Omsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 3:6 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Toljatti – Novokuzněck 6:3 (kon.)
Jaroslavl – HC Slovan 0:2 (kon.) | Atlant – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Záhřeb 2:3 (po pr.) | Soči – Minsk 2:3 (kon.)
Avangard Omsk
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Sobota 10.01.2015, 12:00 • Omsk Arena • KHL

Dnešní utkání je u konce. Ve šlágru tohoto kola poráží Avangard Omsk Ak Bars Kazaň 3:2!

V první třetině jsme neviděli tak atraktivní hokej, jako se očekávalo před zápasem. Oba týmy hraly spíše takticky ze zajištěné obrany. Přecejen se ale Kazaň dokázala prosadit, trefil se Justin Azevedo. Omsk poté hodně tlačit a snažil se o vyrovnání, ale neúspěšně.

Druhá třetina už byla o něco zajímavější. Hra byla vyrovnanější, ale góly dávali pouze hráči Omsku. Ve 30. minutě se trefil Erik Gustafsson a dvě minuty po něm i Vladimír Sobotka.

Třetí třetina nabídla bleskové vyrovnání Kazaně, když už po 16 sekundách vyrovnal Michail Varnakov a bylo to 2:2. Jenže dvě minuty před konce tečoval Kuljašovu střelu Nikita Pivcakin a rozhodl o výhře Avangardu 3:2!

Petr Vrána (KZN) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:09

To je z mé strany vše a u dalšího přenosu se těším brzy nashlednou! (14:24:38)

60:00

59:44
    Střele Medvěděva chyběla razance.

59:19
    Kazaň to zkouší v šesti, Garipov nastřídačce!

59:09
    Domácí ale hned vyhodili puk.

59:01
    Ještě bude drama! Na trestnou míří domácí Kirill Ljamin.

58:36
    Ke střele z mezikruží se dostal Kostitsyn, ale Kostin zachránil Omsk svým pravým betonem.
    Nikita PIVCAKIN - 3:2

57:58
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk jde do vedení! Závar před brankou Garipov ještě zvládl, ale poté Popov poslal puk na modrou, odkuď vypálil Kuljaš a jeho ránu tečoval NIKITA PIVCAKIN a posílá Omsk do vedení 3:2! Asistence: Alexandr Popov, Denis Kuljaš.

57:41
    Přesilovka pro Avangard! Za nedovolené bránění si jde na trestnou lavici sednout Obuchov.

57:23
    Další střela Gustafssona už byla povedenější, ale Garipov vyrazil levým betonem do rohu.

56:59
    Teď to zkoušel z mzirkuží i Sobotka, ale ani on nemířil přesně.

56:39
    Erik Gustafsson to zkusil od modré, ale Garipov byl pozorný.

56:11
    Odpískáno zakázané uvolnění Omsku.

55:56
    Azevedo už mohl pálit, ale hledal ještě lépe postaveného Varnakova, ten ale minul branku.

55:24
    Kazaň teď měla velký tlak v útočném pásmu, vše utnul až Ilja Nikulin, který nechal vyniknout Kostina.

54:41
    Igor Mirnov projel útočném pásmem a chtěl překvapit Kostin objetím branky, ten se ale stihl velmi rychle přesunout a puk vyrazil.

54:03
    Tkačjov trefil pouze brusle Gustafssona.

53:37
    Paršin posílal žabičku před branku na Kalinina, ten ale nedokázal skákající puk trefit.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 30. Paršin (Gustafsson, Popov), 32. Sobotka (Kuljaš, Pivcakin), 58. Pivcakin (Popov, Kuljaš) – 13. Azevedo (Kostitsyn), 41. Varnakov (Azevedo, Nikulin)

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Ljamin, Gustafsson, Kuljaš, Pivcakin, Kulik, Gluchov – Sobotka, Paršin, Kalinin (C) – Berdnikov, Popov, Pěrežogin – Musatov, Schutz, Volkov – Rasskazov, Pervušin, Kurjanov – Něprjajev
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Medvěděv, Zacharčuk, Brookbank, Nikulin, Kornějev – Mirnov, Gluchov, Vrána – Svitov (C), Kolcov, Lukojanov – Varnakov, Azevedo, Kostitsyn – Obuchov, Tkačjov, Petrov

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Lazarev, Otmachov

Diváci: 10300