Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.) | Kanada U20 – Slovensko U20 8:0 (kon.) | Dánsko U20 – Švédsko U20 1:5 (kon.)
Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.)
Kanada U20
8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
Slovensko U20
Sobota 27.12.2014, 02:05 • Bell Centre, Montréal • Mistrovství světa do 20 let

Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezkou dobrou noc. (04:29:14)

Střely na branku: 34:12.

Nejlepším domácím hráčem je vyhlášen Robby Fabbri, na druhé straně toto ocenění přebírá Martin Réway.

Utkání mělo svého favorita, který svou úlohu do puntíku splnil a nedal Slovensku šanci na překvapení. Kanada byla v utkání rychlejší, nápaditější a dokázala využít šance. Slovensku se dnes sice nedařilo, ale utkání, kde bude mít šanci na vítězství teprve přijde.

60:00

59:20
    Duel už se pouze dohrává.

58:49
    Petan z otočky hledal před brankou spoluhráče, ovšem jeho přihrávka ztroskotala ne prvním obránci.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty dnešního zápasu, v němž je o vítězi dávno jasno.
    VIRTANEN - 8:0

56:41
    Kanada právě vstřelila branku!
    Point zavezl puk do útočného pásma a svou střelou minul branku. Ovšem kotouč se odrazil od zadního mantinelu na hůl JAKA VIRTANENA, jenž jej dopravil za bezmocného Okoličányho. Asistence: Brayden Point.

56:00
    Crouse našel na vzdálenější tyči Pointa, který nedokázal dopravit kotouč do odkryté klece!

55:43

54:43
    Hostující celek opět dokázal vyhodit kotouč až za branku Fucalea.

54:23
    Javorové listy kombinují, ale střelba nepřichází.

53:53
    Morrisey nepřesně přihrál a Slovensko posouvá hru do středního pásma.

53:43
    Mezi kruhy si chtěl najet Domi, jehož zastavil podražením Lantoši, který nabízí Kanadě další šanci ke skórování.

52:28
    Slušné tempo nabral Réway, který prošel do útočného pásma, kde rychle narazil na obránce.

51:44
    Od modré čáry vystřelil Rosandič, jehož pokus mířil jen do hrudi Fucalea.

51:02
    Kanada polevila ze svého tempa, které měla v první a druhé třetině a hra je v těchto momentech hodně nepřesná.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 5. Fabbri (Reinhart, Duclair), 9. Duclair (Domi), 10. Fabbri (Petan, Bowey), 27. Paul (Virtanen, Crouse), 32. Point (Petan, Fabbri), 37. Domi (Reinhart), 38. Petan (Hicketts, Fabbri), 57. Virtanen (Point)

Kanada U20: Fucale (Comrie) – Theodore, Nurse, Bowey, Morrissey, Hicketts, Heatherington, Morin – Duclair, Domi, Reinhart (A) – McDavid (A), Ritchie, Lazar (C) – Petan, Paul, Fabbri – Point, Virtanen, Gauthier – Crouse.
    Slovensko U20: Golda (Okoličány) – Rosandič (A), Čerňák, Holenda, Jaroš, Hochel, Jendroľ, Bačik, Pavúk – Réway (C), Cehlárik, Paulovič – Rehák, Lantoši, Šoltés – Koyš (A), Sukeľ, Skalický – Petráš, Bondra, Kabáč.

Rozhodčí: Patafie (USA), Vinnerborg (SWE) – Lhotský (CZE), Wust (SUI)