Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (po pr.) | Detroit – New Jersey 4:2 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Calgary 4:6 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 08.11.2014, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

S konstatováním, že Carolina Hurricanes porazila Columbus Blue Jackets 3:2 v prodloužení a připsala si tak čtvrtou výhru v řadě, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (04:02:13)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (CAR): 0+0, 1 střela, čas na ledě: 22:48.
    Jiří Tlustý (CAR): 0+0, 2 střely, čas na ledě: 11:24.

1. Elias Lindholm (CAR) 1+0
    2. Jeff Skinner (CAR) 1+0
    3. Cam Ward (CAR) 29 zák., 2 góly, 93,5%

Vyrovnaný zápas končí výhrou Caroliny Hurricanes v prodloužení. V první třetině nebyl domácím uznán gól, takže branky začaly padat až ve druhé části. V ní se Hurikáni ujali vedení, ale Columbus stihl dvěma trefami Scotta Hartnella otočit stav zápasu. Ve třetí třetině se však hosté dostali pod obrovský tlak a Carolina srovnala zásluhou Victora Raska sedm minut před koncem. Zprvu vyrovnané prodloužení poté patřilo domácím, kteří se prosadili v přesilovce po pěkné akci Eliase Lindholma.

LINDHOLM - 3:2

64:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    Dvakrát Columbus propadl ve středním pásmu. Poprvé se předvedl McElhinney, podruhé získali domácí přesilovku, kterou právě využívají. Staal získal ve středním pásmu kotouč, posunul jej na ELIASE LINDHOLMA, a ten v situaci dva na jednoho uklízí puk k levé tyči McElhinneyho pod lapačku gólmana Columbusu. Asistence: Eric Staal, Viktor Rask.

64:20
    Tentokrát posílá puk ven z pásma Calvert.

63:50
    Znovu to vypadalo, že hosté vyhodí, ale povedlo se jim to až napodruhé.

63:27
    Obrovský tlak Caroliny! Staal nepřekonal McElhinneyho ani z pravé strany, ani od modré a Columbus se osvobozuje.

63:10
    Hainsey brilantním pasem našel od své branky ve středním pásmu najíždějícího Erica Staala, který se z levé strany prodíral před branku McElhinneyho. Byl však držen Savardem, což mu znemožnilo lepší zakončení.

Na vyloučení: 5-8.

62:57
    Columbus v další šanci, Atkinson vypálil bez přípravy z levé strany, ale Ward byl opět úspěšnější.

62:21
    Na druhé straně se neprosadil střelou zápěstím Matt Calvert.

62:01
    Faulk se řítil sám na McElhinneyho, který jeho pokus o blafák přečetl.

61:14
    Jenž ani Hurricanes se při rozehrávce příliš nepotkali s přesností – zakázané uvolnění.

60:56
    Hosté mají puk za svým gólmanem, přihrávka Erixona na Jennera je příliš dlouhá a Carolina má puk ve své moci.

60:26
    V prodloužení se zatím nic zajímavého neděje, ani jeden z gólmanů nemusel zasahovat.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Skinner, 53. Rask (Gerbe, Sjomin), 65. Lindholm (Staal, Rask) – 32. Hartnell (Jenner, St-Denis), 39. Hartnell (Jenner, Atkinson)

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Liles, Harrison, Hainsey, Bellemore – Tlustý, E. Staal, Sjomin – Gerbe, Nash, Lindholm – Terry, Rask, Boychuk – Skinner, McClement, Dwyer. Trenér: Bill Peters.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Tjutin, Savard, Erixon, Wisniewski, St-Denis, Prout – Gibbons, Johansen, Foligno – Hartnell, Jenner, Atkinson – Calvert, Wennberg, Skille – Tropp, Chaput, Boll. Trenér:Todd Richards.

Rozhodčí: Steve Kozari, Tom Chmielewski – Matt MacPherson, Bryan Pancich

Diváci: 11540