Vítkovice – Slavia 7:5 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:6 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:6 (2:4, 2:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Středa 11.02.2015, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (19:53:08)

Třinec získal svůj 100. (resp. 101.) bod v tomto extraligovém ročníku, z Plzně si totiž odvezl tři za vítězství!
    To se ale nerodilo moc jednoduše, ačkoliv hosté šli ve druhé minutě po trefě Davida Noska do vedení. Domácí následně po gólech Jakuba Lva a Jakuba Jeřábka vedli 2:1. Poté se prosadil Daniel Rákos a bylo vyrovnáno. V závěru první třetiny Oceláři získali vedení o dvě branky když se během 20 sekund postupně trefili Tomáš Plíhal a Vladimír Dravecký. Ve 30. minutě snížil Jakub Lev, krátce po něm ale skóroval Lukáš Žejdl. Další snížení přišlo ve 33. minutě, prosadil se Dominik Simon. Ve třetí třetině pomýšleli domácí na obrat, už se na něj ale nezmohli a gólem na 6:4 potvrdil výhru Třince Jakub Orsava.

59:20
    Oceláři to zkusili ze svého pásma, puk ale poslali mimo branku a je z toho icing.

59:09
    Lev trefil síť pouze z boku!

58:53
    Linhartův pokus ze středního pásma byl zblokován.

58:31
    Johnson vyhrál buly nedovoleně, bude se znovu vhazovat.

58:31
    Plzeň to ještě zkusí se šesti hráči v poli! Lukáš Mensator totiž zůstává na střídačce.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Johnsonův pokus byl sražen do ochranné sítě.

57:52

57:42
    Plzeň vyhodila puk k Hrubcovi.

57:23
    Ofsajd Třince. Přesilovka se brzy uchýlí ke svému konci, poté se dá očekávat tlak Škodovky.

57:07
    Kleslův tvrdý pokus od modré zneškodnil domácí brankář.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) – 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos, 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa)

HC Škoda Plzeň: Machovský (21. Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Culek, Kubalík – Hollweg, T. Sýkora, Balej
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla "C", Hrabal, Linhart, Galvas, M. Doudera, Nosek, Trončinský – Orsava, Kreps, Hrňa – Žejdl, Polanský "A", Dravecký – Ružička, Plíhal, Rákos – Matuš, Růžička, Cienciala

Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Jelínek, Špůr