Rusko – Švédsko 1:4 (kon.) | Česko – Finsko 3:2 (po pr.)
Rusko
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Švédsko
Sobota 08.11.2014, 13:00Turnaj čtyř (U20)

Švédové zaslouženě dokráčeli ke třetí výhře na turnaji čtyř v Přerově a přebírají pohár pro celkového vítěze. Nejlepší hráči utkání: Linus Söderström (SWE) – Ruslan Trubkin (RUS). Z tohoto utkání je to všechno a v 16:30 se vám přihlásíme znovu z přerovského stadionu, protože zde sehrají poslední duel turnaje čtyř naši hokejisté proti celku Finska. (15:03:27)

60:00

59:33
    Švédové si s kotoučem na holi hlídají zbytek zápasu.
    Alexander MOKSHANTSEV - 1:4

58:54
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové se dočkali alespoň čestného gólu. ALEXANDER MOKSHANTSEV se probil do prostoru mezi kruhy, odkud střelou švihem poprvé překonává brankáře Söderströma. Asistence: Stepan Khripunov.

58:45
    Švédové se s přehledem ubránili, Hansson je zpátky na ledě.

58:19
    Konec zápasu se velice rychle blíží, před námi jsou necelé dvě minutky.

57:21
    Rusové se nachytali v ofsajdové pasti. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude posléze vhazovat.

56:40
    Rusové v útoku nic nevymysleli, ale vybojovali si přesilovou hru pěti proti čtyřem. Niklas Hansson (SWE) 2 minutky za držení.

56:19
    Švédové svoji akci na jeden dotek překombinovali a dopředu vyráží nyní ruská trojice útočníků.

55:26
    Švédi se opět usídlili v útočném pásmu a neustále si kotouč vyměnují mezi sebou.

54:06
    Rusko se prezentovalo rychlým brejkem, který zakončil prudkou střelou do brankáře Söderströma Alexey Yakovlev.

53:40
    Sborná se této přesilovce švédských hokejistů ubránila.

53:16
    Svižná střela Adama Brodeckiho brankáře Bilyalova nepřekvapila. Rusové vyhazují puk do středního pásma.

52:37
    Švédové si s ledovým klidem kombinují v útočné třetině a Rusové jen marně přihlížejí.

52:10
    Norell Robin vyslal na branku Ruska pořádnou pumelici, která ale zaduněla pouze do zadního mantinelu.

51:38
    Švédsko má možnost navýšit své vedení v přesilové hře. Igor Boldin (RUS) 2 minuty za podražení.

51:04
    Na opačné straně kluziště si připisuje taktéž úspěšný zákrok brankář Söderström.

50:26
    Timur Bilyalov se zaskvěl parádním zákrokem lapačkou proti střele Forslinga.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 59. Mokshantsev (Khripunov) – 1. Olofsson (Nylander, Hanson), 26. Holmström (Törnqvist), 29. Holmström (Forsling, Nylander), 39. Olofsson (Wallmark)

Rusko: Bilyalov (Bocharov) – Glukhov, Voropaev, Trubkin, Demidov, Dervuk, Nazarkin, Kamalov – Boychuk, Erofeev, Ilyn – Yakovlev,Orlovich, Khripunov – Mokshantsev, Afonasyevski, Boldin – Vorobyev, Shakhvorostov, Boyko – Kuzmenko.
    Švédsko: Söderström (Ward) – Robin, Forsling, Englund, Hansson, Aho, Kylington, Johansson – Brodecki, Wallmark, Blidh – Kempe, Nylander, Olofsson – Asplund, Holmström, Karlsson – Johansson, Ehn, Törnqvist – Lang

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer