Pardubice – Čáslav 2:0 (kon.) | Třinec – Karviná 0:2 (kon.) | Žilina – Frýdek-Místek 1:1 (kon.)
Vlašim – Sokolov 0:1 (kon.) | HFK Olomouc – Znojmo 0:1 (kon.) | Štěchovice – Neratovice 0:1 (kon.)
FC Graffin Vlašim
0:1 (0:1)
FK Baník Sokolov
Sobota 28.02.2015, 13:00 • Sportovní areál Na Lukách, Vlašim • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Ve Vlašimi dnes diváci uvidí generálku na jarní druholigové boje mezi domácí Vlašimí a konkurenčním Sokolovem.

Utkání se podle původní plánů mělo odehrát na umělé trávě, ale díky příznivým klimatickým podmínkám se nakonec odehraje na přírodním pažitu v areálu Na Lukách. Při utkání také dojde k otevření zrekonstruované tribuny.

Domácí výběr trápila před týdnem v utkání s Pískem (2:2) početná marodka, tak uvidíme, kteří hráči se stačili dát dohromady a jak dnes bude vypadat domácí sestava.

FC Graffin Vlašim: Fendrich – Nový, Štochl, Breda, Starý – Radoš, Vebr, Průcha, Gebert, Barák – Matějka
    Náhradníci: Budínský, Veselý, Petrů, Simerský, Hejný

FK Baník Sokolov: Belaň – Urma, Vondráček, Hofmann, Vrtělka, Vaněček, Blažek, Pouček, Kosak, Přeučil, Šamánek
    Náhradníci: Dvořák, Kucalas, Hrubý, Tvrzník, Koubek, Dřížďal.

1

2
    Příležitost rozehrávat rohový kop měli sokolovští. K hlavičce se dostal Šamánek, ale nezamířil přesně.

4
    Domácí Matějka se ocitl ve slibné šanci, kdy byl sám před brankářem. Bohužel pro Vlašim byl Matějka lehce z úhlu a na záda mu ještě dýchal obránce a domácí útočník tak zakončil jen do boční sítě.

6
    Nepovedený centr Radoše odvrací sokolovská obrana.

8
    Hosté rozehrávali volný přímý kop. Exekuce se ujal Přeučil a míč proletěl jen těsně vedle branky.

11
    Nebezpečný centr letěl do vápna Sokolova. K míči se v dobré pozici dostal Radoš, ale rána mu vůbec nesedla a Belaň si může hodně oddechnout. To byla asi největší šance dosavadního průběhu utkání.

13
    Do pokutového území Sokolova se snesl další centr. Tentokrát hlavičkoval Gebert, ale svojí nepříliš důraznou střelou nenadělal Belaňovi žádné problémy.

16
    Hra je vyrovnaná, ani jeden z týmů se nikam nežene.

17
    Sokolovští zahrávali rohový kop. Na míč si na zadní tyči naskočil Vondráček, který ho ještě vracel zpět před branku, ale vlašimská obrana byla pozorná a míč dostala do bezpečí.

22
    Gebert pronikl z pravé strany do vápna, přihrál pod sebe na Matějku, jehož střelu ale ztečoval na roh jeden z bránících hráčů hostí.

22
    Po následném rohovém kopu vznikl před brankou Sokolova závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Vebr, opřel se do balónu a jeho pokus proletěl jen pár centimetrů nad břevnem Belaňovy svatyně.

29
    Sokolov právě vstřelil branku!
    Z levé strany se prodral do vápna Kosak, proti kterému vyběhl Fendrich. Mladý záložník ve službách Sokolova vyřešil celou situaci nejlépe jak mohl, neboť se Fendricha nesnažil propálit, ale přesnou přihrávkou našel ROSTISLAVA ŠAMÁNKA, který přes padajícího obránce dokázal poslat balón do sítě.

34
    Vlašim se snaží odpovědět na branku Sokolova, ale veškerá snaha je zatím marná.

34
    Teď se ovšem dostali domácí do brejku, ale bohužel pro ně si Průcha nedokázal srovnat mířidla a míč tak branku těsně minul.

38
    Po jednom ze soubojů zůstal chvilku na trávníku ležet vlašimský Radoš. Měl by být ale v pořádku a pokračovat ve hře.

42
    Po přímém kopu hostů propadl míč až k Šamánkovi, který ho v pádu dnes podruhé dostal do sítě. Ke smůle Sokolova si ale pomezní rozhodčí všiml Šamánkovy ofsajdové pozice a gól tak samozřejmě platit nemůže.

45

První poločas přátelského zápasu mezi Vlašimí a Sokolovem je za námi. Viděli jsme vyrovnaných 45 minut, ve kterých si oba celky vytvořili několik větších či menších příležitostí. Jediným, kdo se zapsal do střelecké listiny byl sokolovský Šamánek, který zužitkoval skvělou práci Kosaka a stanovil stav utkání po prvním poločase na 0:1.

46

46
    Oba týmy nastupují do druhé půle s jednou změnou. Na straně domácích nahrazuje Tomáše Matějku Karel Hejný a na straně hostů si místo Vojtěcha Přeučila zahraje Lukáš Hrubý.

49
    Domácí fotbalisté měli k dispozici dvě standardní situace, ale ani po jedné z nich se do výraznější šance nedostali.

52
    Hra je stejně jako v první půli vyrovnaná. Jednou se snaží zaútočit Sokolov, podruhé Vlašim, ale ani jeden z týmů si po přestávce žádnou šanci nevypracoval.

56
    Po rozehrání přímého volného kopu se k hlavičce protlačil hostující Hofmann, ale míč poslal vysoko nad Fendrichovu bránu.

57
    Ke druhé změně sestavy sáhl domácí trenér. Ze hřiště odchází Pavel Radoš, jehož místo zaujme Veselý.

59
    Velkou šanci na vyrovnání teď spálil Hejný. Průcha mu adresoval přesnou přihrávku, ale Hejný tváří v tvář Belaňovi trefil pouze nohy sokolovského brankáře.

60
    Střídání na obou stranách. Na straně domácích odstupuje Lukáš Vebr, kterého nahrazuje Jiří Petrů a na straně hostů přepustil své místo na hrací ploše Františku Dřížďalovi David Vaněček.

64
    Tvrdým skluzem byl zastaven pronikající Dřížďal, který poté zůstal ležet na zemi. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Dřížďal se ze zákroku oklepal a bude nadále pokračovat ve hře.

66
    Další střídání na straně Vlašimi. Hřiště opouští Petr Breda a do hry naskakuje Dominik Simerský.

68
    Vlašimi se nyní útočná fáze moc nedaří a tak se místo snahy o vyrovnání musí soustředit na obranu.

73
    Z pětadvaceti metrů se do míče opřel Gebert, ale jeho střela mířila přímo do náruče Belaně.

75
    Dvojité střídání nachystal trenér Sokolova. Ze hřiště odchází Zbyněk Vondráček a Lukáš Pouček, které nahradí Karel Koubek a Panajotis Kucalas.

75
    Simerský za svůj faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu.

78
    Slibně vypadající brejk Sokolova zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Provinil se Urma.

80
    Vlašim se snaží alespoň o vyrovnání, ale domácím hráčům se nedaří branku hostů nikterak ohrozit.

83
    Z pravé strany přilétl do vápna Sokolova centr, po kterém se natahovali hned tři vlašimští hráči, ale ani jeden z nich ho nedokázal poslat na branku.

85
    Ještě jednu změnu si přichystal sokolovský trenér. Ze hřiště je stažen Otto Urma, místo kterého vbíhá na trávník na poslední minuty Břetislav Tvrzník.

90

Přátelský zápas mezi Vlašimí a Sokolovem je u konce. Díky brance Rostislava Šamánka z první půle, na kterou domácí nenašli odpověď, vítězí tým Baníku Sokolov tím nejtěsnějším možným rozdílem.

To je ode mě vše. Přeji vám příjemný zbytek soboty a budu se těšit při sledování dalších online přenosů. (15:02:37)