NY Rangers – Philadelphia 2:0 (kon.) | Edmonton – Vancouver 4:5 (kon.)
New York Rangers
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 20.11.2014, 02:10 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:53:12)

Československá stopa v dnešním utkání:

Jakub VORÁČEK (PHI) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 23:53

Hvězdy utkání:
    1. Cam TALBOT (NYR) – 31 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, první čisté konto v sezóně
    2. Rick NASH (NYR) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:11
    3. Steve MASON (PHI) – 32 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 94,1%

Největší čas na ledě: Girardi 23:40 – Streit 26:35

Branky a nahrávky: 6. Klein (Hagelin), 28. Nash (St. Louis, Stepan). Diváci: 18006 (vyprodáno). Rozhodčí: Pochmara, St. Laurent – Cherrey, Alphonso.

Velmi zajímavou podívanou nabídl dnešní zápas fanouškům v Madison Square Garden. Domácí Rangers byli od úvodních minut jasně lepším týmem, hosté z Philadelphie se do zápasu vrátili až v průběhu třetí třetiny, dvoubrankové manko už ale nedokázali zlomit.

Skóre dnešního utkání otevřel v 6. minutě obránce Kevin Klein, který si od modré čáry sjel až před branku, kde ho našla přesná přihrávka Carla Hagelina. Masona dvakrát zachránila také konstrukce branky při střelách Kreidera a Zuccarella.

Ve druhé třetině pokračovala dominance newyorského celku, která vyvrcholila exkluzivní kombinací v přesilové hře, kterou ve 28. minutě zakončoval do prázdné branky Rick Nash.

Flyers se pak ve třetí třetině dostali do zápasu a především v závěru utkání si vytvořili hned několik gólových možností, vynikajícího Cama Talbota ale nedokázali překonat ani jednou. Rangers tak vítězí nad Philadelphií zaslouženě 2:0.

60:00

59:55
    Talbot ještě musel vytáhnout jeden zákrok proti střele Jakuba Voráčka.

59:49
    Talbot vytáhl další vynikající zákrok proti nahození Streita od modré čáry. Philadelphii už nezbývá čas, Rangers dnes zvítězí!

59:24
    Přihrávka rukou vyžene vhazování do středního pásma, posledních pár minut se hra opravdu hodně zdržuje.

59:16
    Početní výhoda se pro Flyers ještě zvýší, za podražení Voráčka je vyloučen norský útočník Mats Zuccarello.

59:04
    Derick Brassard mířil na prázdnou branku, kterou ale o kousek minul.

58:45
    Po Streitově střele měl snížení na své hokejce Brayden Schenn, z dorážky z bezprostřední blízkosti branky ale neuspěl.

58:34
    St. Louis ani Stepan nedokázali dostat puk do středního pásma, a tak se host opět usazují v útočné třetině.

58:06
    Oddechový čas si tentokrát vybírá hostující trenér Craig Berube.

58:06
    Claude Giroux zbytečnou kličkou před útočnou modrou čarou zmátl své spoluhráče a je odpískáno další postavení mimo hru v podání Flyers.

57:39
    Voráček nyní ani v pádu už neudržel útočné pásmo, následný rychlý přechod zpět se hostům nepovedl a je odpískán ofsajd.

57:11
    Ani domácímu trenérovi Vigneaultovi se zřejmě situaci na ledě úplně nelíbí, a tak si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval bránit.

57:11
    Po Girouxově střele se k dorážce cpal Vincent Lecavalier, Talbot ale udržel puk. Flyers si každopádně vytváří velmi slušný tlak, čas na případné vyrovnání ještě existuje.