Kladno – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 1:2 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:3 (kon.)
Motor ČB – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Prostějov – Třebíč 2:0 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:3 (3:2 po s.n.)
Most – Chomutov 2:4 (kon.)
Rytíři Kladno
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 29.11.2014, 16:00 • ČEZ Stadion, Kladno • 1. liga (ČR)

Utkání je u konce. Poslední třetina patřila domácím Rytířům, kteří se střelecky dvakrát prosadili. Vítěznou branku dal nakonec Jan Rudovský, jenž v první třetině neproměnil slibnou příležitost. Stou branku Kladna v sezoně dal navrátilec Tomáš Kaberle. (18:25:18)

60:00

59:49
    Rod se dostal k dorážce střely od modré, ale pod nohy mu padl Růžička, který dostal pukem pravděpodobně do obličeje, hra je přerušena.

59:27
    Volke míří z brány, hosté to zkusí v šesti.

59:23
    Ještě se bude vylučovat. Tomáš Kolafa (UNL) dvě minuty za hákování, Jan Rudovský (KLA) dvě minuty za nafilmovaný pád.

58:53
    Hlaváč si zaklepal na přední tyči o nahrávku, kterou dostal. Volke ale zůstal nepřekonán.

57:58
    Růžička si najel mezi kruhy na přihrávku z rohu, ale rána mu vůbec nesedla.

57:35
    Hostům už chybí jen jeden hráč.

57:12
    Po rychlé kombinaci se ke střele dostal Rudovský, ale branku přestřelil.

56:40
    Hosté hráli v pěti, což v oslabení nemůžou. Domácí mají 39 sekund přesilovky 5/3.

56:21
    Rudovský vystřelil nepříjemnou ránu, Volke jí vyrazil ramenem.

55:19
    Bitka! Ladislav Gengel (UNL) fauloval brankáře Lukáše, což se nelíbilo Michalu Gutwaldovi (KLA). Oba borci se do sebe pustili a odcházejí do šaten. Gengel navíc za faul na Lukáše dostává dvě minuty. Přesilovka Kladna.

55:07
    Gengelovu střelu vyrazil Lukáš hodně nejistě.

54:08
    Hlaváč vystřelil do boční sítě. Na druhé straně byl úplně volný Pitule, který čekal na nahrávku.

53:42
    Pitule si sjel před branku na nahrávku od Hlaváče, kterou ale nezvládl lépe usměrnit.

53:23
    Růžička vyslal od modré další střelecký pokus, Volke v pohodě chytá.

52:32
    Gengel po souboji s domácím hráčem zahodil hokejku vysoko do vzduchu a padl na led. Zákrok na jeho osobu se mu nelíbil, což si vysvětluje důrazně s hlavním rozhodčím.

52:11
    Brož dostal nahrávku mezi kruhy, ale jeho pokus zastavil Hlaváč, který hokejkou znemožnil obránci Ústí vypálit.

51:04
    Rod dostal křížnou nahrávku a Lukáš se musel hodně rychle přesouvat, ale utěsnil prostor na bližší tyči.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 8. Stach, 47. Rudovský (Hlaváč, Pitule), 51. Kaberle (Dragoun, Pitule) – 30. Kolafa (Rod, Roubík)

Rytíři Kladno: Lukáš (Švihálek) – Kaberle, Klouček, Kužel, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Lukáč – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Kosina) – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Zdvořáček, Černý – Rod, Roubík, Budínský – Merta, Kloz, Tůma – Kuchynka, Vávra, Pořický – Gengel, Hanzl, Baránek.

Rozhodčí: Doležal – Kreuzer, Samuel