Zvolen – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Poprad – Nitra 2:1 (kon.) | Košice – Trenčín 2:1 (po pr.)
Martin – Piešťany 2:3 (kon.) | Žilina – Skalica 6:1 (kon.)
HC Košice
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 04.01.2015, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Zápas sa skončil víťazstvom Košíc, ktoré získavajú dva body. Hostia si odvezú jeden bodík. (19:49:13)

Ivan RACHůNEK - 2:1

60:46
    Košice dali gól!

Domáci hokejisti napokon v predĺžení rozhodujú tento duel. Gól strelil IVAN RACHŮNEK, asistenciu si pripisuje Peter Bartoš.

60:31
    Aktívnejšie začali Košičania. Z otočky pálil po Bartošovej prihrávke Jenčík, ale nepresne.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnej hracej dobe sa nerozhodlo, nasledovať bude päťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:49
    Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Dukla má ešte šancu na dokonalý trojbodový obrat.

59:34
    N ľadovej ploche sledujeme ešte veľký boj, ale zakončenie nie. Pre prihrávku rukou s prerušuje a hra je vykázaná do stredného pásma.

59:06
    Medzičasom sa nám začala posledná minúta riadnej hracej doby. Puk majú na hokejkách hostia, ktorí budú chcieť zaútočiť.

58:54
    Po rýchlom prechode na opačnú stranu sa do útoku dostali aj hostia a v Steel aréne to opäť len tak zahučalo. Prudké zakončenie z ľavej strany skončilo iba na Hylákovách betónoch.

58:23
    Domáci mohli rozhodnúť. Pred bránku s natlačil Bartoš, ale tiesnený nedokázal presne vypáliť a vzápätí dorážal Bicek, ale takisto neúspešne.

57:37
    Hostia to opäť skúsili rýchlym nahodením puku, ale opäť im to nevyšlo a je z toho iba zakázané uvoľnenie.

57:01
    Košičania podnikli ďalšiu neúspešnú útočnú akciu. Bartoš puk posunul Jenčíkovi, ktorý z ľavej strany pred bránkou hľadal Spilara, ale prihráva bola veľmi prudká a adresáta nemohla nájsť.

56:41
    Hosťom teraz nevyšla ani ďalkonosná prihrávka a dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.

56:17
    Trenčania chceli ísť do útoku, ale zastavil ich iba ofsajd na modrej čiare.

55:57
    Na ľadovej ploche sa v tejto chvíli nedeje nič zaujímavejšie. S najväčšou pravdepodobnosťou už v riadnej hracej dobe gól neuvidíme.

55:28
    Košičania držali puk v útočnom pásme, ale Bartánus nemal komu prihrať a napokon oň prišiel. Hostia sa už-už chystali do brejku, ale Štrbák obetavo zakročil na modrej čiare.

54:33
    Domáci hokejisti sa pri pokuse o rýchly prechod do pásma dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 8. Cebák (Brtánus, Philipp), 61. Rachůnek (Bartoš) – 34. Stantien (Dudáš)

HC Košice: Hylák (Melicherčík) – Štrbák (C), Cebák, Philipp, Jánošík, Šeda, Macejko, Drgoň – Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Rachůnek, Hrnka, Bartánus – Hinďoš, Češík, Bicek (A) – Sojčík, Chovan, Suja – Stupka
    HK DUKLA Trenčín: Konrád (Nagy) – Andersons, Bokroš, Novajovský, Lintner (A), Dudáš, Habšuda, Zošiak, Pardavý – Mikula, Nemec (C), Melichárek (A) – Šišovský, Hlinka, Razingar – Bezák, Stantien, Filo – Daniška, Švec, Briestenský

Rozhodčí: Stano – Kacej, M. Korba