Anaheim – Chicago 1:4 (kon.) | Washington – NY Islanders 5:2 (kon.) | Boston – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Buffalo – Montreal 2:1 (kon.) | New Jersey – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 2:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 0:5 (kon.) | Florida – Ottawa 3:2 (kon.) | St. Louis – Edmonton 4:3 (po pr.)
Dallas – Minnesota 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Philadelphia 5:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Vancouver Canucks
Sobota 29.11.2014, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus (kapacita 18144 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:48:29)

Československá stopa v dnešním zápase:

Radim VRBATA (VAN) – 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:10

Hvězdy utkání:
    1. Ryan MILLER (VAN) – 31 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Wisniewski 22:54 – Edler 22:43

Branky a nahrávky: 36. Higgins (Bonino, Sbisa), 41. H. Sedin (Vrbata, D. Sedin), 52. Matthias (Richardson, Weber), 55. Richardson (Bonino), 58. Burrows (Higgins, Bonino). Diváci: 14121. Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Cameron, Cherrey.

Dnešní utkání, i když se to s konečným výsledkem výrazně odporuje, nabídl vyrovnanou partii, ve které jsme dlouhou dobu čekali na gól. Celkově dnešní zápas ani nepřinesl velkou porci šancí.

Skóre otevřel až ve 36. minutě překvapivou střelou z velkého úhlu Chris Higgins. Divy se začaly dít až ve třetí periodě, kterou Vancouver ovládl v poměru 4:0! Hned na začátku třetí části hry Vrbata perfektně přihrál na Henrika Sedina, který měl už snadnou práci.

Další branky pak padaly až v závěru zápasu. V 52. minutě proměnil svůj samostatný únik Shawn Matthias až v branku. Chvíli na to se prosadil také Brad Richardson střelou do prázdné branky, jelikož Blue Jackets zkusili velmi brzy riskantní hru bez brankáře.

Na konečných 5:0 pak upravil skóre v 58. minutě Alexandre Burrows. Vancouver tak vystřídal Anaheim na prvním místě Západní konference, Columbus se naopak propadl na úplné dno celé NHL.

60:00

59:35
    Ryan Johansen pálil z mezikruží nad branku, Miller už zřejmě uhájí čisté konto.

59:13
    Vrbatova střela z pravé strany byla sražena za branku, domácí ještě rychle míří s pukem dopředu.

58:40
    Nyní už se zápas opravdu jen dohrává, Skilleho střela mířila hodně mimo tři tyče.

58:03
    Z celkem vyrovnaného klání a velmi opatrného hokeje se ve třetí třetině nakonec vytvořil slušný debakl domácího celku.
    Alexandre BURROWS - 0:5

57:26
    Vancouver právě vstřelil branku! Hosté přidávají další branku! Po rychlém útoku Higgins lehce posunul puk před branku, odkud ALEXANDRE BURROWS vypálil přesnou ránu mezi Bobrovského betony! Asistence: Chris Higgins a Nick Bonino.

57:10
    Po icingu Canucks se bude vhazovat před Millerovou brankou.

56:30
    Po Bieksově uklouznutí se dostali Gibbons s Anisimovem do přečíslení dva na jednoho, špatná přihrávka prvně jmenovaného ale absolutně znehodnotila celou akci.

55:47
    Hosté už se nikam ani neženou, hráči Columbusu se přeci jen ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól a alespoň trochu tak potěšit své fanoušky v Nationwide Areně.

55:15
    Nyní je už stoprocentně o dnešním vítězi rozhodnuto, zápas se zřejmě už jen dohraje.
    Brad RICHARDSON - 0:4

54:38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí se velmi brzy pokusili o odvolání brankáře a tento risk se jim nevyvedl. Ihned po vhazování se hosté dostali dopředu a BRAD RICHARDSON v klidu zamířil do odkryté branky! Asistence: Nick Bonino.

Adam Lacek

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Prout, Leopold, Savard, Erixon, Wisniewski – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Jenner, Atkinson – Gibbons, Anisimov, Skille – Tropp, Wennberg, Boll. Trenér: Todd Richards.
    Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Edler, Tanev, Sbisa, Bieksa, Stanton, Weber – D. Sedin, H. Sedin (C), Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Matthias, Richardson, Vey – Dorsett, Horvat, Hansen. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Cameron, Cherrey

Diváci: 14121