Poprad – Košice 4:6 (kon.) | Nitra – Trenčín 2:0 (kon.) | Zvolen – Martin 1:2 (1:2 po s.n.)
Skalica – Banská Bystrica 6:4 (kon.) | Žilina – Piešťany 4:3 (kon.)
HK Nitra
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 14.12.2014, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:"Od začiatku sme hrali nátlakový hokej. Presvedčili sme sa, že Braňo Konrád drží Trenčín nad vodou. Po dvoch zápasoch sme konečne vyhrali, čo je pred prestávkou vždy lepšie."

Branislav Jánoš, asistent trénera HK Dukla Trenčín:"Nezačali sme dobre, Nitra bola jednoznačne lepšia. Vytvorila si viacej šanci. Do hry sme sa dostali v druhej tretine pri presilovkách. Bohužial sme nedali góly a bez nich sa nedá vyhrať. Nitra bola o dva góly lepšia a gratulujem im k víťazstvu." (19:33:03)

Posledná minúta odohraná pri potlesku divákov v stoji. Nitra poráža Trenčín 2:0, Lakosil si pripisuje shootout, Trenčín skončil päťzápasovú sériu bez straty bodu a domáca Nitra si zase pripisuje do tabuľky tri body po dvojzápasových suchotách.

56:12
    Súboj sa odohral pri hosťújúcej striedačke, obaja hráči boli na ľade a do súboja sa zaplietli aj čiaroví rozhodcovia, preto veľa rán nepadlo. Trenčín hrá presilovku 5 na 4.

56:12
    Mastenica medzi Michalom Novákom a Martinom Dudáom., ktorý tvrdo poslal k ľadu Henricha Ručkaya v lízkosti domáceho obrancu.

55:44
    Lakosil ukludňuje hru pri napádaní hostí. Vhadzuje sa po jeho ľavej ruke.

55:14
    Lintner sa skúsene zbavil Lelkeša pri rozohrávke.

51:14
    Lukáš Kozák nebezpečne zakončoval pred domácou bránkou, všetko vyriešil pozorný Lakosil a domáca obrana.

50:30
    Hrá sa 4 na 4.

50:28
    Vzájomné vylúčenie. Na trestnú lavicu si sadajú Michal Novák a Adam Bezák.

49:11
    Tretí útok domácich v zložení Lelkeš, Štefanka a Pupák bol opäť v dobrej príležitosti. Konrád podržal svoje mužstvo.

48:39
    Nitra nevyhodila puk z pásma, ten sa dostal k Bokrošovi, ktorého strelu Lakosil zneškodnil.

48:00
    Jozef Stumpel naberal rýchlosť ale obrana hostí natlačila Lukáša Nováka do pásma skôr a píska sa ofsajd.