Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 3:4 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:4 (0:1 po s.n.)
Sparta – Pardubice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:3 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:2 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 5:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 22.02.2015, 15:00 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst) • Tipsport extraliga

Lukáš Žejdl (2+0) – Leoš Čermák (1+0).

Utkání končí jednoznačným vítězstvím domácích Ocelářů, kteří tak potvrzují svou nadvládu v základní části a s předstihem si zajišťují vítězství v dlouhodobé části. V závěrečné periodě ještě konečnou podobu skóre stanovil Jakub Orsava.

60:00

59:58
    Dvě vteřiny do konce, uvidíme ještě jedno vyloučení. Jedná se o oboustranný trest. Za domácí je potrestán Michael Foltýn, na hostující straně pak Leoš Čermák. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

59:50
    Kotouč v pásmu Třince. Hrubec ještě musel jednou zasahovat a to po střele Čermáka. Ani tento pokus však neskočil v síti.

59:30
    Oceláři zachytili hostující rozehrávku a odpalují kotouč za branku, kterou hájí Falter.

59:07
    Uvidíme ještě jednu přesilovku Komety. Na trestnou lavici usedá Tomáš Plíhal, který je vyloučen za podražení.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny, o vítězi základní části letošní sezóny je rozhodnuto. Oceláři se nedohodli v rozehrávce a poslal kotouč na icing. Buly před Hrubcem.

58:19
    Antonín Honejsek chtěl překvapit Hrubce střelou z téměř nulového úhlu, třinecký brankář ale byl pozorný a vyrazil puk do rohu kluziště.

58:05
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty. Třinci je odpískán ofsajd, buly v neutrální zóně.

57:44
    Oceláři ale hned po vhazování přenesli hru do pásma Brna. Čtvrtá formace Slezanů zatím drží puk v bezpečné vzdálenosti od své branky.

57:21
    Kometě se nakonec povedlo nahodit puk na Hrubce a vybojovat si buly v útočném pásmu.

57:15
    Jihomoravané drží kotouč na svých holích, zatím ale kombinují daleko od třinecké branky...

56:23
    Ve skrumáži před Hrubcovou brankou se nejlépe orientoval Hrňa, jemuž se povedlo dostat kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

56:04
    Hra je přerušena pro ofsajd Komety. Oceláři již hrají v plném počtu.

55:47
    Brnu se nepovedl přechod útočné modré. Orsava s Krepsem zavezli kotouč do pásma Komety, přesilovka hostí se chýlí ke konci.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 7. Plíhal (Ružička Št., Hrňa), 8. Žejdl (Nosek D., Dravecký), 18. Žejdl (Kovařčík O.), 55. Orsava – 23. Čermák

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Galvas (A), Doudera M., Hrabal, Foltýn, Nosek D. – Ružička Št., Kreps, Hrňa – Orsava, Plíhal (C), Dravecký – Rákos, Růžička M., Matuš – Kovařčík O., Žejdl, Cienciala. Trenér: Jiří Kalous.
    HC Kometa Brno: Falter (Klimeš) – Kováčík, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška J. (A), Němec V., Ton – Burian, Koreis (A), Vondráček – Dočekal, Zohorna H., Honejsek – Káňa J., Čermák (C), Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Tomáš Horák, Pavel Mikula – Vít Lederer, Jiří Gebauer

Diváci: 5 200 (vyprodáno)