Jekatěrinburg – Petrohrad 1:5 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 5:4 (kon.) | Kazaň – Jokerit 1:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 11.12.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Utkání končí a drtivého vítězství v něm dosáhl tým SKA Petrohrad. Druhý tým západní konference rozhodl zápas v první třetině třemi rychlými góly. Domácí se pak museli sklonit před jejich umem a přijmout pětigólovou nadílku, na kterou reagovali jen jedním gólem. (17:16:03)

60:00

59:45
    Ofsajd Petrohradu.

59:35
    Pravděpovdobně poslední útok domácích byl zastaven.

59:06
    Jekatěrinburg drží puk za bránou a prakticky jen dohrává utkání.

58:50
    Hosté důrazně odstavili dotírajícího útočníka u brány.

58:22
    Po icingu domácích se hra stěhovala před Kováře.

57:29
    Petrohrad se soustřeďuje na obranu, což jim za současného stavu vyhovuje. Domácí se pak často vrací pr puk do vlastní třetiny.

56:30
    Viklund se opřel do střely a Koskinen zasahoval.

56:08
    Ofsajd zastavil útočící Petrohrad.

55:26
    Trjamkinova rána se otřela o nohu obránce a puk se odebral do střední třetiny.

54:20
    Icing Jekatěrinburgu. Vhazování před Kovářem.

54:02
    Nahození Červenky skončilo v náruči gólmana a hra se přerušuje.

53:25
    Špačjov ztratil puk za Kovářovo bránou a na druhou stranu míří domácí.

52:31
    Rána Lepisteho se odrazila od brusle protihráče těsně mimo.

51:31
    Jekatěrinburg prováhal možnost střelby a na druhou stranu vyrazil Kadějkin. Ten ale mnoho neudělal a ztratil puk.

50:47
    Obráncům propadl puk a tak slibná akce hostů nepokračovala.

50:21
    Střela hostující obrany se neujala mířila mimo bránu.

49:15
    Po ofsajdu domácích následuje vhazování ve střední třetině.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 45. Arkalov (Trjamkin) – 1. Šipačjov, 11. Panarin (Šipačjov), 11. Thoresen (Martensson, Červenka), 39. Burdasov (Kadějkin), 47. Panarin (Šipačjov)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Viklund, Lepisto, Metljuk, Antonov, Gusev, Loginov, Žuravljov, Trjamkin – Lazarev, Palušaj, Popov – Rybakov, Simakov, Bumagin – Lewandowski, Nesterov, Michnov – Komarov, Garejev, Arkalov.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Ivannikov) – Chudinov, Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, Jermakov – Kovalčuk, Ericsson, Ponikarovskij – Ketov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Thoresen, Červenka – Kablukov, Burdasov, Kadějkin.

Rozhodčí: Bělov, Šchenjov – Metalnikov, Sirotkin