Martin – Košice 1:2 (kon.) | Piešťany – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (1:2 po s.n.)
Zvolen – Skalica 3:1 (kon.) | Žilina – Poprad 0:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
ŠHK 37 Piešťany
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 30.11.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

V dobrom derby zápase sa napokon radujú Nitrania aj so svojimi fanúšikmi, ktorí spolu s domácimi vytvorili výbornú atmosféru. Zápas sa musel páčiť, keby boli každé v lige také.

Hlasy trénerov:
    Antonín Stavjaňa (Nitra): Do zápasu sme vstúpili solídne, ale chýbal mi väčší tlak do bránky, podliehali sme dojmu, že stačí kombinovať. Druhá tretina bola katastrofálna, tam hrali domáci výborne. V tretej sme pridali, ale zlyhali sme v koncovke. Za dva body sme radi, výkon nebol podľa mojich predstáv. Sme radi aj za derby, je to vyhecované, sú šarvátky, má to inú šťavu.

Roman Sýkora (Piešťany): Naše vzájomné zápasy sú vždy vyrovnané, tri zo štyroch išli do nájazdov, vždy vo výbornej atmosfére, vybičuje to aj chalanov. Mali sme dobrý vstup, škoda, že hneď po Kutálkovom góle sme inkasovali. Druhá tretina bola asi naša najlepšia v sezóne, prežili sme dlhé oslabenie. Škoda gólu v tretej tretine, Nitra ale šance mala a bojovnosťou sme to dotiahli k nájazdom. Mrzí nás, že sme ich druhý krát po sebe prehrali, ak budeme takto hrať, tak budeme zbierať body. Súper bol o ten gól lepší a ďakujem divákom, našim aj nitrianskym za atmosféru.

Najlepší: (1) Šúrek (2) Mráz (3) Hluch

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase nabudúce. (19:53:56)

SLOVÁK - 2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra, víťazný gól si pripisuje MAREK SLOVÁK.

2. série
    0:2
    Kutálek nedal, bekendovým blafákom neuspel

2. série
    0:2
    H. Ručkay znova nad lapačku švihom dáva.

1. série
    0:1
    Peško pomalým bekendovým blafákom medzi nohy neuspel.

1. série
    0:1
    Slovák z ľava nad lapačku dáva.

Samostatné nájazdy začínajú.

Takže v Piešťanoch opäť nájazdy, proti Martinčanom v nich domáci neuspeli, ako si poradia dnes?

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:15
    Ordzovenský dal do strely spomedzi kruhov všetku silu, ale trafil len Šúreka.

63:45
    Holovič na pozícii obrancu strieľal príklepom, ale strela mu vôbec nesadla.

63:09
    Kutálek to skvele rozohral na stred Kotaškovi. Ten sa ale asi rozhodol šetriť hokejku a prihral za pravý kruh Šedivému, ktorý nebol v tak dobrej pozícii. Šedivého strelu chytil Lakosil. Buly.

62:42
    Piešťany v pásme. 1375 divákov.

62:21
    2 min. NITRA, veľa hráčov na ľade.

Dvojminútovej príležitosti sa dočkali ale teraz Havrani. Za technický priestupok, veľa hráčov na ľade.

62:10
    Na vážnejšiu príležitosť v predĺžení ešte čakáme.

61:17
    Brňák od modrej nastrelil len Pupáka, ale Nitra z toho nevyťažila, Brňák sa dobre stiahol.

60:26
    Príklep spoza pravého kruhu z drevenej hokejky Jožka Stumpela. Strela to ale bola veľmi nepresná.