Švédsko – Rusko 2:3 (kon.) | Finsko – Česko 3:2 (3:2 po s.n.)
Švédsko
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Rusko
Sobota 20.12.2014, 12:00 • Ledový palác Balšoj, Soči • Euro Hockey Tour

Loučím se s Vámi od přenosu zápasu Švédska s Ruskem a přeji příjemný zbytek dne, který můžete strávit například fanděním našemu týmu v zápase s Finskem. Ten započne v 16:00. (14:23:15)

Hvězdami utkání jsou vyhlášeni Jimmie Ericsson a pochopitelně Ilja Kovalčuk, jenž sklízí obrovské ovace.

Rusové dokázali v zápase reagovat na obrat Švédů a zorganizovali svůj vlastní. Kapitán týmu Ilja Kovalčuk zařídil jak vyrovnání tak vítěznou branku. Tým Olega Znaroka tak zatím prochází domácím turnajem beze ztráty jediného bodu.

60:00

59:59
    V poslední vteřině trefil Moller tyč!

59:55
    Švédové jsou ve čtyřech, vyloučen je na druhé straně Vadim Šipačov.

59:47
    O puk se vede souboj za bránou.

Oddechový čas pro Rusko.

59:39
    První střela Šipačeva mířila mimo. Následná střela útočníka již donutila gólmana k zákroku.

59:22
    Švédové vyvezli kotouč mimo nebezpečí.

59:10
    Dvouminutový trest obdržel Rodin.

Oddechový čas pro Švédsko.

Rozhodčí diskutují se švédským koučem a na trestnou zamíří někdo ze Švédů.

59:10
    U Švédské střídačky se strhla potyčka, po které se hra přerušuje.

59:02
    Ryno se dostal do zakončení. Barulin zasahuje.

58:20
    Dvě střely se vznesli z hokejek Rusů na švédskou klec. Žádná se ovšem neproměnila v gól.

57:52
    Moller se dostal do útočné třetiny, ale pro signalizovaný ofsajd nepostupoval a vyklidil pole.

57:43
    Švédové sice protestují u dvojice českých rozhodčích, ale nic nezmění na tom že se Hersley dopustil nedovoleného bránění a posedí si dvě minuty na prostorné trestné lavici.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 25. Ericsson (Moller, Omark), 29. Hersley (Thörnberg) – 5. Bělov (Kovalčuk, Čudinov), 39. Kovalčuk (Šipačov, Čudinov), 44. Kovalčuk (Šipačov)

Švédsko: Karlsson (Nilsson) – Gustafsson, Kronwall, Hersley, Fransson, Junland, Rahimi, Burström, Ridderwall – Omark, Ericsson, Moller – Petersson, Ryno, Thörnberg – Thuresson, Sjögren, Rödin – Janmark-Nylen, Lundqvist, Johnson.
    Rusko: Barulin (Galimov) – Bělov, Čudinov, Kutuzov, Medvěděv, Zajcev, Mironov, Zubarev, Jakovlev – Plotnikov, Šipačev, Kovalčuk – Zaripov, Zubov, Mozjakin – Averin, Burmistrov, Grigorenko – Karpov, Kalinin, Kokarev – Paršin.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Sadovnikov, Zacharenkov

Diváci: 10400