Chanty-Mansijsk – Záhřeb 1:2 (po pr.) | Čeljabinsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 5:4 (po pr.)
Toljatti – Atlant 2:1 (3:2 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Medveščak Záhřeb
Sobota 18.10.2014, 13:00 • Arena Jugra • KHL

Česká stopa

Lukáš Kašpar: Góly/Střely (0+2) čas na ledě: (17:08) (15:30:17)

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 31 – 30
    Úspěšnost zásahů: 93,33% – 96,77%
    Vyloučení: 4 – 5
    Vyhrané buly: 23 – 28

Nakonec rozhodlo prodloužení, v němž vítězství zařídil chorvatskému týmu v přesilové hře. Nutno dodat, že Záhřeb byl mírně aktivnějším celkem v celém zápase, tak jsou dva body zasloužené. To je ode mne vše. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.

BILL - 1:2

63:14
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru hosté využívají a z ledu Jugry si odvážejí dva body! Mathieu poslal kotouč k modré čáře, kde tvrdě vypálil THOMAS BILL. Jeho rána mezi tři tyče nezamířila, ale byla tečovaná jedním z obránců. Poté puk změnil směr a zamířil za záda bezmocně natahujícího brankaře. Asistence: Carle Mathieu.

62:43
    Carle vypálil těsně za modrou čáru, nicméně svým střeleckým pokusem orazítkoval pouze zadní mantinel.

62:03
    Oddechový čas pro hosty.

62:03
    Domácí hráli v šesti, a tak bude následovat přesilová hra. Na trestnou miří Lesnuchin.

61:14
    Jacenko využil volného prostoru a tvrdě napřáhl ze strany. Rána mu ale nesdla a Brust bez větších potíží jeho ránu zastavil.

60:32
    Zmatek před domácím brankařem skončil menší strkanicí. Puk ale Gorjačevskich udržel před brankovou čárou.

60:01

Je konec. Třetí perioda nerozhodla, a tak zápas rozhodne buď petiminutové prodloužení a pokud ne, tak případně nájezdy. Za malý okamžik to vypukne.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:21
    Hosté jsou stále u kotouče, ale již nikam nespěchají. Držího ve své moci a vyčkávají konce třetí periody. Zápas tak směřuje do prodloužení.

58:05
    Sražená střela Leiny končí v ochranné síti. Hra se přerušuje a následovat bude vhazování před Gorjačevskichem.

57:22
    Záhřeb je mírně aktivnějším týmem, ale obrana Jugry momentálně drží střed hrací plochy a svého soupeře do šancí nepouští.

56:18
    Čibisov se z úhlu natlačil před brankoviště, kde ale neudržel rovnováhu, spadl a narazil do brány, která se posunula. Následnou menší potyčku rozhodčí rychle ukončili.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 34. Magogin (Sergejev, Pepeljajev) – 17. Anderson (Flood, Polushaj), 64. Bill (Mathieu)

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich – Larsen, Mamkin, Sergejev, Želdakov, Sokolov, Pepeljajev, Stalnov – Kašpar, Maxwell, Gusev- Magogin (C), Sitnikov, Bortnikov – Čibisov, Gorbunov, Romancev – Buljanskij, Jacenko, Lesnuchin.
    Medveščak Záhřeb: Brust – Martinovič, Flood, Crle, Morrisonn, Popovič, Hutchison – Thomas, Palushaj, Anderson – Segal, Leino, Pelletier – Glumac, Murray (C), Perkovich – Wright, Trotter, St. Pierre.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Střelcov, Tarasov