PZ Kladno – Č. Budějovice 0:6 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 7:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 6:0 (kon.)
Sparta – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Litvínov – Poruba 2011 6:4 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:2 (kon.)
Letňany – Havířov 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:7 (kon.) | Kladno – Písek 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 21.02.2015, 14:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu

Oceláři v závěrečné části ubránili svůj jednobrankový náskok a výhru si tak připíší i v druhém víkendovém střetnutí.

60:00

59:59
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté se přece jen ještě prosazují zásluhou FILIPA ZADINY, v konečném součtu je už jim to ale k ničemu. Asistence: Ondřej Machala.

59:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto, Pardubice hrály bez brankáře, což ze středního pásma potrestal střelou do odkryté klece JAN PORUBA, na jehož gólu si asistenci připíše třinecký gólman. Asistence: Oskar Prokop.

58:40
    Na druhé straně Flok branku v úniku přestřelil.

57:58
    Před Zadinou odehrál kotouč Švaňa a pardubický útočník se tak do brejku nedostal.

56:57
    Před brankou Červeného došlo k potyčce mezi Rudym a Murínem, oba hráči si tak odpykají čtyři minuty za hrubost. Murín navíc vyfasoval ještě desetiminutový trest za nesportovní chování.

56:49
    Domácí mladíci se sice po střele Imricha radovali z branky, rozhodčí nejprve gól uznali, následně ale odvolali.

55:59
    Únik Zadiny zastavil ještě na modré čáře Valíček.

55:05
    Střela Rudyho skončila v připravené lapačce Prokopa.

54:45

54:00
    Kotouč je v obranném pásmu hostů, kde se Pardubicím nedaří rozehrávka.

52:45
    Voženílek tvrdě atakoval Prokopa, což se pochopitelné třinecké obraně nelíbilo a rozhodčí nakonec vylučuje Hamana na dvě minuty za hrubost.

52:03
    Hrachovský nezachytil kotouč na modré čáře a Oceláři tak musí vyklidit útočné pásmo.

51:26
    V této třetině již několikáté zakázané uvolnění domácího týmu vrátí hru do jejich obranného pásma.

49:59
    Zajímavý souboj byl k vidění ve středním pásmu, kde se kotouč zasekl mezi holemi Poruby a Machaly, pardubický útočník jej následně odkopl bruslí.

49:16

47:56
    Pokus Rudyho od modré prolétl těsně kolem levé tyče.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 27. Sztwiertnia (Flok), 33. Švaňa (Sztwiertnia, Radziencíak), 60. Poruba (Prokop) – 12. Krejčík (Voženílek), 60. Zadina (Machala)

HC Oceláři Třinec: Prokop – Hrachovský, Valíček, Haman, Krása, Radzienciak, Imrich, Janiczek – Kaukič, Švaňa, Flok, Poruba, Plitko, Murín, Bárci, Sztwiertnia
    HC Dynamo Pardubice: Červený (Klouček) – Faltys, Rudy, Horyna, Kučera, Mikulčák, Boček – Krejčík, Tomaník, Petrus, Cach, Hoskovec, Machala, Zadina, Dušek, Voženílek, Jajcay, Martinec

Rozhodčí: Libiger – Vengřín, Gančarčík