Pondělí 26.01.2015, 21:00 • Spotland Stadium, Rochdale • FA Cup

Střely na bránu: 3 – 4
    Rohové kopy: 3 – 2
    Držení míče: 52% – 48%
    Fauly: 7 – 14 (22:57:35)
    Přestože Rochdale podlehl doma ve 4. kole FA Cupu Stoke City 1:4, hřiště opouštěli jeho hráči za hlasitého potlesku fanoušků.

Okamžitě po následné rozehrávce sudí Atkinson ukončil dnešní zápas čtvrtého kola FA Cupu. V něm Stoke zdolalo domácí Rochdale 4:1 a byť vyhrálo oba poločasy, tak ty byly zcela rozdílné.

V úvodu toho prvního nádherným volejem udeřil Bojan a poslal favorita zápasu do vedení, poté už se ale hosté až do přestávky převážně jen bránili a měli velkou kliku, že domácí bojovali především s vlastní koncovkou. Po změně stran už ale na hřišti kralovali hosté, kteří dění na pažitu zcela ovládli a dvěma brankami během deseti minut definitivně rozhodli o osudu zápasu. Trochu radosti vrátil domácím brankou Bennett, ovšem závěrečné slovo si vzal Jonathan Walters a poslal Stoke do pátého kola, ve kterém "Potters" zavítají na hřiště druholigového Blackburnu.

90+3
    Jonathan WALTERS - 1:4

90+3
    Stoke City právě vstřelilo branku!
    Další průnik aktivního Arnautoviće končí Rakušanovým centrem na osamoceného JONATHANA WALTERSE, jenž snadno zakončil míč za bezmocného Lillise a Walters tak uzavírá střelecký účet dnešního zápasu.

90+2
    Dawson se středem pole neohroženě vydal mezi několik protivníků až do pokutového území, na jeho hranici byl sražen k zemi, hostující faul ale nevybojoval.

90+2
    Andrew se probil po levém křídle k centru, ten ale Shawcross sklepl k brankáři Butlandovi.

90+1
    Sudí Atkinson oddaluje postupovou radost hostujícího celku o tři nastavené minuty.

90
    Utkání sleduje 7 443 fanoušků, z toho více než 2 100 přicestovalo necelou stovku kilometrů fandit Stoke.

89
    Bennett mimo hlavní dění atakoval Wollscheida a vidí v ruce sudího Atkinsona žlutou kartu.

88
    Tam si Arnautović dokonce i našel prostor k zakončení, sražená rána ale doputovala jen k brankáři Lillisovi.
    Vzpomínka na suverénní výkon Stoke City z roku 2011, kdy Potters rozstříleli ve Wembley v semifinále vysoko 5:0 Bolton a poprvé v historii postoupili do finále FA Cupu.

87
    S dalším z Tanserových centrů si ale pozorná defenziva Stoke poradila a hosté se postupně probili s míčem až na útočnou polovinu.

87
    Domácím se nabízí možnost standardní situace na útočné polovině a probíhá hromadné stěhování k pokutovému území prvoligového celku.

86
    Hosté v závěrečných minutách hrají to, co momentálně potřebují. Tedy často s míčem na kopačkách a nepouští soupeře k nějakému výraznějšímu zdramatizování koncovky zápasu.