Boston – Ottawa 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Nashville 6:7 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 6:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:4 (kon.) | Winnipeg – Toronto 5:1 (kon.)
Arizona – Columbus 6:3 (kon.) | Dallas – Minnesota 7:1 (kon.) | Vancouver – Detroit 4:1 (kon.)
San Jose – St. Louis 2:7 (kon.) | Carolina – Boston 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Florida 4:3 (kon.)
Arizona Coyotes
6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 04.01.2015, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zajímavého duelu je to vše, přeji Vám příjemné nedělní ráno. (04:58:15)

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (ARI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:43
    Martin Hanzal (ARI) 1+3, 5 střel, čas na ledě 14:01
    Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:19.

Vyhrané vhazování: 37 – 26.

Arizona zvládla první ze šesti domácích zápasů v řadě výborně, když před vlastními fanoušky zvítězila nad rozjetým Columbusem 6:3. Menší pokárání si domácí zaslouží snad jen za úvod druhé třetiny, ve kterém Columbus převzal otěže utkání a obrátil nepříznivý stav na svou stranu. Kojoti se však nepoložili a ještě před třetí třetinou odskočili do dvougólového vedení. Po pauze navíc přidali další dva góly, čímž rozhodli o tom, že si připíšou důležité dva body do bojů o vysněné playoff. Blue Jackets hráli hodně do těla, a možná i proto přišlo několik vyloučení a trest v podobě tří přesilovkových gólů Arizony.

60:00

59:47
    Rieder se ještě natahoval po puku, který ale měl ve své moci Ťjutin.

59:34
    Přihrávka rukou jednoho z obránců Arizony Coyotes oddaluje oslavy vítězného týmu.
    Ryan JOHANSEN - 6:3

59:01
    Columbus právě vstřelil branku!
    Necelou minutu před koncem zápasu hosté přeci jen snižují. Po zbytečné ztrátě arizonských napřáhl ke střele RYAN JOHANSEN, který se "raduje" ze své jedenácté branky v sezóně. Bez asistence.

58:52
    Wisniewski obešel dva hráče a roztáhl hru na Bolla, který nevystřelil přes Korpikoskiho.

58:24
    Connauton nacentroval před Smithe, jenže našel pouze Tobiase Riedera.

57:52
    David Moss neměl dostatečnou podporu, mezi čtyřmi protivníky kotouč ztratil.

57:22
    Hosté už také moc dobře ví, že dnes odejdou poraženi. Závěr zápasu se už jen dohrává.

56:52
    Calvert tlačil puk pod horní tyč, branku ale přestřelil.

56:42
    Útočníci Arizony už nejeví skoro žádnou snahu o vstřelení branky, u puku jsou většinou obránci Kojotů.

56:05
    Icing Columbusu hostujícího kouče moc nepotěšil, vhazuje se v útočném pásmu Arizony.

55:48
    Nahození Ekmana-Larssona za brankou zastavil McElhinney, u puku jsou obránci Blue Jackets.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 14. Rieder (Korpikoski, Chipchura), 27. Ekman-Larsson (Hanzal, Yandle), 39. Gagner (Hanzal, Ekman-Larsson), 40. Hanzal (Gagner, Erat), 44. Chipchura (Rieder), 46. Gagner (Yandle, Hanzal) – 23. Ťjutin (Skille, Collins), 25. Wisniewski (Dubinsky, Foligno), 60. Johansen

Arizona Coyotes: Smith (Dubnyk) – Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Murphy, Gormley – Doan, Vermette, Bødker – Gagner, Hanzal, Erat – Korpikoski, Chipchura, Rieder – Moss, Vitale, McMillan.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (46. McElhinney) – Savard, Johnson, Wisniewski, Connauton, Prout, Ťjutin – Morin, Johansen, Hartnell – Foligno, Dubinsky, Calvert – Skille, Wennberg, Tropp – Boll, Chaput, Colins.

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Gibbs, Murphy

Diváci: 13 159