Dánsko U20 – Rusko U20 2:3 (0:2 po s.n.) | Finsko U20 – USA U20 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Dánsko U20
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Rusko U20
Pátek 26.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let
    Sergej TOLČINSKIJ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko U20.
    Autorem vítězné branky je SERGEJ TOLČINSKIJ.
    Super zákrok Sorensena

64:21
    Dámy a pánové! Tak to byl zákrok večera! Šarov projel celou útočnou třetinou a poté se už chystal zasunout puk k tyčce. Tam se mu ale z ničeho nic zjevil levý beton Sorensena! Dnešní zápas patří jednoznačně dánskému brankáři!

62:24
    Dánové jdou do protiútoku! Výborné vykřížení hráčů a střela těsně nad bránu Sorokina!

59:13
    Rusové jeli přečíslení čtyři na dva, ale po špatné komunikaci končí puk v rohu kluziště!

48:50
    Vjačeslav Lešenko (RUS) dostává dvě minuty za hákování.
    Maxim MAMIN - 2:2

47:07
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Nádherná individuální akce Vladimira Brjukvina, který si prohodil puk mezi dvěma bránícími hráči a poté vystřelil puk po zemi. Kotouč se do brány odrazil od brusle MAXIMA MAMINA. Asistence: Vladimir Brjukvin a Alexandr Šarov.

45:23
    Neuvěřitelný přesun Sorensena proti střele Lešenka, který si teď na dánském brankáři doslova vylámal zuby.

44:16
    Nikolaj Ehlers (DEN) dostává dvě minuty za hákování.
    Nikolaj GOLDOBIN - 2:1

39:13
    Sorensen vyrazil střelu pouze do rohu kluziště, tam si pro puk dojel NIKOLAJ GOLDOBIN a střelou z velkého úhlu překonává brankáře. Dánský brankář se totiž nestihl přesunout k bližší tyčce. Rusové se tak vrací zpátky do utkání využitou přesilovkou. Asistence: Rinat Valijev a Ivan Provorov.

38:27
    Mads Nielsen (DEN) dostává dvě trestné minuty za zdržování hry.

29:10
    Dergačjov byl úplně sám před dánským brankářem, ale ani na dvakrát se mu nepovedlo ho překonat!
    Střela Bjorkstranda do tyče

26:43
    Po Bjorkstrandově střele zvoní tyč!

17:33
    Lešenko nedokázal před odkrytou bránou trefil puk!
    Nikolaj EHLERS - 2:0

15:49
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Rusové inkasují i z druhé přesilové hry! Puk se odrazil k NIKOLAJI EHLERSOVI, který bez váhání vystřelil a dal gól. Nutno podotknout, že Sorokin měl absolutně zakrytý výhled. Asistence: Mads Larsen a Oliver Bjorkstrand.

15:02
    Rušan Rafikov (RUS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Zužitkují Dánové i další přesilovou hru?
    Oliver BJORKSTRAND - 1:0

13:15
    Tak to je velký šok! Dánové jsou do vedení, díky využité přesilové hře. Puk se dostal k OLIVEROVI BJORKSTRANDOVI, který s ním nic nevymýšlel a vystřelil. Trefil se přesně k zadní tyči Sorokinovy brány. Asistence: Mathias Asperup a Mads Larsen.

13:07
    Rinat Valijev (RUS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

07:40
    Sonny Hertzberg (DEN) dostává dvě minuty za podražení. Rusové tak mají další příležitost k otevření skóre.

01:21
    Eller vystihl přihrávku soupeřových obránců a ujížděl sám na bránu. Ruský obránce však celou situace stihl zachránit a čistým způsobem připravuje Dána o puk.

00:43
    Nikolaj Ehlers (DEN) dostává dvě minuty za podražení.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 14. Bjorkstrand (Asperup, Larsen), 16. Ehlers (Larsen, Bjorkstrand) – 40. Goldobin (Valijev, Provorov), 48. Mamin (Brjukvin, Šarov), rozh. náj. Tolčinskij