Zwolle – Breda 4:1 (kon.) | Alkmaar – Dordrecht 2:0 (kon.) | Den Haag – Cambuur 2:2 (kon.)
Arnhem – Eindhoven 0:1 (kon.)
AZ Alkmaar
2:0 (1:0)
FC Dordrecht
Sobota 17.01.2015, 19:45 • AFAS Stadion • Nizozemská Eredivisie

Dnešní utkání je u konce. AZ Alkmaar doma dle očekávání poráží FC Dordrecht 2:0!

V prvním poločase jsme viděli velmi vyrovnanou hru. Dordrecht, který byl považován za jasného outsidera držel s AZ krok a vytvořil si i nějaké šance. Do vedení však šli domácí zásluhou Simona Poulsena . Hrací plocha byl v první poločase ve velmi špatném stavu, neboť byla pokrytá vrstvou sněhu. Hráči to měli při práci s míčem velmi těžké.

V druhém poločase už ale bylo jasně lepší AZ, které zvýšilo své vedení v 51. minutě. Trefil se domácí kapitán Nemanja Gudelj . Hráči sice šli do osobních soubojů velmi tvrdě, ale nutno říci, že v rámci fair-play. Rozhodčí Nijhuis neudělil ani jednu kartu!

Fauly – 8 – 11

To je z mé strany vše a u dalšího fotbalového přenosu se těším brzy nashledanou! (21:42:36)

90+2

90+2
    Na druhé straně pálil velmi povedeně Gudelj, Kurto ale jeho ránu chytil.

90+1
    Střelou z dobrých třiceti metrů se prezentoval Ojo. Jeho rána byla ale hodně nepřesná.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90
    To teď demonstroval van Overeem, který ostře zajel do Johanssona, který je už celý od bláta po několika soubojích v tomto zápase.

89
    Utkání se již sice jen dohrává, ale hráči chodí do osobních soubojů jako by byl teprve začátek zápase.

88
    Elm dokázal obehrát dvojici hráčů a postupoval do vápna, poslal míč na "penaltu", kde ale bohužel nikdo z domácích nebyl a Klaiber míč odkopl.

87
    Hezký centr poslal do vápna Gudelj. Na ten si naskakoval Jóhannsson, ještě výše ale vyskočil Kurto a míč lapil.

86
    Henriksen zabojoval ve středu pole a v souboji s Limou vybojoval alespoň autové vhazování.

85
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Ortiz, přichází Elm.

84
    Ve vápně se k hlavičce dostal Lima, byl ale tísněn Gouweleeuwem a míč letěl mimo branku Rocheta.

83
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází van Overeem, přichází Pisas.

83
    Luckassen před dotírajícím Slorym odehrál míč raději na roh.

82
    V posledních minutách je vidět, že hostům již docházejí síly a je možné, že nějakou branku v sítí Dordrechtu ještě uvidíme.
    Výborný obranný zákrok Peersmana

80
    Luckassen ještě stihl míč na hrací ploše a poslal ho na nohu Jóhannssena, který míč nasměroval do branky, ale na brankové čáře jej vyrazil Peersman! Následuje roh pro AZ.