Buffalo – Florida 0:1 (kon.) | Columbus – Calgary 3:2 (kon.) | Toronto – Detroit 1:4 (kon.)
Winnipeg – Nashville 0:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 0:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Vancouver Canucks
Sobota 18.10.2014, 03:40 • Rexall Place, Edmonton (kapacita 16839 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (06:26:43)

Československá stopa v dnešním utkání:

Martin MARINČIN (EDM) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:46
    Radim VRBATA (VAN) – 1+1, 4 střely, čas na ledě 17:42, třetí hvězda zápasu

Hvězdy utkání:
    1. Ben SCRIVENS (EDM) – 28 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,6%
    2. Ryan MILLER (VAN) – 28 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, první čisté konto v sezóně

Největší čas na ledě: Schultz 23:54 – Bieksa 24:01

Branky a nahrávky: 36. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 60. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata). Diváci: 16839 (vyprodáno). Rozhodčí: Rehman, Kozari – Wheler, Lazarowich.

Dnes jsme měli možnost sledovat velmi zajímavý souboj mezi dvěma kanadskými rivaly, který vyzněl lépe pro Kosatky z Vancouveru. V první třetině se diváci v edmontonské Rexall Place ještě branky nedočkali, skóre se měnilo až v periodě druhé.

Ve 36. minutě se totiž po perfektní akci elitního útoku Canucks prosadil potřetí v sezóně Radim Vrbata, kterého už pravé tyčky našel volného Daniel Sedin. Jednogólový stav pak držel na časomíře v podstatě až do konce.

Čtrnáct vteřin před koncem jej ale přeci jen ještě změnil Daniel Sedin, na jehož brance si připsal asistenci i Vrbata, sám třetí hvězda dnešního zápasu. Vancouver tak vítězí na ledě Edmontonu 2:0, Ryan Miller si připisuje své první čisté konto v novém působišti.

60:00
    Daniel SEDIN - 0:2

59:46
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Radim Vrbata vybojoval puk v obranném pásmu, dostal ho do středního pásma, kde Henrik Sedin povedenou zadovkou našel svého bratra a DANIEL SEDIN z obranné modré čáry trefil přesně prázdnou branku! Asistence: Henrik Sedin a Radim Vrbata.

59:14
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude po Millerově levici.

58:49
    Vrbata opět šikovně vyhodil tak, aby z toho nebyl icing.

58:26
    Hostům se povedlo vyhodit puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a mohou vystřídat.

58:00
    Scrivens už míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti hráčích!

58:00
    Rovné 2 minuty před koncem třetí třetiny vyhodil Alexander Edler puk na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Millerovou brankou.

57:20
    Čas domácím hráčům utíká opravdu velmi rychle, především když se ani nemohou dostat do útočného pásma.

56:43
    Hosté se opět usadili v útočné třetině, což jim nadmíru vyhovuje.

56:12
    Martin Marinčin nyní lehce zaváhal na útočné modré čáře a pouze odevzdal kotouč soupeři.

55:46
    Sedinové opět připravili střeleckou parketu pro Radima Vrbatu, který tentokrát pálil z pravé strany a branku přestřelil.

55:07
    Kassianova střela sražena, hosté se ale stále drží s pukem v útočném pásmu, což jim za tohoto stavu bude vyhovovat.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 36. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 60. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata)

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Ference (C), Petry, Nikitin, Schultz, Marinčin, Fayne – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Pouliot, Draisaitl, Perron – Purcell, Arcobello, Jakupov – Hendricks, Gordon, Joensuu
    Trenér: Dallas Eakins.

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Edler, Tanev, Hamhuis, Sbisa, Stanton, Bieksa – D. Sedin, H. Sedin (C), Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Vey, Richardson, Kassian – Dorsett, Matthias, Hansen
    Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Rehman, Kozari – Wheler, Lazarowich

Diváci: 16839 (vyprodáno)