Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Jokerit – Ufa 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
SKA Petrohrad
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Avangard Omsk
Neděle 19.10.2014, 15:00 • Ice Palace • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, užijte si zbytek víkendu. (17:30:43)

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (PET) – 94,29% úspěšných zásahů (33/35)
    Roman Červenka (PET) – 0 bodů, 1 střela, TOI 15:58
    Vladimír Sobotka (OMS) – 0 bodů, 1 střela, TOI 20:50
    Miroslav Blaťák (OMS) – 0 bodů, 0 střel, TOI 23:23

Zajímavé utkání, které určitě uspokojilo i náročného hokejového fanouška, nakonec vítězi v poměru 3:2 po prodloužení favorizovaný Petrohrad. Hosté byli po dvě třetiny lepším mužstvem, nedokázali si však vypracovat potřebný náskok, domácí ve třetí třetině v pravý čas zapnuli a nakonec ovládli duel v prodloužení poté, co se prosadil Panarin. Velkou zásluhu na dnešním vítězství SKA má Alexander Salák, který si připsal 33 úspěšných zásahů.

PANARIN - 3:2

63:44
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tak dlouho domácí zkoušeli štěstí střelami z úhlu, až se jedna přece jen ujala. ARTĚMIJ PANARIN vypálil z úhlu přesně mezi betony dosud velmi spolehlivého Konstantina Barulina a rozhoduje o zisku bonusového bodu pro domácí tým. Hostující brankář chytal celý zápas výborně, rozhodující branka však jde jednoznačně na jeho vrub. Asistence: Maxim Čudinov.

63:20
    Hostující hokejisté trochu uklidnili hru.

62:20
    Kovalčuk pálil poměrně z úhlu. Hostující brankář je však na podobné střely připraven a opět bez problémů zasáhl.

62:04
    Gustafsson našel na levém kruhu čekajícího Popova, který vypálil, kotouč zamířil do ochranné sítě.

61:06
    Panarin zkoušel štěstí střelou z ostrého úhlu, Barulin zasáhl.

60:50
    Pivcakinova nebezpečná střela od modré čáry zaplachtila těsně mimo Salákovu bránu.

60:10
    Obrovská chyba Alexandrova, který nechal kotouč Popovovi, jenž byl asi sám překvapený možností z bezprostřední blízkosti překonat Saláka, nakonec vypálil forhendem mimo bránu.

60:01

Třetí třetina byla zcela v režii domácího týmu. A hosté mohou být rádi, že se Petrohradu nepovedlo otočit stav utkání. Vděčí za to především Konstantinu Barulinovi, který vytáhl několik skvělých zákroků. Za malou chvíli začne prodloužení tohoto napínavého zápasu.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:19
    Blaťákovu obrovskou chybu nevyužil Ilja Kovalčuk, který dostal od českého obránce namazáno na zlatém podnosu. Ruský ostrostřelec pálil nad bránu.

58:52
    Hosté vyhodili kotouč šikovně tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 35. Thoresen (Čudinov, Martensson), 51. Ericsson (Kovalčuk, Ponikarovskij), 64. Panarin (Čudinov) – 32. Kulik (Ivanov, Berdnikov), 49. Popov (Berdnikov)

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov) – Kalinin, Chafizullin, Čudinov, Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Jermakov, Judin – Ponikarovskij, Ericsson, Kovalčuk – Thoresen,Martensson, Červenka – Panarin, Tichonov,Dadonov, – Burdasov, Kablukov, Makarov
    Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Pivcakin, Vasiljev, Ljamin, Kulik – Paršin, Sobotka, Wandell – Berdnikov, Kalinin, Ivanov – Popov, Perežogin, Mozer – Něprjajev, Semjonov, Pervušin, Fisčenko

Rozhodčí: Kulakov, Sergejev – Otmachov, Palej

Diváci: 12309