IFK Helsinky – Fribourg 3:1 (kon.) | SaiPa – Ženeva 5:2 (2:0 po s.n.) | Rauma – TPS 3:4 (kon.)
Linköping – Sparta 2:2 (kon.) | Skellefteå – JYP 4:2 (3:2 po s.n.) | Vienna Capitals – Kärpät 2:3 (kon.)
Salzburg – Luleå 5:8 (0:1 po s.n.) | Frölunda – Tappara 4:2 (kon.)
IFK Helsinky
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Fribourg-Gottéron
Úterý 11.11.2014, 17:30 • Helsingin jäähalli • Hokejová Liga mistrů
    Helsinky už se můžou těšit na čtvrtfinále!

Je za námi odveta osmifinále Ligy mistrů mezi HIFK a Fribourgem a domácí nakonec po zásluze postupují. Po rozpačité první třetině, kterou finský celek prohrál 0:1 postupně domácí přebrali iniciativu a ve druhé třetině zásluhou Ikonena vyrovnali. V poslední periodě se dlouho žádný z týmů nemohl dostat do gólové pozice, což však vyvrátil znovu Ikonen, který se trefil tři minuty před koncem zápasu. V závěru ještě hosté zkoušeli powerplay, ale do prázdné brány se trefil Záborský a pojistil tak vítězství svého celku. (19:47:00)

60:00
    ZÁBORSKÝ - 3:1

59:59
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Domácí se nemohli dlouho dostat k zakončení do prázdné brány, až se puk dostal k TOMÁŠOVI ZÁBORSKÉMU a ten se prosazuje vteřinu před koncem utkání a pojišťuje tak vítězství svého týmu.

59:20
    Puk je v pásmu Fribourgu, ale na svých hokejkách ho mají právě hostující hráči a domácí tak nemohou trefit prázdnou bránu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a hosté to zkouší v šesti!

58:26
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí operují v pásmu švýcarského celku.

57:48
    Fribourg se pochopitelně snaží okamžitě dostat do tlaku, ale obrana HIFK zatím pracuje na sto procent.
    IKONEN - 2:1

56:42
    Domácí se po vhazováním v útočném pásmu dostali k puku a vzápětí skórují! Robert Leino našel před bránou zcela volného JASSE IKONENA, který puk jednoduše usměrnil za záda Conze a dostává svůj tým do vedení 2:1. Asistence: Robert Leino, Nikolaj Goldobin

56:21
    HIFK se zatím nedaří dostat do pásma a puk letí podruhé v krátké době přes všechny čáry.

55:35
    Necelých pět minut před koncem budou mít domácí velkou šanci, neboť na trestnou lavici odchází Sandro Brügger, který se provinil hákováním.

55:00
    Sami Blomqvist si nyní najel před Conze, ale švýcarský brankář znovu jistě zakročil.

54:46
    Velká šance domácích, ale ani Blomqvist, ani Ikonen nenašli recept na skvělého Conze.

53:59
    Jeden z domácích se nyní natlačil před Conze, ale ani tento pokus nebyl úspěšný a prodloužení je stále blíže a blíže.

53:12
    Hra opravdu není příliš pohledná a týmy se na a ne dostat do dobré pozice, z které by mohly ohrozit bránu svého protějška.

52:04
    Z výborné pozice střílel Ikonen vysoko nad.

51:51
    hostující brankář nyní radši přikryl kotouč, neboť do brankoviště rychle dojížděl Guldobin.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 32. Ikonen (Blomqvist, Leino), 57. Ikonen (Leino, Goldobin), 60. Záborský – 13. Dubé (Sprunger, Plüss)

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Söderholm, Grillfors, Salmi, Teppo, Auvitu, Heikkinen, Honkaheimo, Nyqvist – Elkins, Rask, Záborský – Goldobin, Ramstedt, Luttinen – Nykopp, Partanen, Lamberg – Leino, Ikonen, Blomqvist
    Fribourg-Gottéron: Conz (Nyffeler) – Ngoy, Kwiatkowski, Schilt, Kamerzin, Montandon, Huguenin, Wildhaber – Dubé, Sprunger, Plüss – Pouliot, Mauldin, Tambellini – Mottet, Hasani, Brugger – Ness, Knutti, Fritsche

Rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Nord (oba SWE) – Markus Hägerström, Lika Kiilunen (oba FIN)