Chanty-Mansijsk – Čerepovec 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Toljatti – Viťaz 4:5 (kon.)
Nižněkamsk – Soči 3:6 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Lada Toljatti
4:5 (2:3, 1:0, 1:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 08.11.2014, 14:00 • Arena Lada • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek dne. (16:20:09)

Československá stopa v utkání:
    Martin Zaťovič (TOG) – čas na ledě 16:11, 1 gól (ze 4 střel)
    Jiří Hunkes (TOG) – čas na ledě 7:09
    Roman Horák (CEC) – čas na ledě 17:10, 1 gól (z jedné střely)
    Robert Kousal (CEC) – čas na ledě 12:24

Je tu konec! Vítězí hostující mužstvo, které si připisuje tři body díky trefě Kučerjavenka v 58. minutě. zareagovat ještě domácí mohli, jenže si vynutili dva tresty, takže by ani hra bez gólmana neskončila úspěšně.

60:00

59:16
    Georgy Bělousov (TOG) – 2 minuty za hákování. Zápas tedy zřejmě vyhrají hosté.

59:03
    Timeout si bere i domácí kouč, přípravu jeho taktiky ale zkomplikuje právě absence jednoho hráče. Nyní se již tolik nevyplatí vabank bez gólmana, nejspíš jej ale domácí podstoupí.

58:19
    Andrej Nikitěnko (TOG) bere domácímu týmu naděje. Neudržel klidnou hlavu a dostává dvouminutový trest za sekání.

57:41
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.

57:41
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A je tu přeci jen gól! Sice hosté nevyužili přesilové hry, půl minuty po návratu Strelcova do hry ale našel Soloduchin svojí přihrávkou najetého ALEXANDERA KUČERJAVENKA, který se nemýlí a posílá Viťaz do vedení krátce před třetí sirénou. Asistence: Vjačeslav Soloduchin.

57:12
    Domácí jsou kompletní, branky jsme se tedy v přesilovce nedočkali.

55:39
    Klimontov pálí od modré, Ježov jeho střelu zastavuje.

55:24
    Hosté obsazují útočné pásmo a snaží se příliš nepřekombinovat situaci a pokusit se vytěžit gól.

55:12
    Vasilij Strelcov (TOG) se dopouští držení protihráče, za což odchází pykat na dvě minuty na trestnou lavici.

53:38
    Zápas nabírá jakýsi opatrný nádech, ani jeden s týmů nechce chybovat, to by nejspíš znamenalo definitivní porážku.
    Vjačeslav SOLODUCHIN - 4:4

53:18
    Zápas ještě nejspíš nekončí! Z úhlu zkusil vypálit VJAČESLAV SOLODUCHIN, Ježov se sice puku dotknul ale touš mu následně propadl do brány. Asistence: Igor Golovkov.

51:19
    Menší problémy u domácí branky, neposedný kotouč ale stíhá jako první odpálit pryč obránce Lady.

50:28
    Není na co čekat, Kousal pálí na Ježova, ale ten si drží zatím své čisté konto.

49:25
    Blíží se poslední desetiminutovka třetí třetiny, možná i celého utkání. Pokud se hosté neseberou a nezačnou hrát stejný hokej jako na začátku, mají zřejmě po bodovém zisku.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 9. Zaťovič, 10. Černikov (Barancev), 38. Petrov (Strelcov A.), 49. Šenfeld (Bělousov) – 4. Horák (Cyganov, Kempe), 14. Grebeškov, 20. Vyglazov, 54. Soloduchin (Golovkov), 58. Kučerjavenko (Soloduchin)

Lada Toljatti: Glass (Ježov) – Barancev, Hunkes, Vorobjov, Stulov, Šulakov, Ogurcov, Romanov – Černikov, Petrov, Golubev – Nikitěnko, Valuskij, Bočarov – Šenfeld, Bělousov, Zaťovič – Strelcov A., Fedorov, Strelcov V., Šarov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Lisutin) – Grebeškov, Porseland, Semenov, Klimontov, Seleznjov, Golovkov – Horák, Cyganov, Kempe – Kučerjavenko, Afinogenov, Makejev – Soloduchin, Kousal, Koroljov – Vyglazov, Šitikov, Švec-Rogovoj, Kudreman, Jakubov

Rozhodčí: Kulakov, Ronn – Sivov, Šeljanin