Dynamo – Groznyj 3:0 (kon.) | Perm – Arsenal Tula 0:4 (kon.) | Spartak – Saransk 4:2 (kon.)
FK Spartak Moskva
4:2 (3:1)
FK Mordovija Saransk
Neděle 23.11.2014, 16:30 • Stadion Lokomotiv, Moskva. Kapacita: 30,075 diváků. • Ruská Premier Liga

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (18:35:03)
    Spartak - Mordovija, konečný stav skóre 4:2. O dva góly se postaral Promes a po jedné brance přidali Carlos a Dzjuba. Spartak se tak raduje z důležité výhry.

Spartak Moskva potvrdil roli favorita a svého soupeře porazil 4:2. Sledovali jsme zajímavé utkání, které muselo bavit i nezaujatého diváka a padlo v něm celkem 6 branek, což je slušné číslo. V první polovině zápasu byli aktivnější domácí hráči, kteří se postupně dostali do vedení 3:0, ale ve 45. minutě proměnil Lomić pokutový kop, a tak poločas skončil 3:1. Druhý poločas začali lépe hosté a v 58. minutě snížili na 3:2, o gól se zasloužil Ruslan Muchametšin. Dlouho to vypadalo, že Mordovija Saransk alespoň vyrovná, ale štěstí na její straně nebylo. Naopak domácí tým v posledních vteřinách zápasu navýšili na 4:2 a mohli se radovat z tříbodového zisku. Promes se dnes trefil dvakrát a na jeden gól přihrál, na listinu střelců se zapsal také Carlos a Dzjuba.

90+3
    Arťom DZJUBA - 4:2

90+3
    Spartak právě vstřelil branku!
    Na pravém křídle utekl Promes, který obdržel míč od spoluhráče a poté vymyslel chytrou přihrávku před branku, kde ARŤOM DZJUBA nezazmatkoval a nekompromisně zvýšil na 4:2.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

89
    Hosté se nadechli pro další útočnou akci, ale ani tentokrát se k ohrožení branky nedostali. Ve vápně si sice na centrovaný balon vyskakoval Ruslan Muchametšin, ale neúspěšně.

87
    Dohráno má Movsisjan, který dnes vymyslel gólovou přihrávku. Na trávníku ho nahradil Dzjuba.

85
    Na pravém křídle se uvolnil Danilo, ale přihrávku dostal do ofsajdu, a tak ve hře pokračovat nemohl.

84
    Makejev je v pořádku a pokračuje ve hře.

83
    Hra je přerušena, v křečích se svíjí Makejev.

83
    Ve vzdušném souboji byl faulovaný Källström, a tak budou domácí fotbalisté rozehrávat.

81
    Hráči Spartaku jsou u míče a pohybují se s ním na útočné polovině, zřejmě by rádi přidali čtvrtou branku, která by mohla zápas i rozhodnout. Naopak Saransk rozehrávku soupeře aktivně napadá a snaží se dostat míč na svoji stranu, pak by totiž mohl vyrazit do rychlého brejku.

80
    Ebert se zapojil zpět do hry.

79
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Eberta.

78
    Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet faulovaný Ebert.

77
    Movsisjan si teď vzal na sebe příliš velké sousto, které nezvládl podle představ a připravil svůj tým o velmi zajímavou příležitost. Útočník Spartaku totiž vybojoval balon, došel s ním až do vápna, ale tam umotal sám sebe a poté o balon přišel. Jeho dva spoluhráči se zlobí, protože se hlásili o přihrávku a oba byli v dobré pozici, ale Movsisjan byl příliš sobecký.

75
    Promes nastartoval své rychlé nohy a řekl si o dlouhou přihrávku, avšak obránci Saransku měli k míči blíž.

Lucie Rapantová

Branky: 9. Promes (Movsisjan), 18. Promes, 27. Carlos (Ebert), 90+3. Dzjuba (Promes) – 45. Lomić (pen.), 58. Ruslan Muchametšin (Sysujev)

Karty:   44. Paršivljuk (SPM)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:3.
    FK Spartak Moskva: Rebrov (C) – Paršivljuk (46. Tasci), Makejev, Carlos, D. Kombarov – Glušakov, Källström – Ebert, Rômulo (69. Širokov), Promes – Movsisjan (87. Dzjuba).
    Náhradníci: Mitrjuškin, Pesjakov – Bryzgalov, Tasci, Širokov, Jurado, Zujev, Jakovlev, Dzjuba, Davydov, Ananidze.

FK Mordovija Saransk: Kočenkov – Nachušev (70. Bober), Vasin, Dudijev, Lomić (46. Šitov) – Božović, Niasse – Vlasov, Le Tallec (38. Sousa Campos), Sysujev – Ruslan Muchametšin.
    Náhradníci: Cebanu, Šebanov – Šitov, Bober, Rustem Muchametšin, Perendija, Ivanov, Markin, Lucenko, Ignatovič, Sousa Campos.

Rozhodčí: Bezborodov – Golubev, Koloskov