NY Islanders – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Columbus – NY Rangers 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 0:3 (kon.)
Nashville – Washington 4:3 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:4 (kon.) | Anaheim – New Jersey 5:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Vancouver Canucks
Sobota 17.01.2015, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Československá stopa v utkání:

Radim Vrbata (VAN): Čas na ledě 14:41, 3 střely, 2 hity, 2 trestné minuty, 0+0, +/- 0

3. Kevin Bieksa (VAN): (0+2)

Zápas je u konce a konečný výsledek mluví sám za sebe. Brankář Miller kryl všechny pokusy soupeře a na něm si tak Hurikáni vylámali zuby, naopak Canucks využilo ve druhé třetině třech chyb soupeře a strhlo zápas na svou stranu.

60:00

59:35
    Už se jen dohrává ve středním pásmu, o výsledku je rozhodnuto.

59:05
    Z mezikruží pálil Bieksa, ale čtvrtý gól Kosatek nepřidal.

58:40

58:00
    Henrik Sedin za svou brankou ztratil puk a jeden z hráčů Hurricanes už zasunoval puk za tyčku, naposlední chvíli se tam ale objevil beton Millera.

57:23
    A další nebezpečná rána Edlera.

57:00
    Dobrý pokus Edlera jen těsně minul klec.

56:40
    Canucks si navíc nyní zahraje přesilovou hru, za úder loktem si jde sednout Skinner.

56:30
    Do konce třetí třetiny nám zbývá 210 vteřin, nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:50
    Vrbata obral soupeře o kotouč v útočné třetině, ale se střelou váhal tak dlouho, až puk najednou neměl.

54:35
    Horvat posílal puk do předbrankového prostoru, kus černé gumy tečoval mezi betony Khudobina Dorsett, puk ale nakonec za brankovou čáru nedoputoval.

53:52
    Radim Vrbata nyní parádně našlápl ve svém pásmu a projel celé hřiště až ke Khudobinovi, který ho však vychytal.

53:20
    Teď to po dlouhé době zkusil Semin, ale branku minul.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 27. Dorsett (Bonino, Bieksa), 33. Matthias (Hansen, Tanev), 37. Burrows (Stanton, Bieksa)

Carolina Hurricanes: Ward (od 41. min. Khudobin) – Faulk, Sekera, Murphy, Hainsey, Liles, Gleason – Lindholm, J. Staal, E. Staal – Semin, Nash, Skinner – Tlustý, Rask, Gerbe – Dwyer, McClement, Nestrašil. Trenér: B. Peters.
    Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa, Hamhuis, Stanton, Sbisa – Vrbata, H Sedin, D. Sedin – Vey, Bonino, Matthias – Burrows, Richardson, Higgins – Hasen, Horvat, Dorsett. Trenér: W. Desjardins.

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Brisebois, McElman