží Bobrovskij!

58:54
    Curtis Glencross trefuje dorážkou z bezprostřední blízkosti pravou tyčku branky Sergeje Bobrovského!

58:42
    Hosté jsou znovu před Bobrovským. Za jeho branku nyní probíhá souboj o puk, ve kterém jsou, zdá se, úspěšnější domácí.

58:32
    Columbus zásluhou Johansena posílá kotouč do středního pásma.

58:11
    Branka hostí je prázdná, Calgary hraje v šesti bez Karriho Rama.

57:53
    Russell se opřel kousek za modrou do puku a vypálil. Ne však do sítě, ale do masky Bobrovského.

57:15
    Ani Columbus se nikam nehrne. Nahodí puk za Rama a jde střídat, následně se celá pětice vrací zformovaná na obrannou modrou.

56:57
    Po Calvertovi vyhodil Letestu puk tak šikovně, že přejel na druhou stranu, nikoliv však na zakázané uvolnění.

56:39
    A stejně tak Matt Calvert, který za brankou sebral nahození Calgary.

56:26
    Hned po buly posílá Letestu kotouč do středního pásma.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Skille (Letestu), 6. Johansen (Foligno, Atkinson), 28. Calvert (Letestu, Wisniewski) – 43. Raymond (Glencross, Backlund), 52. Jooris (Giordano, Brodie)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Erixon, Wisniewski, Tjutin, Prout – Foligno, Johansen, Atkinson – Hartnell, Anisimov, Wennberg – Calvert, Letestu, Skille – Tropp, Chaput, Boll. Trenér: Todd Richards.
    Calgary Flames: Ramo (Hiller) – Brodie, Giordano, Russell, Wideman, Šmíd, Diaz – Glencross, Backlund, Byron – Hudler, Monahan, Jooris – Raymond, Colborne, Bouma – Bollig, Stajan, McGrattan. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Brian Pochmara – Derek Amell, Matt MacPherson

Diváci: 15987