Dánsko U20 – Rusko U20 2:3 (0:2 po s.n.) | Finsko U20 – USA U20 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Dánsko U20
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Rusko U20
Pátek 26.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

První zápas Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2015 je za námi. Rusové dokonali v samostatných nájezdech obrat a zvítězili 3:2. Tento zápas byl vynikající pozvánka na další zápasy mistrovství. Hráčům v utkání nechyběla dravost, chuť k vítězství a ani emoce. K tomu se taky přidala výborná forma brankáře Sorensen. Opravdu nádherné utkání!

To je z mé strany vše, děkuju Vám za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího sportovního zápasu na onlajny.com. Dobrou noc! (21:48:41)

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU:

Dánsko – Georg Sorensen (40 zákroků, 94,74% úspěšnost)
    Rusko – Vladimír Brjukvin (3 střely, 0+1)

Sergej TOLČINSKIJ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko U20.
    Autorem vítězné branky je SERGEJ TOLČINSKIJ.
    Promněněný nájezd Nikolaje Goldobina

2. série
    0:2
    RUS20: Nikolaj GOLDOBIN proměňuje – 0:2. Rus se rozjel pomalu a po rozmíchání brankáře mu zasunul puk mezi nohy.
    Neproměněný nájezd Olivera Bjorkstranda

2. série
    0:1
    DEN20: Oliver BJORKSTRAND neproměňuje. Brankář zasáhl betonem – 0:1.

1. série
    0:1
    RUS20: Sergej TOLČINSKIJ proměňuje – 0:1. Jednoduchý nájezd zakončený střelou pod ruku.
    Neproměněný nájezd Nikolaje Ehlerse

1. série
    0:0
    DEN20: Nikolaj EHLERS neproměňuje. Trefuje přesně lapačku Sorokina – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi. Na řadu přijdou nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.
    Super zákrok Sorensena

64:21
    Dámy a pánové! Tak to byl zákrok večera! Šarov projel celou útočnou třetinou a poté se už chystal zasunout puk k tyčce. Tam se mu ale z ničeho nic zjevil levý beton Sorensena! Dnešní zápas patří jednoznačně dánskému brankáři!

64:00
    Rovná minuta před koncem prodloužení, vhazovat se bude před ruským brankářem.

63:40
    Bjorkstrand se dostal do dobré střelecké příležitosti, ale Sorokin si na něj výborně počíhal a jeho střelu chytá.

62:24
    Dánové jdou do protiútoku! Výborné vykřížení hráčů a střela těsně nad bránu Sorokina!

62:01
    Barbašev zatápí dánské obraně a hlavně dánskému brankáři

61:16
    Čerepanova střela od modré skončila pouze za bránou Sorensena.
    Ten to chlapec si hned na svém prvním zápase užije prodloužení a možná i nájezdy.

60:35
    Do prodloužení vstoupili aktivněji hokejisté Ruska.
    Dosavadních 60 minut zatím ruské střídačce příliš důvodů k radosti nedalo

60:01

Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi, a tak se hned v prvním utkání na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2015 půjde do prodloužení, po případně do samostatných nájezdů.

60:00

59:13
    Rusové jeli přečíslení čtyři na dva, ale po špatné komunikaci končí puk v rohu kluziště!

58:42
    Bjorkstrand teď drží puk za ruskou bránou, jeho spoluhráči mají čas vystřídat.

58:10
    Probíhá poslední dvouminutovka třetí třetiny, u puku jsou hráči Ruska.

57:54
    Oddechový čas pro Rusko.

57:54
    Brjukvin vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

56:39
    Nepřesná přihrávka Šarova vyhání Rusy z útočného pásma.

55:44
    Dánové mají problémy s přechodem do útočné třetiny. Rusové tak příliš snadno přicházejí ke kotoučům.

54:51
    Rusové dále napadají svého soupeře, tvrdě si jdou po třech bodech.

54:13
    Provorovova dobrá střela a ještě lepší zákrok Sorensena.

53:40
    Asperup vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

53:17
    Oba týmy hrají s maximální opatrností, nikdo nechce udělat chybu.

52:26
    Hokejisté Dánska se už dlouho nedostali k zakončení. Převážně se hraje ve středím pásmu.

51:48
    Rusové nahazují puk do útočné třetiny a střídají.

50:50
    Rusové v plném počtu.

50:15
    Bjorkstrand nedokázal usměrnit Ellerovu přihrávku k tečování do brány.

49:49
    Rusové vyhazují puk až k dánské bráně.

49:26
    Bjorkstrandova střela byla obětavě zastavena obráncem.

48:50
    Vjačeslav Lešenko (RUS) dostává dvě minuty za hákování.
    Maxim MAMIN - 2:2

47:07
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Nádherná individuální akce Vladimira Brjukvina, který si prohodil puk mezi dvěma bránícími hráči a poté vystřelil puk po zemi. Kotouč se do brány odrazil od brusle MAXIMA MAMINA. Asistence: Vladimir Brjukvin a Alexandr Šarov.

46:42
    Nepřesná přihrávka Aagaarda vyhnala Dány z útočné třetiny.
    Asi jako všude na světě tak i v Torontu tlačí publikum outsidera.

46:16
    Dánové v plném počtu.

45:23
    Neuvěřitelný přesun Sorensena proti střele Lešenka, který si teď na dánském brankáři doslova vylámal zuby.

44:42
    Dánové vyhazují puk až za bránu Sorokina.

44:16
    Nikolaj Ehlers (DEN) dostává dvě minuty za hákování.

43:56
    Jedovatá střela Čerepanova byla zastavena obráncem.

43:06
    Dánové vyvezli puk za půlku, poté nahodili puk do útočného pásma a odjíždějí střídat.

42:38
    Sorensen si připisuje další zákrok proti střele Dergačjova.

42:03
    Hokejisté ruského týmu se nedaří udržet se v útočné třetině dlouho, Dánům se vždycky povede puk vybojovat a vyhodit.

41:12
    Krogsgaard drží puk za svou bránou a oba týmy v poklidu střídají.

40:33
    Lešenkova individuální akce končí střelou vedle brány, Sorensen tentokráte zasahovat nemusel.

40:20
    Rusové v úvodu třetí třetiny vyhazují na zakázané uvolnění.

40:01
    Během druhé třetiny brankář Sorokin neinkasoval, jak tomu bude teď?

Další třetina začne přibližně v 20:45.

Druhá třetina se odehrávala ve stejném stylu jako ta první, Rusové tlačili a Dánové se bránili. Opět musím vyzdvihnout výkon mladičkého talentovaného brankáře Sorensena, který sebou v bráně mrskal jako ryba na suchu. Nebýt jeho, naděje dánských hokejistů by byli hodně mizivé. I po druhé třetině tak Rusové prohrávají, díky gólu Goldobina v poslední minutě, však už jen o gól. Rusové pře-stříleli Dány i ve druhé třetině, tentokrát v poměru 17:11.

40:00
    Nikolaj GOLDOBIN - 2:1

39:13
    Sorensen vyrazil střelu pouze do rohu kluziště, tam si pro puk dojel NIKOLAJ GOLDOBIN a střelou z velkého úhlu překonává brankáře. Dánský brankář se totiž nestihl přesunout k bližší tyčce. Rusové se tak vrací zpátky do utkání využitou přesilovkou. Asistence: Rinat Valijev a Ivan Provorov.
    Dánská bojovnost by nám měla býti příkladem.

38:27
    Mads Nielsen (DEN) dostává dvě trestné minuty za zdržování hry.

38:19
    Dánové úspěšně vyhazují puk do středního pásma a odjíždějí střídat.

37:34
    Další zákrok Sorensena, tentokráte proti střele Čerepanova od modré čáry.

36:59
    Eller byl odzbrojen od puku čistým způsobem, Rusové zakládají další útočnou akci.

35:09
    Tolčinskij si teď domáhá u hlavního sudího Jeřábka dvouminutový trest. Český rozhodčí mu ale vysvětluje, že faulován nebyl.

34:29
    Marcus Nielsen byl v dobré střelecké příležitosti, ale jeho střela skončila jen těsně vedle brány.

33:55
    Lešenko si s pukem moc neužil, ihned po jeho obdržení byl totiž tvrdě, ale čistě, atakován dánským obráncem.

33:08
    Rusové dobývají dánskou obranu jako pevnost Boyard, ke gólu jim ale chybí Paklíč.

31:42
    Rusové si zase začínají vyvíjet tlak na soupeřovu bránu.

30:54
    Dánští hráči kombinují s pukem v útočném pásmu, zatím ale bez většího ohrožení brány.

30:14
    Rusové mají v druhé třetině již třináct střel na bránu, Dánové mají pouhých pět.

29:10
    Dergačjov byl úplně sám před dánským brankářem, ale ani na dvakrát se mu nepovedlo ho překonat!

28:39
    Sorensen vyrazil Barbaševovu střelu, z velkého úhlu, ramenem.

28:18
    Šarovova lajna teď zatopila pod 'pomyslný' dánský kotel, Sorensen musel předvést další řadu úžasných zákroků.

27:33
    Rasmussenova střela příklepem málem skončila v bráně! Sorokin si nebyl vůbec jistý, kde se kotouč po střele nachází.

27:03
    Dergačjov nepříjemně dotíral u dánského brankáře, a i proto se Sorensen rozhodl podržel puk.
    Střela Bjorkstranda do tyče

26:43
    Po Bjorkstrandově střele zvoní tyč!

26:11
    Soeren Nielsen se snažil projít individuálně, jeho střela však byla zblokovaná obráncem.

25:54
    Sorokin radši podrží puk po ostré střele Bjorkstranda z mezikruží.

25:03
    V ruské třetině teď probíhá souboj o kotouč, hráči jsou v rohu zaklesnutí u puku.

24:43
    Sorensen se musel jó natáhnout, aby chytil dalekonosnou střelu Brynceva.

24:10
    Rusové si opět vytváří neuvěřitelný tlak na bránu Sorensena. Tentokráte dánský brankář výborně vychytal Dergačjova.

23:03
    Olesen přišel ve středím pásmu o kotouč, kvůli tomu, že jej nedokázal patřičně zpracovat.

22:19
    Rusové na nic nečekají a napadají svého soupeře po celém kluzišti.

21:41
    V mezikruží zůstal trestuhodně osamocený Bjorkstrand, který ale ani na dvakrát nedokázal překonat Sorokina.

21:02
    Bjorkstrand vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

20:46
    Hra se stále přerušena, pořadatelé vyvrtávají díru pro kolík k brance.

20:46
    Dánové se dostávají do postavení mimo hru.

20:25
    Čerepanov sice nahodil puk do útočné třetiny, první u něj byl ale brankář Sorensen.

20:02
    Úvodní vhazování v druhé třetiny vyhrávají Rusové.

20:01
    Úvodní zápas bohužel nesleduje vyprodaná hala.

Další třetina začne přibližně v 19:55.

První třetina skončila hodně překvapivě pro všechny přihlížející diváky. Rusové totiž celou dobu svého soupeře přehrávali. Dokonce měli i více šancí, ale na Sorensena jsou dnes prostě krátcí. Dánský brankář totiž v bráně doslova čaruje. Poté přišly dvě přesilové hry Dánů a dva góly. Dánští hráči mají v přesilových hrách neuvěřitelnou statistiku – tři střely a z toho jsou dvě gólové. Uvidíme, s jakou taktikou přijde do druhé třetiny tým Valerije Bragina.

20:00

19:47
    Bryncev vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Dánové tak budou mít ještě čas na zakončení.

19:03
    Probíhá poslední minuta první třetiny a u puku jsou dánští hráči.

18:41
    Golyšev se dotíral před dánskou bránu, tam ho ale hodně rychle zpacifikovali obránci.

18:10
    Čerepanov je s pukem za svou bránou a oba týmy střídají.

17:33
    Lešenko nedokázal před odkrytou bránou trefil puk!

16:48
    Bučněvičova individuální akce končí střelou přesně do Sorensenovy lapačky.
    Nikolaj EHLERS - 2:0

15:49
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Rusové inkasují i z druhé přesilové hry! Puk se odrazil k NIKOLAJI EHLERSOVI, který bez váhání vystřelil a dal gól. Nutno podotknout, že Sorokin měl absolutně zakrytý výhled. Asistence: Mads Larsen a Oliver Bjorkstrand.

15:23
    Dánové zatím kombinují v útočné třetině bez jakékoliv střely.

15:02
    Rušan Rafikov (RUS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Zužitkují Dánové i další přesilovou hru?

14:34
    Bučněvič byl nedočkavý a vjel do útočné třetiny příliš brzy – ofsajd.

13:48
    Dánové vyhazují puk na zakázané uvolnění.
    Oliver BJORKSTRAND - 1:0

13:15
    Tak to je velký šok! Dánové jsou do vedení, díky využité přesilové hře. Puk se dostal k OLIVEROVI BJORKSTRANDOVI, který s ním nic nevymýšlel a vystřelil. Trefil se přesně k zadní tyči Sorokinovy brány. Asistence: Mathias Asperup a Mads Larsen.

13:07
    Rinat Valijev (RUS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    Slavnostní zahájení.

12:01
    Asperupova nepřesná přihrávka, Rusové můžou jít do rychlého protiútoku.

11:13
    Nebezpečný brejk Aagaarda neskončil gólem, puk mu totiž v poslední chvíli před střelou sjel z hokejky.

10:37
    Golyšev se snažil objet bránu a zasunout puk k tyčce, tam byl ale připravený Sorensen.

09:40

09:31
    Dánští hráči stále nemohou vyhodit puk ven z obrané třetiny.

08:22
    Rusová mají neuvěřitelný tlak, na Sorensenovu bránu jde jedna střela za druhou. Největší šanci měl asi Barbašev, ale ani ten na dánského brankáře nevyzrál.

07:40
    Sonny Hertzberg (DEN) dostává dvě minuty za podražení. Rusové tak mají další příležitost k otevření skóre.

06:48
    Lešenko se dostal do střelecké příležitosti, ale jeho pokus zneškodnil Sorensen. Poté byl ruský útočník tvrdě dohrán a hodně těžce se zvedá z ledu.

05:51
    Asperup prošel přes ruského bránícího hráče a pokusil se zakončit, ale minul bránu.

05:13
    Rusové teď ostřelují dánskou bránu jen co je pravda. Sorensen se v bráně určitě nenudí.

04:43
    Provorovova střela skončila jen těsně vedle brány Sorensena, který měl výborně zakrytý výhled.

03:58
    Čerepanov si s pukem moc nepohrál a hned po jeho obdržení ho nahazuje do útočné třetiny.

03:19
    Ehlersova tečovaná střela neskončila v bráně, ale pouze v rohu kluziště.

02:43

02:01
    Rafikov si dostal v mezikruží ke střele, Sorensen jeho pokus vyrazit pravým ramenem.

01:21
    Eller vystihl přihrávku soupeřových obránců a ujížděl sám na bránu. Ruský obránce však celou situace stihl zachránit a čistým způsobem připravuje Dána o puk.

00:56
    Sorensen si připisuje první úspěšný zákrok na mistrovství světa.

00:43
    Nikolaj Ehlers (DEN) dostává dvě minuty za podražení.

00:13
    Úvodní vhazování vyhrávají Dánové, ihned po zisku puku jej nahazují do útočného pásma.

00:01
    Vlajky všech účastníků MS

Dánsko U20: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Hansen, Larsen, D. Nielsen, Eskerod – Aagaard (C), Rasmussen, Asperup – Eller, Ehlers, Bjorkstrand – Olesen, M. Nielsen, S. Nielsen – Jensen, Pison, True, Holmberg

Rusko U20: Sorokin (Šesťorkin) – Čerepanov, Rafikov, Gavrikov, Bryncev, Valijev, Provorov, Judin, Pajgin – Kameněv, Bučněvič, Lešenko – Golyšev, Mamin, Šarov – Goldobin, Barbašev, Tolčinskij – Fišenko, Dergačjov, Brjukvin

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Bruggemann (GER) – Browne (CAN), Pesonen (FIN).
    V Torontu to vše za chvíli začne!

Celá skupina B se odehraje v Torontu, konkrétně v Air Canada Centre. Ve skupině se kromě těchto dvou týmů dále nachází Česko, Švýcarsko a Švédsko. Z obou pětičlenných skupin postoupí do čtvrtfinále nejlepší čtveřice týmů.

Dánsko

Pro dánský reprezentační tým to bude teprve třetí turnaj na světovém šampionátu juniorů. První turnaj zaznamenali hráči v roce 2002 – skončili poslední. Poté měli další příležitost na šampionátu v roce 2012 – také poslední místo. Už z těchto faktů je jasné, že Dánové budou jasným outsiderem skupiny.

Hlavní kouč Olaf Eller určitě pomýšlí na lepší umístění, než-li desáté místo. Pro Dánsko ale nebude na šampionátu žádný zápas lehký. Vše se ale rozhodne až na ledě.

Poslední přípravný zápase Dánska skončil vítězně. Německý juniorský tým dokázali porazit 3:2 po samostatných nájezdech.

Rusko

Ruský reprezentační výběr do dvaceti let má určitě na co navázat. Na posledních čtyřech šampionátech brali Rusové vždy medaili. Nejradši asi vzpomínají na rok 2011, kdy dokázali celý šampionát vyhrát.

Hlavní trenér Valerij Bragin poskládal tým převážně z hráčů, kteří hrají v ruské KHL. První zápas na mistrovství pro ně bude určitě těžkým oříškem.

Poslední přípravný duel před světovým šampionátem Rusku moc nevyšel. Ve velké bitvě nakonec podlehni Finsku 2:3 po samostatných nájezdech.

Rok se sešel s rokem a máme zde již 39. mistrovství světa juniorů v ledním hokeji! Po loňském Malmö se turnaj, deseti nejlepších juniorských výběrů, přesunul do Kanady. Z loňského titulu se radovali Finové, kteří ve finále porazili svého velkého rivala ze Švédska 3:2 v prodloužení. Mezi největší kandidáty na letošní triumf patří domácí výběr javorového listu, sousedi z Ameriky, Švédové či již zmiňovaní Finové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 14. Bjorkstrand (Asperup, Larsen), 16. Ehlers (Larsen, Bjorkstrand) – 40. Goldobin (Valijev, Provorov), 48. Mamin (Brjukvin, Šarov), rozh. náj. Tolčinskij