Buffalo – Boston 0:4 (kon.) | Montreal – Colorado 3:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
New Jersey – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Florida 2:1 (3:1 po s.n.) | Detroit – Toronto 1:0 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.) | Dallas – Philadelphia 5:6 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – St. Louis 1:6 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Rangers – San Jose 4:0 (kon.)
Ottawa Senators
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 19.10.2014, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

S konstatováním, že v souboji celků, které před tímto zápasem měli ze čtyř zápasů šest bodů, vychází lépe domácí Ottawa Senators, radující se z výhry 3:2 nad Columbusem Blue Jackets, se s Vámi loučí a dobré nedělní ráno přeje Tomáš Lysý. (03:58:34)

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT): 0+0, 0 střel, čas na ledě: 13:29.

1. Mike Hoffman (OTT) 1+1
    2. Robin Lehner (OTT) 38 zák., 2 góly, 95% úsp.

Využití: 0-0.

Výborný zápas je za námi. Ottawa v první třetině promarnila trestné střílení, ale nakonec se radovala díky Davidu Legwandovi po jeho střele zblízka. Ve druhé třetině nejprve střílenou přihrávku Erika Karlssona poslal do vlastní sítě Foligno, který navíc v pádu trefil McElhinneyho, jenž musel na střídačku. Jenže domácí o vedení během ani ne minuty přišly. Lehnerem vyraženou střelu Nicka Foligna si srazil Lazar do vlastní sítě a vzápětí vyrovnal ranou od modré David Savard. Rozuzlení přinesla třetí třetina. V padesáté minutě se pas Neila nečekaně odrazil k Mike Hoffmanovi, na což překvapený Johnson nemohl zareagovat a následně křídlo čtvrté lajny Ottawy obešlo Savarda a propálilo bekhendem Bobrovského. Columbus se v závěru mocně tlačil za vyrovnáním, ale Senátory pořádně podržel Robin Lehner.

60:00

59:59
    Johansen se z bezprostřední blízkosti dostal k puku, ale Karlsson odvedl famózní práci a zblokoval jeho pokus.

59:41
    Wisniewského ránu na poslední chvíli vyráží Lehner!

59:13
    Cam Atkinson poslal kotouč jen do Zacha Smithe a Ottawa se osvobozuje. Columbus chtěl znovu rychle dostat kotouč do útočného pásma, ale pomohl si ofsajdem.

59:00
    Jak na střelnici si musí připadat Lehner, na kterého pálil od modré Wisniewski a poté neuspěl dorážkou Ryan Johansen.

58:37
    Oddechový čas Columbusu.

58:37
    Při další útočné akci již míří Bobrovskij na střídačku a hosté jsou v šestil Nakonec kotouč před dotírajícím Erixonem schovává Lehner v lapačce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Johnson vypálil vedle a po několika odrazech puku se Ottawa osvobozuje, když posílá kotouč do středního pásma.

57:02
    Jack Johnson od modré netrefil branku. Sledujeme velký tlak Modrokabátníků.

56:31
    Je jasné, že Columbus bude nyní víc před branou domácích. Ryan Johansen nejprve bekhendem mířil do připraveného Lehnera, napodruhé se neprosadil loňský nejlepší střelec Columbusu, který má zatím na svém kontě dva góly, ani střelou zápěstím.

55:37
    Erixon od modré otestoval pozornost Lehnera, který byl připraven a vyráží kotouč.

55:13
    Komerční přestávka.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 16. Legwand (Hoffman, Neil), 28. Karlsson (MacArthur), 50. Hoffman (Neil) – 34. Foligno (Hartnell, Erixon), 35. Savard (Foligno, Johansen)

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Philips, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Ryan, Zibanejad, Chiasson – Michálek, Smith, Lazar – Hoffman, Legwand, Neil.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (28. Bobrovskij) – Johnson, Savard, Tjutin, Prout, Erixon, Wisniewski – Foligno, Johansen, Atkinson – Hartnell, Anisimov, Wennberg – Calvert, Letestu, Skille – Tropp, Chaput, Boll,

Rozhodčí: Graham Skilliter, Marc Joannette – Michel Cormier, Brian Murphy

Diváci: 18994