Guimarães – Coimbra 4:0 (kon.) | Penafiel – Porto 1:3 (kon.)
Vitória SC Guimarães
4:0 (3:0)
Academica de Coimbra
Sobota 17.01.2015, 19:00 • Estádio Dom Afonso Henriques (Kapacita - 30 165) • Portugalská Primeira Liga

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. (21:01:10)

Dnešní zápas zcela jasně ovládli domácí. Na první gól jsme si museli počkat do 17. minuty, když se do odkryté branky trefil Valente. Poté se ve 35. minutě z pokutového kopu trefil André André a už to bylo 2:0, na 3:0 poté ve 41. minutě zvýšil Tomané. Poslední hřebíček do rakve hostujícího týmu vtloukl v 81. minutě Hernâni a domácím tak dnes vyšlo vše na co sáhli a zaslouženě vítězí. Naopak hostům nic nevycházelo a měli také velkou smůlu v zakončení.

Držení míče : 55% – 45%
    Střely celkem : 10 – 5
    Střely na branku : 6 – 2

90+2

90+2
    Mineiro se řítil sám proti Assisovi, ten však předvedl další fantastický zákrok a z dnešního zápasu si odveze další nulu.

90+1
    I těch pár fanoušků co dnes zavítalo na stadion slaví výhru svého týmu a jsou pořádně slyšet.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

89
    Gui byl faulován u postranní čáry a hrát budou domácí.

88
    Pomalu, ale jistě se blíží konec zápasu a domácí si připíší další 3 body do tabulky. V letošní sezóně hrají velmi dobře.

87
    Mineiro byl nyní čiště obrán o míč ve středu hřiště a stěžuje si zbytečně.

86
    Piloto centroval míč z pravé strany, Assis si však pro míč došel a boxuje ho daleko od své branky.

85
    Rychlý protiútok v podání domácích hráčů moc nedopadl, Gui hledal svým pasem Tomaného, ten však podklouzl a míče se tak chopí hosté.

83
    Domácí se už soustředí spíše na obranu a do nějakého velkého napadání se nežene.

81
    Hernâni to z následnou oslavou přehnal a od rozhodčího vidí žlutou kartu.

81
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    A je nejspíše rozhodnuto! Tomané nacentroval míč z levé strany do vápna na zcela osamoceného HERNANIHO a ten umístil míč doprostřed branky, Lee neměl šanci tuto střelu chytit.

80
    Ofori se skvěle uvolnil mezi dvěma obránci, poté přihrál Mineirovi, ten však následnou přihrávkou nachází pouze kopačky Afonsa a ten neváhá a míč odkopává daleko od vlastní branky.