NY Islanders – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Tampa 4:2 (kon.) | Buffalo – Ottawa 5:4 (1:0 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Úterý 16.12.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou!

1. Steve Downie (PIT) 1+1
    2. Bryan Rust (PIT) 1+0
    3. Brian Dumoulin (PIT) 1+0

Československá stopa v utkání:

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střel, čas na ledě 17:19

Utkání je u konce! Pittsburgh vítězí nad Tampou 4:2. V první třetině byly k vidění dvě branky. Obě padly až v poslední minutě. Nejdříve se prosadil domácí Sutter a o 25 sekund později vyrovnal Drouin. V začátku druhé třetiny se ujali vedení hosté díky trefě Rusta. Tampa se tlačila za vyrovnáním, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. A tak udeřili hosté, opět v poslední minutě se prosadil Downie. Ve třetí třetině zvýraznil vedení svým prvním gólem v NHL Dumoulin. Za hosty ještě zkorigoval výsledek Kučerov, ale víc už hosté nestihli.

60:00

59:48
    Fleury zkoušel vstřelit branku, ale puk zachytil ve středním pásmu Hedman!

59:26
    Stamkosova tvrdá střela proletěla mimo.

58:57
    Rust minul o kousek prázdnou bránu hostů!

58:34
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Penguins vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazování před Fleurym.

58:08
    Hosté se teď sami připravili o pásmo a Hedman musí zapracovat ve středním pásmu.

57:56
    Stamkosovo střela Feluryho nepřekvapila.

57:33
    Tampa to zkouší s šesti hráči! Nabokov na střídačce.
    Nikita KUČEROV - 4:2

56:56
    Tampa právě vstřelila branku!
    A hosté dávají kontaktní branku! Po chybě Comeaua se dostal k puku NIKITA KUČEROV, který hezkým blafákem překonal Fleuryho. Hosté ale stále prohrávají o dvě branky! Bez asistence.

55:55
    Po dobrém založení útoku se dostal ke střele Brown, jeho střela mířila mimo.

55:11
    Stamkos se prodral až do mezikruží a vypálil, obětavě ale jeho střelu zablokoval Dumoulin.

54:46
    Hedman vyhodil puk na střídačku Penguins a bude se vhazovat ve středním pásmu.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 20. Sutter (Scuderi), 23. Rust (Ebbet), 40. Downie (Hornqvist, Malkin), 48. Dumoulin (Downie, Spaling) – 20. Drouin (Johnson, Kučerov), 57. Kučerov

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Dumoulin, Scuderi (A), Despres – Malkin (A), Sutter (C), Hornqvist – Comeau, Goc, Downie – Spaling, Adams, Farnham – Klinkhammer, Ebbett, Rust
    Tampa Bay Lightning: Bishop (od 20. Nabokov) – Hedman, Stralman, Garrison, Šustr, Carle, Barberio – Filppula, Stamkos (C), Callahan (A) – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Drouin – Morrow (A), Boyle, Connolly

Rozhodčí: Sutherland, Lee – Devorski, Cormier