Znojmo – Salzburg 5:7 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:7 (1:2, 1:1, 3:4)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 10.01.2015, 12:15 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League

Tak to byl opravdu neskutečný závěr. Znojmo dotahovalo, co se jen dalo. Ale dvě soupeřovy trefy do prázdné brány už byly přeci jen moc. Domácí prohra tak může Orly velmi mrzet. Zítra mají ale jihomoravští hráči šanci na reparát.

Hezký den ze Znojma! (14:38:19)

60:00

59:48
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tak teď už definitivně... STEFAN STEINACHER ze středního pásma přesně míří do prázdné znojemské klece. Bez asistence.

59:20
    Us opět sedí na střídačce!

59:14
    Orli právě vstřelili branku!
    No tak že by ještě? JOSEF KRCHO se chopil odraženého kotouče a zamíchal před brankovištěm a pálí pod víko. Asistence: Marc Zajíc a Jiří Lander.

59:07
    Us opět mimo bránu!

58:54
    Ale nyní už je zřejmě dobojováno. Situaci dva na dva lépe zvládli hosté a ALEXANDER LAHODA posílá kotouč do prázdné znojemské klece. Asistence: Patrick Hagler.

58:38
    Orli jsou stále usazeni před Wieserem, ten zatím nemusel zasahovat.

57:51
    Us opět odjíždí z brankoviště na střídačku!

57:39
    Riskantní tah Orlům vyšel! A je tu drama. MARC ZAJÍC si vybruslil od mantinelu do mezikruží a mezi lapačkou a ramenem gólmana putuje puk do sítě. Wieser neměl nejmenší šanci. Asistence: Dominik Synek.

57:18
    Špačkovo skákavé nahození od modré kryje vyrážečkou gólman.

57:09
    Us míří opět z brány. Domácí hrají v šesti, Salzburg ve čtyřech!

56:55
    Hostům se to nyní sice vůbec nelíbí, ale mají smůlu. Rozhodčí si všiml, že hrají v šesti. Dvě minuty za střídačku si odpyká Lackner (SLZ).

56:41
    Po zakázaném uvolnění vhazování před salzburgskou klecí. Us jde z brány!

56:07
    Následuje vhazování před Usem, které skončilo lépe pro domácí. Ti ale dokázali obrátit hru na druhou stranu kluziště jen na chvíli. Lancsar bleskově sebral puk ze znojemských hokejek.

55:57
    Oddechový čas pro domácí.

55:32
    Znojemský pobyt v útočném pásmu zatím nenaznačuje změnu skóre. Orli bojují se soupeřem o kotouč za bránou.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny. Znojemský závěrečný náskok se zatím nedostavuje. Orli to budou mít už velmi složité.

54:29
    Býci dokonce vybojovali pásmo před Usem. Krátce po vhazování pálí z kruhu Lahoda, Us ale však sklapl své betony.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 5. Pospíšil (Synek, Zajíc), 34. Špaček (Zajíc, Hačecký), 45. Pospíšil (Synek, Zajíc), 58. Zajíc (Synek), 60. Krcho (Zajíc, Lander) – 9. Lancsar (Egger, Wolf), 14. Egger, 24. Egger (Weber), 43. Egger, 53. Berger (Hagler), 59. Lahoda (Hagler), 60. Steinacher

HC LERAM Orli Znojmo: Us (Bača) – Pospíšil, Mandát, Švanda, Salát, Toman, Nahodil – Synek, Zajíc, Špaček – Hačecký, Lander, Krcho – Forman, Fruhwirt, Svatuška.
    EC Red Bull Salzburg: Wieser (Waldherr) – Weber, Wolf, Birnbaum, Cepon, Poldruhak, Lackner – Hagler, Berger, Lahoda – Egger, Lancsar, Steinacher – Kitzenegger, Flatscher, Wörndl.