Aston Villa – Liverpool 0:2 (kon.) | Burnley – Crystal Palace 2:3 (kon.) | Leicester – Stoke 0:1 (kon.)
Queens Park – Manchester Utd. 0:2 (kon.) | Swansea – Chelsea 0:5 (kon.) | Tottenham – Sunderland 2:1 (kon.)
Newcastle – Southampton 1:2 (kon.)
Burnley FC
2:3 (2:1)
Crystal Palace FC
Sobota 17.01.2015, 16:00 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League
    Crystal Palace prohrával 2:0, ale obrovskou pracovitostí se dokázal zvednout a otočit stav skóre na 2:3. Velkou roli hrál také Gayle, jenž dvakrát skóroval a na jeden gól přihrál.

Hlavní rozhodčí Dowd dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 22. kola, ve kterém Burnley podlehlo Crystalu Palace, a to 2:3. K vidění tak bylo celkem pět branek. Utkání bylo velmi vyrovnané a zvítězil tým, který měl větší snahu. Navíc hosté to měli velmi složité, protože v 16. minutě prohrávali už 2:0, to se trefil Mee a Ings. Nicméně Crystal Palace se nevzdal a pořádně zabojoval. Ve 28. minutě snížil na 2:1 Gayle, ale do konce prvního poločasu už hosté neskórovali. Za to druhý poločas jim vyšel podle představ a ve 48. minutě bylo vyrovnáno, o tento gól se zasloužil Puncheon, který obehrál několik protihráčů a nádhernou trefou k tyči nedal gólmanovi šanci. Pak už se oba celky snažily o vedoucí branku, protože touha po třech bodech byla obrovská. Nakonec se dočkal Crystal Palace, který zachránil opět Gayle, jenž v 87. minutě poslal hosty do vedení. Z tříbodového zisku se tak radují hráči ve žlutých dresech. (18:02:25)

90+3

90+2
    Dvojí změna v závěru zápasu: odešli Boyd a Jones, nahradili je Sordell a Wallace.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
    Dwight GAYLE - 2:3

87
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Puncheon vyslal nadýchaný centr do vápna, kde si DWIGHT GAYLE ukázkově zpracoval míč a pohotovou střelou poslal hosty do vedení.

85
    Murray byl blízko vedoucí brance, ale trefil pouze tyčku!

85
    Protože se soupeř v pohodě ubránil a odehrál míč na roh, tak hosté dostali výhodu standardní situace. Nicméně branku soupeře neohrozili.

85
    Puncheon ze své kopačky vyslal nadýchaný centr do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů se ke střele nedostal.

84
    Oživit hru se pokusí Mariappa, kterému udělal místo v sestavě Kelly.

81
    Rohový kop si vzal na starost Boyd, ale centr nebyl podle jeho představ a navíc ani nikoho ze spoluhráčů nenašel.

80
    Trippier odcentroval balon do vápna, ale soupeř se ubránil a odehrál míč na rohový kop.

79
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yaya Sanogo, přichází Glenn Murray.

78
    Burnley mohlo jít do vedení, ale štěstí mu nepřálo. K odraženému míči se ve vápně dostal Keane, který pálil k tyči, ale na brankové čáře zasáhl dobře obránce, který tak zabránil stoprocentnímu gólu.

77
    Ward fauloval a za svůj nedovolený zákrok byl potrestán žlutou kartou.

77
    Druhý poločas zatím příliš zajímavý není. Oba týmy se snaží o vedoucí gól, ale ten nepřichází.

Lucie Rapantová

Branky: 12. Mee (Trippier), 16. Ings (Arfield) – 28. Gayle, 48. Puncheon (Gayle), 87. Gayle (Puncheon)

Karty:   61. Shackell (BLY) – 17. Dann (CRP), 74. Sanogo (CRP), 77. Ward (CRP)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:5.
    Burnley FC: Heaton – Trippier, Shackell (C), Keane, Mee – Boyd (90+2. Sordell), Marney, Jones (90+2. Wallace), Arfield – Barnes (73. Vokes), Ings.
    Náhradníci: Gilks – Duff, Reid, Wallace, Kightly, Sordell, Vokes.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly (84. Mariappa), Dann, Delaney (C), Ward – Puncheon, McArthur, Ledley – Gayle, Sanogo (79. Murray), Zaha (70. Guedioura).
    Náhradníci: Hennessey – Mariappa, Hangeland, Guedioura, Thomas, Murray, Campbell.

Rozhodčí: Dowd – McDonough, Bryan