Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Jokerit – Ufa 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 19.10.2014, 15:00 • Hartwall Areena, Helsinki • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (17:18:44)

Československá stopa v utkání:
    Petr Koukal (JOK) 0+2, 1 střela, čas na ledě 19:55

Ufa nakonec ve třetí třetině vedení udržela. I když domácí v závěrečných minutách celkem slušně zatlačili, k úspěchu to nevedlo. Salavat byl daleko lepší v koncovce, podržel je i gólman Irving, takže nový trip začíná rozhodně velmi cenným výsledkem.

60:00

59:32
    Moses a jeho další střela z levé strany. V poslední třetině má tenhle útočník ale velký apetit.

59:09
    Ze strany Jokeritu je to sympatické. Snaží se s výsledkem pořád něco udělat, dokud není konec. Teď Irving musel schovat puk před dorážejícím Mosesem.

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Domácí to ještě zkusí! Mají prádznou branku, Helenius je na střídačce.
    MOSES - 2:4

57:43
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Že by ještě drama? Jokerit teď naprosto vyšachoval soupeřovu obranu. A znělka z filmu Rocky zní celou arénou. Kombinace na jeden ťukes se nakonec dostala až ke STEVEMU MOSESOVI, jenž pohodlně zakončil za Irvinga. Asistence: Petr Koukal, Linus Omark.

57:20
    Zhruba dvě a půl minuty do konce. Finský celek se snaží tlačit dopředu, jenže Salavat je tak trochu na koni. Snadno se mu brání tento pohodlný náskok.

56:16
    Zase celkem slušná akce Jokeritu, jenže bídná koncovka. Irving je mezi třemi tyčemi neomylný stejně jako v případě střely Todda z pravého kruhu.

55:45
    Jaakola se snažil dostat do mezikruží a odtud vypálit, ovšem neúspěšně. Zase byl jeho pokus zablokovaný.

55:01
    Oddechový čas pro hosty.

54:48
    Omark se chytře zbavil svého obránce, objevil se před Irvingem, ale překonat z blízkosti ho sám nedokázal.

Dnešní utkání sleduje 9583 diváků.

54:06
    Rozhodčí vylučují opět na straně Ufy. Makarov (UFA) dostává 10 minut za projevy nesportovního chování. Zřejmě sudím něco ošklivého řekl.

53:41
    Salavat v klidu drží puk na svých hokejkách. Čím více se blíží konec utkání, tím jako by se dohrávalo již jen z povinnosti.
    dost mizerný nájezd Sallinena

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 22. Omark (Moses, Koukal), 58. Moses (Koukal, Omark) – 9. Pihlström (Skačkov, Kolcov), 18. Višněvskij (Kolcov, Kajgorodov), 27. Heikkinen (Kutuzov, Sjomin), 31. Heikkinen (Tolpeko, Mereskin)

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Gunderson, Väänänen, Karalahti, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola – Aaltonen, Kapanen, Sallinen – Todd, Harju, Mäki – Moses, Koukal, Omark – Pöysti, McLean, Ben-Amor
    Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochatskij) – Kutuzov, Lekomcev, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Višněvskij, Bodrov, Setdikov – Hartikainen, Sjomin, Makarov – Mereskin, Chlystov, Tolpeko – Skačkov, Pihlström, Kajgorodov – Gluchov, Slepyšev, Pankov

Rozhodčí: Rogačjov, Naumov – Sazonov, Balodis