Dánsko U20 – Rusko U20 2:3 (0:2 po s.n.) | Finsko U20 – USA U20 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Dánsko U20
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Rusko U20
Pátek 26.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

První zápas Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2015 je za námi. Rusové dokonali v samostatných nájezdech obrat a zvítězili 3:2. Tento zápas byl vynikající pozvánka na další zápasy mistrovství. Hráčům v utkání nechyběla dravost, chuť k vítězství a ani emoce. K tomu se taky přidala výborná forma brankáře Sorensen. Opravdu nádherné utkání!

To je z mé strany vše, děkuju Vám za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího sportovního zápasu na onlajny.com. Dobrou noc! (21:48:41)

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU:

Dánsko – Georg Sorensen (40 zákroků, 94,74% úspěšnost)
    Rusko – Vladimír Brjukvin (3 střely, 0+1)

Sergej TOLČINSKIJ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko U20.
    Autorem vítězné branky je SERGEJ TOLČINSKIJ.
    Promněněný nájezd Nikolaje Goldobina

2. série
    0:2
    RUS20: Nikolaj GOLDOBIN proměňuje – 0:2. Rus se rozjel pomalu a po rozmíchání brankáře mu zasunul puk mezi nohy.
    Neproměněný nájezd Olivera Bjorkstranda

2. série
    0:1
    DEN20: Oliver BJORKSTRAND neproměňuje. Brankář zasáhl betonem – 0:1.

1. série
    0:1
    RUS20: Sergej TOLČINSKIJ proměňuje – 0:1. Jednoduchý nájezd zakončený střelou pod ruku.
    Neproměněný nájezd Nikolaje Ehlerse

1. série
    0:0
    DEN20: Nikolaj EHLERS neproměňuje. Trefuje přesně lapačku Sorokina – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi. Na řadu přijdou nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.
    Super zákrok Sorensena

64:21
    Dámy a pánové! Tak to byl zákrok večera! Šarov projel celou útočnou třetinou a poté se už chystal zasunout puk k tyčce. Tam se mu ale z ničeho nic zjevil levý beton Sorensena! Dnešní zápas patří jednoznačně dánskému brankáři!

64:00
    Rovná minuta před koncem prodloužení, vhazovat se bude před ruským brankářem.

63:40
    Bjorkstrand se dostal do dobré střelecké příležitosti, ale Sorokin si na něj výborně počíhal a jeho střelu chytá.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 14. Bjorkstrand (Asperup, Larsen), 16. Ehlers (Larsen, Bjorkstrand) – 40. Goldobin (Valijev, Provorov), 48. Mamin (Brjukvin, Šarov), rozh. náj. Tolčinskij