Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.) | Kanada U20 – Slovensko U20 8:0 (kon.) | Dánsko U20 – Švédsko U20 1:5 (kon.)
Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.)
Dánsko U20
1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Švédsko U20
Sobota 27.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto (kapacita 18819 míst) • Mistrovství světa do 20 let

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (21:28:31)

Dnešní utkání mezi Dánskem a Švédskem nabídlo velmi zajímavou podívanou, která nakonec skončila jednoznačným vítězstvím Švédska v poměru 5:1. Dáni se ale za svůj výkon především v první třetině nemusí vůbec stydět.

Švédi měli v první části hry problémy v defenzivě, dokonce Dánům nabídli tři přesilové hry, ve kterých to před Söderströmem opravdu hořelo. Nakonec ale svěřenci kouč Gronborga vše ustáli a v 10. minutě po chybě v dánské rozehrávce otevřel skóre zápasu Lucas Wallmark.

Chvíli na to se po parádním rozebrání dánské obrany prosadil Anton Blidh. V poslední minutě první periody se navíc z rychlého brejku trefil také William Nylander. Do dánské branky se od druhé třetiny postavil Thomas Lillie.

Lillie ovšem zůstal bez obdržené branky pouhých 13 vteřin, než se prosadil nejlepší hráč zápasu na švédské straně, kapitán Jacob de la Rose. Ani ne minutu na to ale na druhé straně po rychlém brejku snížil Nick Olesen.

Ve 38. minutě pak Švédi konečně využili přesilovou hru, když se střelou od modré čáry prosadil Sebastian Aho. Bjorkstrand pak v závěru druhé části hry nastřelil tyčku Söderströmovy branky.

Ve třetí třetině se už Švédi nikam moc netlačili, v přesilových hrách si spíše chtěli vyzkoušet nové prvky a především pečlivě bránit. Švédští mladíci tak porazili Dány 5:1 a upevnili si tak první místo v tabulce skupiny B.

Střely na branku: 20:44

Nejlepší hráči utkání:
    Oliver BJORKSTRAND (DEN) – 0+0
    Jacob DE LA ROSE (SWE) – 1+2

60:00

59:43
    Ze souboje o puk za brankou vyjeli vítězně Dáni, nic podstatného se dnes již zřejmě nestane.

59:10
    Už běží poslední minuta dnešního severského derby, v útočném pásmu se švédští mladíci ještě něco snaží vymyslet.

58:42
    Na druhé straně v rychlém brejku neuspěli ani nejlepší dánští hráči v zápasu – Nikolaj Ehlers a především Oliver Bjorkstrand.

58:21
    William Nylander zcela sám před Lilliem se svou střelou neuspěl, z dorážky se neprosadil ani Axel Holmström!

57:46
    Kristian Jensen pouze nahodil puk do útočného pásma, oba týmy střídají.

57:08
    Soeren Nielsen nezasáhl skákavý kotouč, dopředu už míří na druhou stranu Švédi.

56:47
    Dáni se nyní dokázali menší chvíli udržet s pukem v útočném pásmu, k žádnému zakončení jejich snažení ale nevedlo.

56:16
    O vítězi dnešního zápasu je nicméně rozhodnuto, utkání se spíše dohrává.

55:45
    Aagaard je na ledě, ani jeho třetí vyloučení ve třetí periodě nebylo potrestáno brankou.
    Šance Dánska

55:08
    Neuvěřitelná situace před švédskou brankou! Nejdříve se Oliver Bjorkstrand skvěle uvolnil, poté ale nezakončil do odkryté branky. Zpoza branky ještě ale nahodil puk do brankoviště a černý kus pryže skotačil na hranici brankové čáry, ze které jej pak vytáhl Axel Holmström!

54:41
    Forslingova rána od modré čáry po Brodeckiho přistrčení se stává snadným soustem pro Thomase Lillieho.

54:12
    De la Rose se vytočil až do zakončení, jeho střelu ale zastavil Lillie a Dáni se posléze osvobozují.

53:45
    Další přesilovou hru si zahrají Švédi, na trestnou lavici ve třetí části hry již potřetí míří dánský kapitán Mikkel Aagaard, tentokrát za hákování.

53:18
    Pokrýt puk pod svou lapačku byl nyní donucen na druhé straně také Lillie, zápas ve třetí třetině trochu ztratil šťávu z předchozích čtyřiceti minut.

52:51
    Söderström pokryl kotouč před dotírajícím Andre Pisonem, vhazovat se tak bude před švédskou brankou.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 22. Olesen (M. Nielsen, Holmberg) – 10. Wallmark, 12. Blidh (Aho, Lagesson), 20. Nylander (de la Rose, Bergman), 21. de la Rose (Karlsson, Blidh), 38. Aho (Wallmark, de la Rose)

Dánsko U20: Sorensen (od 21. Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Lassen, Larsen, D. Nielsen, Eskerod, Hansen – Aagaard (C), Rasmussen, Asperup – Eller (A), Ehlers, Bjorkstrand (A) – Olesen, M. Nielsen, Holmberg – Jensen, Pison, True – S. Nielsen. Trenér: Olaf Eller.
    Švédsko U20: Söderström (Ward) – Bergman, Hägg (A), Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund – de la Rose (C), Blidh, Karlsson – Olofsson, Brodecki, Wallmark (A) – Nylander, Lindblom, Holmström – Lööke, Ehn, Bristedt. Trenér: Rikard Gronborg.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Jeřábek (CZE) – Pesonen (FIN), Ponomarjow (GER)

Diváci: 13018