IFK Helsinky – Fribourg 3:1 (kon.) | SaiPa – Ženeva 5:2 (2:0 po s.n.) | Rauma – TPS 3:4 (kon.)
Linköping – Sparta 2:2 (kon.) | Skellefteå – JYP 4:2 (3:2 po s.n.) | Vienna Capitals – Kärpät 2:3 (kon.)
Salzburg – Luleå 5:8 (0:1 po s.n.) | Frölunda – Tappara 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Skellefteå AIK
4:2 (0:1, 1:0, 2:1 - 0:0)
JYP Jyväskylä
Úterý 11.11.2014, 19:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå (kapacita 6001 míst) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek úterního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (21:58:36)

Nevídaného drama v rámci osmifinále hokejové Ligy mistrů jsme dnes byli svědky! Skellefteå téměř celý zápas nemohla pořádně najít recept na perfektně propracovanou defenzivu Jyväskylä, nakonec se ale po skvělém finiši raduje z postupu!

Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Markus Hannikainen. O vyrovnání se postaral až v polovině zápasu Andrew Calof, který stylově proměnil svůj samostatný únik.

Na začátku třetí třetiny ale přišla studená sprcha pro všechny domácí příznivce, když hosty opět poslal do vedení Jani Tuppurainen. Hráči AIK si dlouho lámali zuby na hostující obraně v čele s brankářem Tarkkim.

Kýžená vyrovnávací branka přišla až v 58. minutě, když se v přesilové hře prosadil Oskar Sundqvist. To ale stále domácím nestačilo, další risk s odvoláním brankáře ale vyšel také, když pouhých 18 vteřin před koncem třetí třetiny poslal zápas do prodloužení Par Lindholm.

V nastaveném čase branka nepadla, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich se prosadilo celkem 5 střelců, z toho ale více na straně domácích, vítěznou branku si připsal Mikka Lehtonen.

Do čtvrtfinále letošního ročníku Ligy mistrů tak po výsledcích 4:5 a 4:2 po samostatných nájezdech postupuje Skellefteå AIK, jenž se v další fázi turnaje utká s Linköpingem, který dnes podobně úchvatným závěrem dovedl k postupu zápas s pražskou Spartou.

Mikko LEHTONEN - 4:2

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Skellefteå AIK.
    Autorem vítězné branky je MIKKO LEHTONEN.

5. série
    3:2
    Juuso Ikonen zvolil rovněž střelu, branku ale přestřelil! Domácí tak postupují dál!

5. série
    3:2
    Mikko Lehtonen se rychle rozjel, poté ale výrazně zpomalil a prostřelil Tarkkiho!

4. série
    2:2
    Také Jani Tuppurainen zvolil střelu nahoru, Hanses ale předvedl výborný zákrok lapačkou!

4. série
    2:2
    John Norman také nic nevymýšlel, jeho střela ale končí mimo tři tyče.

3. série
    2:2
    Naopak Petr Hubáček se svou střelou neuspěl, drama tak pokračuje dál!

3. série
    2:2
    Oskar Sundqvist byl pod velkým tlakem, neboť musel svůj nájezd proměnit. Střelou pod břevno ale drží naděje svého týmu!

2. série
    1:2
    Markus Nenonen parádní střelou zápěstím posílá svůj tým opět do vedení!

2. série
    1:1
    Erik Forssell jako správný kapitán vyrovnává parádní střelou do šibenice!

1. série
    0:1
    Hostující kapitán Eric Perrin zkusil také střelu, narozdíl od svého protějšku byl ale úspěšný!

1. série
    0:0
    Nájezdy načal domácí útočník Andrew Calof, se svou střelou ale na Tarkkiho neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o postupujícím do čtvrtfinále nerozhodlo, rozhodnout tak budou muset samostatné nájezdy, které začnou za malou chvíli po krátké úpravě ledové plochy.

70:00
    Konec prodloužení.

69:32
    Fredrik Lindgren mohl půl minuty před koncem rozhodnout, z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze boční síť!

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 31. Calof, 58. Sundqvist (Calof, P. Lindholm), 60. P. Lindholm (Calof, Heed), rozh. náj. Lehtonen – 10. Hannikainen (Tuppurainen, Lofman), 41. Tuppurainen (Lofman)