Ottawa – Florida 4:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:1 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Montreal – Columbus 3:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Arizona – Tampa 2:4 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Detroit 6:7 (po pr.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:2 (kon.) | Chicago – Boston 2:6 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:6 (1:2, 0:4, 1:0)
Boston Bruins
Neděle 22.02.2015, 21:30 • United Center, Chicago • NHL

Je dobojováno! Chicago Blackhawks překvapivě prohrálo v domácí United Center s Bostonem Bruins 6:2!

První třetina nabídla velmi nečekaný průběh. Už ve třetí minutě se trefil Patrice Bergeron po výborné přihrávce Smitha. Druhou branku Bruins přidal v 15. minutě Torey Krug. Osm sekund před koncem ale zahrál Rask puk mimo vyznačené území a dostal dvě minuty. Domácí přesilovku dokázali využít, když se prosadil Jonathan Toews.

Ve druhé třetině jsme viděli pouze branky Bruins! Ve 27. minutě se dokázal prosadit Milan Lucic a vrátil tak dvoubrankové vedení hostům. Ještě lépe se hosté cítili v 33. minutě, kdy čtvrtou branku přidal Gregory Campbell. To už nevydržel Corey Crawford a přepustil své místo Raantemu. Ten ale obdržel do konce třetiny ješět dva góly z hole Dougieho Hamiltona a Reillyho Smitha.

Třetí třetina se již víceméně dohrávala, skóre ještě kosmeticky upravil Bryan Bicell na konečných 2:6!

3. Doufie Hamilton (BOS) 1+1

To je z mé strany vše a u dalšího onlajnu se na vás těším brzy nashledanou! (00:12:59)

60:00

59:52
    O puk se teď prala čtveřice hráčů u mantinelu, rozhodčí po chvilce hru přerušil.

59:13
    Hjalmarsson si zpracoval puk rukou na modré a vypálil. Raska zasahovat nemusel, neboť rána přesná nebyla.

58:28
    Chicago se ještě snaží potěšit domácí diváky nějakou hezkou hokejovou akcí.

57:48
    Spooner si najel do pásma po pravé straně, vyčkal si na ideální moment na přihrávku a poslal puk na Smitha. Ten ale bohužel netrefil puk, jinak by zakončoval do prázdné.

57:02
    Krug poslal Bergeronovi velmi těžkou přihrávku, a ten puk ztrácí.

56:33
    Bruins už teď ani přiliš nenapadají, spíše vyčkvávají, co vymyslí soupeř.

56:11
    Seabrookovu ránu opět velmi obětavě zablokoval Eriksson.

55:01
    Chicago si teď v posledních minutách dokázalo vytvořil lehkých tlak v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nebyla.
    Bryan BICELL - 2:6

54:18
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí Blackhawaks ještě snižují na rozdíl čtyř branek. Z pravé strany vystřelil Rundblad, těsně před Raskem výborně tečoval puk BRYAN BICELL a kotouč skončil za zády finského gólmana. Asistence: David Runblad, Duncan Keith

54:11
    Keith teď vyslal hodně slabou střelu bekhendem, Rask zasahovat ale nemusel, neboť mezi tři tyče střela nešla.

53:41
    Velmi rychlou akci na jeden dotek domácích zakončoval Bickell, jehož rána ale mířila těsně mimo.

52:40
    Richards našel na modré Seabrooka, který velmi tvrdě vypálil. Jeho střelu ale obětavě zablokoval Bergeron.

51:56
    Kane teď dobře přenesl hru na modrou, kde stál Versteeg, ten ale neudržel rovnováhu a puk nezpracoval.

51:09
    Na druhé straně Pastrňák přiťukl puk na levou stranu Lucicovi, který vypálil. Raanta jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

50:39
    Hartman vystihl rozehrávku Lucice a střílel z mezikruží. Rask ale zasahovat nemusel, neboť střela šla mimo.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 20. Toews (Kane, Keith), 55. Bicell (Rundblad, Keith) – 3. Bergeron (Smith, Marchand), 15. Krug (Hamilton, Spooner), 27. Lucic (Spooner, Pastrňák), 33. Campbell (Ferlin, Seidenberg), 38. Hamilton (Bergeron), 40. Smith (Bergeron, Marchand)

Chicago Blackhawks: Crawford (od 33. Raanta) – Oduya, Hjalmarsson, Keith, Rozsíval, Cumiskey, Seabrook – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, Richards, Kane – Bickell, Shaw, Carcillo – Sharp, Kruger, Hartman
    Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Bartkowski, Seidenberg, Kruq, McQuiad – Lucic, Bergeron, Pastrňák – Marchand, Spooner, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Caron, Campbell, Ferlin

Rozhodčí: Jackson, Kozari – Cameron, Pancich