Zlín – Olomouc 2:3 (2:3 po s.n.) | K. Vary – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:6 (kon.) | Třinec – Litvínov 1:4 (kon.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 26.10.2014, 17:00 • Hala Rondo • Tipsport extraliga

Dnešní utkání sledovalo 7012 diváků.

To je z Brna vše, přeji hezký zbytek neděle.

Skóre otevřel v 55. minutě Szturc, v power-play vybojoval pro Kometu bod Petr Ton, jehož střela zapadla do horní části brány. Pak už rozhodovala přesilovka a úspěšný střelec Ondřej Roman.

Sledovali jsme parádní zápas, který nakonec skončil lépe pro hosty. Výborný výkon předvedl především Dolejš, který v klíčových fázích zápasů svůj tým neskutečně podržel. Platí to i pro Marka Čiliaka, který měl rovněž svůj den.

Nejlepšími hráči zápasu jsou: Jakub Koreis – Daniel Dolejš.

ROMAN - 1:2

63:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Druhý bod získávají hosté, kteří využívají přesilovou hru. Vítkovice rozebraly brněnskou obranu a ONDŘEJ ROMAN to už měl poměrně snadné. Z mezikruží prostřelil Čiliaka, který se nestihl přesunout ke vzdálenější tyči. Asistence: Vladimír Svačina, Peter Čerešňák.

62:49
    Jakub Koreis vybojoval puk a vyhodil ho alespoň do středního pásma.

62:23
    Vítkovice budou hrát přesilovku 4/3. Za vysokou hůl je vyloučen Ondřej Dlapa.

61:28
    To na opačném konci měl velkou šanci Rudolf Huna, ale v plné rychlosti přestřeluje Čiliakovu bránu.

60:59
    Hanzlíkova střela zaplachtila kolem Dolejše, ale velké nebezpečí z toho nebylo.

60:38
    Bitva s parametry play-off pokračuje. Svačina po dvanácti vteřinách prodloužení v ofsajdu.

60:01

Kdo získá druhý bonusový bod, to se dozvíme v prodloužení, respektive nájezdech.

Šedesát minut fantastického souboje mezi Kometou a Vítkovicemi nenašlo vítěze a objektivně, bod si zaslouží oba. O tom není třeba hovořit, oba celky zaslouží za výkon absolutorium.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 60. Ton (Kempný, Koreis) – 55. Szturc (Kovář), 64. Roman (Svačina, Čerešňák)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec – J. Hruška, V. Němec, Ton – J. Svoboda, Čermák (C), Dočekal – Burian, Koreis, T. Vondráček – Kusko, Mrázek, J. Káňa II. Trenéři: Vladimír Kýhos, Karel Beran, Martin Pešout.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Zíb, Šenkeřík, Čerešňák, Pastor, Stehlík, Štencel – Svačina, Roman, Huna – E. Němec, Burger (C), Vandas – Szturc, Húževka, Šedivý – Zdráhal, Kolouch, J. Káňa – Kucsera. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Bryška, Skopal