Nitra – Košice 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Piešťany 6:1 (kon.) | Skalica – Martin 5:4 (po pr.)
Poprad – Trenčín 2:5 (kon.) | Žilina – Zvolen 7:0 (kon.)
HK Nitra
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
HC Košice
sk Neděle 11.01.2015, 16:30 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Hlasy po zápase:
    Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:"Do zápasu sme vstúpili dobre, dostávali sme súpera pod tlak. Škoda našich nevyužitých šancí. Škoda druhého gólu, čo nás pribrzdilo. Podarilo sa nám vyrovnať a v predĺžení streliť gól navyše."

Anton Tomko, tréner HC Košice:"Videli sme dobrý zápas, ale dva body sme darovali Nitre. Trikrát smie viedli, samostatný nájazd pred koncom stretnutia sme nepremenili, počas powerplay Nitra vyrovnala. V predĺžení sme spravili hrúbku a Nitra to využila. Tým nechcem znižovať výkon Nitry. Ale vzhľadom k vývojú zápasu sme súperovi darovali body." (19:06:01)

Skončilo sa divácky atraktívne stretnutie, v ktorom Nitra po celý čas doťahovala náskok súpera. O víťazovi zápasu sa nerozhodlo 60 minút a muselo sa predlžovať. V 91 sekunde predĺženia rozhodol Henrich Ručkay a Nitra si do tabuľky pripisuje dva body za víťazstvo 4:3 po predĺžení.

Ručkay H. - 4:3

61:31
    Nitra dala gól!
    O víťazovi zápasu rozhodol v 91 sekunde predĺženia HENRICH RUČKAY. Asistencie: Richard Lelkeš.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách nepoznáme víťaza zápasu a o malý moment nám začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    ŠTEFANKA - 3:3

59:22
    Nitre sa to napokon podarilo a vyrovnáva. Košice boli málo dôrazné pred Hylákom, ktorý ležal na ľade a k puku sa dostal JURAJ ŠTEFANKA. Ten už nemal problém doraziť puk do odkrytej bránky. Asistencie: Marek Slovák, Roman Tománek.