Karlovy Vary – SHK Mustangové 5:1 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Č.Budějovice 2:1 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
5:1 (0:1, 5:0, 0:0)
SHK Mustangové AUTO IN
Neděle 04.01.2015, 11:45 • Zimní stadion Ostrov. • Česká para hokejová liga

O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou ovládli karlovarští Žraloci 5:0. Poslední perioda už se dohrávala v odlehčeném duchu, přesto žádná další branka nepadla. Za týden dnešní soupeře čeká první semifinálový zápas, s největší pravděpodobností se Karlovy Vary střetnou se Zlínem a Pardubice se Spartou Praha. Za pozornost u dnešní on-line reportáže Vám děkuji a přeji příjemné nedělní odpoledne! Z ostrovského stadionu se přihlásíme znovu v neděli 11. ledna v 11:45. (13:41:49)

45:00

44:01
    Poslední minuta odstartovala Michalcovým zakončením do Machova betonu.

43:45
    Konec zápasu je hodně uvolněný. Hrbek se znovu dostal do brejku, ale vyjel z ideální pozice.

43:32
    P. Kubeš s Motyčkou unikali dva na jednoho, ve finále ale ztratili puk.

43:12
    Po buly si puk vzal Berger a vystřelil nad.

42:57
    Ani Geier nezvýšil, i když už chtěli domácí slavit! Zblízka odrazil puk o horní tyč zpět do brankoviště, ale muselo to být hodně těsné.

42:30
    Jedna střela za druhou prší na pardubickou branku. K Bočkově štěstí mají karlovarští Žraloci ve třetí třetině nepřesnou mušku.

41:46
    Berger v souboji s Motyčkou vystřelil a Boček musel zasáhnout. Ještě pak dorážel Forgo, ale hlavní rozhodčí se dnes něco narozpažuje.

41:27
    Pardubičtí chtěli zaútočit, ale vystavili se offsidu.

41:03
    Forgova rána šla nad.

40:42
    Michal Geier poslední minutu baví diváky. Teď zblízka nastřelil břevno pardubické branky!

39:59
    A znovu Geier v akci, tentokrát ukázal svou rychlost a ujel všem. Zakončení znovu zkoušel levou rukou, tentokrát však nastřelil Bočka do masky.

39:33
    Geier dojel pro puk za vlastní branku a poté exhibičně projel celým hřiště s pukem na čepeli. Až v útočném pásmu ho trefil tělem Michalec.

38:13
    Obránce Hrbek se dostal do samostatného úniku! Beton gólmana Bočka ale nepřetlačil, a tak se hattrick znovu odkládá.

38:02
    Střelal Richarda Buhra o kousek minula levou tyč.

37:55
    Oba karlovarští obránci se srazili a hosté tak mohli jet dva na jednoho! Poslední karlovarský hráč Wágner ale Motyčkovi vedení puku značně znepříjemnil.

37:04
    V situaci dva na dva zahnal Berger Wágnera do rohu, ale odtud mladý karlovarský útočník dokázal přihrát Forgovi do druhé vlny. Boček byl na místě.

36:33
    Hrbek vrátil puk Bergerovi a ten z dobrého místa přestřelil.

35:39
    Únik dvou na nikoho nezužitkoval Geier, kterému Boček nastavil betony! Karafiátova dorážka už se mezi tyče nevešla.

35:13
    Pavel Kubeš si připravil mířidla a z levého kruhu napálil tyč karlovarské branky!

34:50
    Sharks jsou v offsidu a musí vyklidit pásmo.

33:49
    P. Kubeš se chystal mezi kruhy ke střele, ale k jeho smůle kotouč zbrzdil Doležal.

33:30
    Domácí se marně snaží o přechod modré čáry.

32:56
    Boček zalehl puk před dojíždějícím Geierem.

32:00
    Hosty zastavil offside. První dvě minuty třetiny uběhly v poklidu.

30:13
    Hrbek asi stále přemýšlí o hattricku. Diváci jen zahučeli, když svým nahození trefil špičku Bočkovy sledge.

30:01

Z vyrovnaného zápasu, ve kterém po první části vedli hosté o jednu branku, se ve druhé části najednou stala jednostranná partie. Domácí v 19. minutě zapli brankostroj a pěti trefami zcela naklonili misky vah na svou stranu. Bude zajímavé sledovat, jak se Pardubičtí poperou se svým výpadkem ve třetí třetině, která začne přibližně ve 13:15.

30:00

29:43
    Geier z rohu našel volného Nejedlého, tomu mezi kruhy puk přeskočil hokejku.

28:55
    Akci dvou na dva mohl zakončovat Forgo, hosté však zpevnili ve druhé třetině tak chatrnou obranu.

28:27
    Motyčku dělily milimetry od snížení, ale hlavní rozhodčí má rozpaženo! Pavel Kubeš dostal hodně prostoru mezi kruhy a všiml si u tyče volného spoluhráče, který mohl doklepnout do odkryté branky. Ale nepovedlo se ani z dorážky, Mach puk zalehl svými širokými zády.

27:30
    Po dlouhé době dostali hosté hru před karlovarskou branku, ale o puk rychle přišli.

26:46
    Hrbek útočí na hattrick! Jeho nahození od modré čáry zazvonilo na levou tyč.

26:24
    Za brankou hostů zůstal ležet v bolestech Marek Schneider. Na led už spěchala zdravotní služba, ale domácí útočník se naštěstí po chvíli zvedl a odjel střídat.

26:03
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Třetina snů v podání domácích. Zdecimovaná pardubická družina přihlíží páté karlovarské radosti, když nechala prokličkovat MIROSLAVA HRBKA až do těsné blízkosti brankáře, který už nemohl dělat nic. Asistence: Jiří Berger, Karel Wágner.

25:52
    Kotouč v lapačce Petra Bočka po dalším pokusu domácích.

25:25
    Na pardubickou branku se valí jeden útok za druhým. Většina hráčů se nastěhovala před gólmana Bočka, a tak si Hrbek mohl dojet pro volný puk. Tentokrát ale zeď neprostřelil.

25:00
    Boření pardubických hradeb nekončí a další krásnou brankou zvyšuje MICHAL GEIER už na 4:1! Karlovarský rychlík si prohodil puk před bránícím Kořínkem na levou ruku a střela pod horní tyč mu sedla ideálně. Asistence: Miroslav Hrbek, Jiří Berger.

24:19
    Poslední minuty výrazně patří karlovarskému týmu. Boček je neustále v permanenci, teď přerušil hru a před malou chvilkou mu musel spadnout kámen ze srdce, když Forgo v nájezdu dvou na jednoho přestřelil.

23:10
    MIROSLAV HRBEK se dočkal a tento většinou nahrávající obránce se dočkal své první trefy v sezóně. A ze samostatného úniku! Do něj ho vyslal Geier, jenž neprohrál osobní souboj a viděl rozjetého a zcela volného spoluhráče. Zakončení na lapačku postrádalo chybu. Asistence: Michal Geier, Václav Kovářík.

22:32
    Geier mohl střílet mezi kruhy, rozhodl se však ještě pro zpětnou přihrávku Bergerovi, jehož pokus už byl zblokován.

22:08
    Po rozehrání opět střílel Hrbek, tentokrát ze své pozice obránce od modré čáry. Boček bezchybný.

22:00
    Hrbek si sjel od modré čáry až do rohu, odkud mohl nerušeně vybruslit až před Bočka a ohrozit ho střelou mířenou nahoru.

21:18
    Boček zvolil jistotu a povyjel z branky, aby přerušil hru. Kromě jeho spoluhráče Motyčky se totiž nebezpečně přibližovali protivníci Wágner s Forgem.

20:58
    Pavel Kubeš zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a okamžitě otočil směr hry. Jeho utěšenou střelu od modré čáry zlikvidoval Mach lapačkou.

20:42
    Motyčka vybojoval vhazování před karlovarskou brankou, když donutil Hrbka rozehrát z obranné třetiny do střídajících hráčů.

20:10
    Hosté se oklepali z nejhoršího a pokoušejí se vykombinovat střeleckou pozici před Machem.

18:38
    První inkasovaný gól měl na pardubické hráče asi neblahý psychický vliv. Karlovarští hned po rozehrání pokračovali v nátlaku a využili nepovedeného vyhození hostů, které zachytil Forgo. Po jeho předávce se na levém kruhu opřel do dělovky opět JIŘÍ BERGER a prostřelil Bočka podruhé. Asistence: Jiří Forgo.

18:10
    Teď ale pardubická obrana povolila krásnou křížnou přihrávku na zcela volného JIŘÍHO BERGERA a ten se trefil naprosto ideálně do vzdálenějšího růžku Bočkovy klece! To byla akce jako z učebnice. Asistence: Miroslav Hrbek.

17:41
    Karlovarští se usadili v útoku, ale červenobílí opět velmi dobře přistupují. Dokázal to teď Jiří Kubeš zablokováním Geierovy střely.

17:21
    Zakázané uvolnění Pardubic.

17:07
    Geier se snažil v brejku prohodit stínujícího P. Kubeše, ale pardubický obránce puk zbrzdil a ten jen pomalu doklouzal do Bočkovy moci.

16:28
    Pardubický tlak přerušil Mach, který raději zalehl kotouč. Hosté vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně.

15:16
    Blesková akce Pardubic hned v úvodu třetiny a výtečný Machův zákrok! P. Kubeš pláchl po levém křídle a narýsoval perfektní pas na nepokrytého Michalce, jehož zakončení z voleje narazilo na závoru v podobě ruky roztaženého brankáře.

15:01

Úvodních patnáct minut nabídlo svižný a zajímavý sledge hokej s množstvím šancí. Diváci, kteří neváhali a dorazili na stadion, musí být spokojeni. S nimi sdílí pocity i pardubický tým, který se v závěru třetiny ujal vedení po úspěšné dorážce Davida Motyčky.

15:00

14:53
    Pardubice ještě stihly kontrovat, od modré připsal Machovi další zákrok Michalec.

14:45
    Schneider měl dost času mezi kruhy, ale musel si puk zpracovat a v tísni již nebyla jeho střela nebezpečná.

14:30
    Karlovarští se snaží o rychlou odpověď, ale pardubická obrana dobře blokuje jejich pokusy.

13:50
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Důraz a dobré postavení vedlo k prvnímu gólu, který padl do karlovarské sítě! Michalec nejprve na modré čáře zachytil Hrbkovo vyhození. Poté předal Pavlu Kubešovi, který donutil Macha zasáhnout. Odražený kotouč si vzal do své moci DAVID MOTYČKA, vystřelil a ještě úspěšně dorážel. Asistence: Pavel Kubeš.

13:15
    Pardubice se oklepaly a Motyčka zahnal Geiera až za karlovarskou branku.

12:46
    Domácí se dostali do tlaku, znovu to zkoušel z úhlu Berger.

12:15
    Už to vypadalo, že Jiří Berger uspěl z nulového úhlu, ale blízko postavený hlavní rozhodčí rozpažil!

11:46
    Ve dvou slibných pozicích promáchli karlovarští hráči, ale před Bočkem je pěkně horko!

11:30
    Zakázané uvolnění v podání hostujícího celku vrací hru před Petra Bočka.

11:20
    Hrbek se prosmýkl na útočnou modrou čáru a protáhl Bočka, který ale nemusel zasáhnout.

10:42
    Pavel Kubeš předvedl stabilitu i důraz, když tísněn dvěma hráči vystřelil z mezikruží a Mach musel zasáhnout vyrážečkou. Následně pardubický kapitán ještě dorážel do betonů.

10:10
    Hra pět na pět znovu nabízí podívanou nahoru dolů.

09:10
    Motyčka navrátivší se z výkonu trestu hned ohrozil Macha střelou po ledě. Karlovarský brankář zasáhl betonem.

08:45
    Pardubice pokračují v plném počtu.

08:30
    Karlovarští jsou sice v útočném pásmu, ale dobře přistupující soupeře je nepouští do zakončení.

08:05
    Hosté se osvobodili.

07:46
    Krásný sledge hokejový moment! Geier se na pravém křídle zbavil P. Kubeše podhozením puku pod sáněmi a rázem mířil sám vstříc Bočkovi, který vytáhl perfektní zákrok a udržel bezbrankový stav.

07:10
    Hosté dobře napadají rozehrávku domácích, ti se nemůžou prokousat přes střední pásmo.

06:48
    Michalec vyhrál buly a R. Buhr vyhodil.

06:45
    Wágner z otočky neprostřelil hromadu hráčů před Bočkem, ale bude se vylučovat. David Motyčka je potrestán za hákování a přesilovku si zahrají Karlovy Vary.

05:52
    Michalec získal puk v rohu za Machem a jeho okružní jízda kolem branky vypadala hodně nebezpečně. V poslední moment byl ale zastaven karlovarskou obranou.

04:56
    Schneider se snažil vysunout Wágnera, ale J. Kubeš zapracoval v obraně spolehlivě.

04:36
    Wágner příliš prudce tečoval rozehrávku ještě před červenou čárou, zakázané uvolnění domácích.

04:01
    Zakázané uvolnění Pardubických.

03:30
    Sharks podnikli rychlý výpad, v němž Geier nahrával za sebe Forgovi. Tomu střela příliš nesedla a přízemní pokus Bočka nepřekvapil.

03:11
    Zajímavější zákrok musel předvést Mach nyní, ale jeho lapačka proti střele Pavla Kubeše z mezikruží byla jistá.

02:56
    P. Kubeš nahodil ze středního pásma, Mach neměl mnoho práce s tímto pokusem.

02:25
    Motyčkova střela se mezi tyče nevešla.

02:01
    Wágner vyhrál buly, ale R. Buhr udržel pásmo.

01:52
    Schneider získal puk v karlovarské obranné třetině, ale vyhodil jen na zakázané uvolnění.

01:26
    Z gólmanů musel první do práce pardubický Petr Boček. U pravé tyče jistil Forgův pokus z hranice brankoviště.

01:00
    Oba celky se do utkání pustily s vervou a snaží se útočit. Obrany ale fungují spolehlivě.

00:01

Ještě by vás mohlo zajímat, že dnes proti sobě stojí dva nejproduktivnější hráči soutěže. Kapitánové Pavel Kubeš a Jiří Berger tak můžou soupeřit o to, kdo dnes udělá více kanadských bodů.

Na led dorazila trojice rozhodčích a ukončila předzápasovou přípravu. Za malý okamžik bude utkání zahájeno.

Návštěva se dnes zdá být skromnější než včera, kdy na večerní duel Karlových Varů s Českými Budějovicemi dorazilo sympatických šest desítek hlučných diváků. Přesto už na rozbruslení stadionem duní dva bubny a diváci jistě vytvoří sportovcům důstojnou atmosféru.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, J. Berger, Forgo, M. Geier, Wágner, Schneider, Kovářík, Karafiát.

SHK Pardubice: Boček – P. Kubeš, J. Kubeš, R. Buhr, Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Michalec, Horníček, V. Buhr, Kořínek, Chudomský.

Rozhodčí: Suchý – M. Hanák, T. Hanák.

Výsledek dnešního utkání z pohledu tabulky už nic neřeší. Karlovy Vary zůstanou třetí a Pardubice čtvrté. Jde ale o poslední zápas před play-off, které začíná už za týden, a proto se nedá očekávat, že by se soupeři dnes šetřili. Naopak se budou chtít naladit na vlnu vyřazovacích soubojů a poštelovat svoji formu před nejdůležitější fází sezóny.

Pěkné nedělní poledne! Zápas posledního kola základní části České sledge hokejové ligy mezi karlovarskými Žraloky a pardubickými Mustangy bude z technických důvodů zahájen asi o pět minut později. Start je tedy plánován nově na 11:50.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:45.

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 19. Berger (Hrbek), 19. Berger (Forgo), 24. Hrbek (Geier, Kovářík), 25. GeierM (Hrbek, Berger), 27. Hrbek (Berger, Wágner) – 14. Motyčka (KubešP)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – P. Kubeš, J. Kubeš, R. Buhr, Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Michalec, Horníček, V. Buhr, Kořínek, Chudomský.

Rozhodčí: Suchý – M. Hanák, T. Hanák