Švýcarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.) | USA U20 – Německo U20 6:0 (kon.) | Česko U20 – Dánsko U20 4:3 (po pr.)
USA U20 – Slovensko U20 3:0 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.)
USA U20
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Německo U20
Pondělí 29.12.2014, 02:00 • Bell Centre, Montréal (kapacita 21287 míst) • Mistrovství světa do 20 let

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:25:52)
    Radost hráčů USA po hladké výhře nad Německem. Brandon Henderson vychytal čisté konto a jeho spoluhráči v útoku nastříleli do sítě soupeře 6 gólů.

Dnešní utkání mezi USA a Německem skončilo dle papírových předpokladů jednoznačným vítězstvím amerických mladíků v poměru 6:0. Američané rozložili své branky rovnoměrně po dvou do všech třetin, o mnoho více radosti je pak připravil skvělý brankář Sharipov.

Skóre otevřel již v 5. minutě Auston Matthews, na něhož o pár minut později navázal Hudson Fasching. První třetinu vyhráli Američané na střely drtivým způsobem 22:5.

Na začátku druhé části hry se prosadil také Sonny Milano, jedna z hlavních postav dnešního duelu. Ve 36. minutě se pak poprvé v dnešním zápase prosadil Dylan Larkin.

Ve třetí třetině už Američané trochu ustoupili od své aktivní hry, ke konci zápasu ale ještě přidali dvě branky. Nejdříve se po parádní akci prosadil v 55. minutě kapitán Jack Eichel. V samotném závěru pak ještě svou druhou brankou večera stanovil konečné skóre Dylan Larkin.

USA U20 právě vstřelilo branku!
    Sharipov nejdříve dalším neuvěřitelným zákrokem zastavil Larkinův pokus. V akci ale pokračoval Zach Werenski, jehož střelu srazil jeden z německých obránců, na další střelu DYLANA LARKINA už byl ale i Sharipov krátký! Asistence: Hudson Fasching a Zach Werenski.

59:01
    Sonny Milano se začátkem poslední minuty dnešního zápasu započal již druhou padesátku střel.

58:35
    Schmidpeter je na ledě, Němci hrají v plném počtu.

58:16
    Američané už se vyloženě baví hokejem, Chase de Leo z dobré pozice minul branku.

57:41
    Eichel se parádně uvolnil, jeho přihrávka ale nenašla hokejku Alexe Tucha, který už ani nepočítal, že by se mohl dostat k zakončení.

57:27
    Další střelecký pokus Willa Butchera sražen do rohu.

57:04
    Jack Eichel opět pálil, jeho střelu tentokrát srazil Trinkberger.
    Hokejka MX3 se jménem Jacka Eichela, který před chvíli vstřelil se svým náčiním nádherný gól.

56:35
    Opět se bude vylučovat na německé straně, za hákování míří na trestnou lavici právě autor poslední střely Marc Schmidpeter.

56:12
    Brandon Halverson opět s chladnou hlavou likviduje střelecký pokus Marca Schmidpetera z velké dálky.

55:46
    Z boje o kotouč u mantinelu v obranném pásmu Německa vzešli vítězně právě němečtí hráči, kteří rozjíždí nový útok.

55:13
    Němci nemohou pokračovat dál ve hře, je jim totiž odpískáno postavení mimo hru.

54:57
    Hráči USA nemohou pokračovat ve hře, jelikož jim je odpískána hra vysokou holí, vhazovat se tak bude před Halversonem.

54:42
    Američané opět s pukem v útočném pásmu, vstřelená branka jim vlila opět novou krev do žil.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 5. Matthews (Schmaltz), 13. Fasching (Larkin), 23. Milano, 36. Larkin (Hanifin), 55. Eichel (Motte, Tuch), 60. Larkin (Fasching, Werenski)

USA U20: Halverson (Nedeljkovic) – Butcher (A), Carlo, Hanifin, McCoshen, Werenski, DeAngelo, Collins – Eichel (C), Milano, Tuch – Schmaltz, De Leo, Matthews – Motte, Larkin, Fasching – Compher, Louis, Hayden (A) – Wood. Trenér: Mark Osiecki.
    Německo U20: Sharipov (Reich) – Bender, Wagner, Muller, Moser (A), Trinkberger, Wissmann, Säftel, Kurz – Tuomie, Michaelis, Eisenschmid (A) – Tiffels, Kahun (C), Eder – Sturm, Schmidpeter, Pfohl – Filin, Kammerer. Trenér: Pat Cortina.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Kaukokari (FIN) – Lhotský (CZE), Malmqvist (SWE)