Zlín sledge – SHK Mustangové 5:2 (kon.)
SHK LAPP Zlín
5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
SHK Mustangové AUTO IN
Pátek 06.03.2015, 18:30 • PSG aréna, Zlín. Kapacita: 529 diváků. • Česká para hokejová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zlín táhne kapitán české reprezentace Zdeněk Šafránek, který je jedním z mnoha reprezentantů v sestavě domácích. Ševci po základní části skončili na druhém místě s počtem 24 bodů. Pardubice se umístily o dvě příčky níže se ziskem 13 bodů.

Předchozí utkání Zlínští otočili ve druhé a třetí třetině, dnes tak mohou slavit svůj druhý titul v historii, v případě výhry Mustangů rozhodne zítřejší utkání taktéž na Moravě.

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl, Štít – Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, D. Hábl, Šafránek, Joppa.

SHK Pardubice: Drahý (Boček) – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Michalec, Homíček, V. Buhr, Kořínek, Hering, Chudomský.

Rozhodčí: Hradil – Wesley, Mikeš.

Krásný podvečer ze zlínské PSG Arény přeje Jakub Kudláč! Je před námi druhé, možná rozhodující, utkání finále sledge hokeje. Oba celky jsou již nastoupeny, nyní zní hymna České republiky.

00:01

0:15
    Zaplněná aréna ve Zlíně viděla první buly, které vyznělo pro domácí.

00:20
    Ale ševcům nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

01:02
    Na ledě jsou druhé pětky, vhazuje se opět v obranném pásmu Zlína.

01:34
    Dlouhý pas na Joppu nevyšel, nyní se svádí boj o kotouč mezi střídačkami.

01:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    A střelecký účet utkání je otevřen, začínají domácí! Fojtík vystřeli od modré čáry, odraz puku od zadního mantinelu dojel Šafránek, který ještě kotouč poslal na volného MARTINA JOPPU, jenž do prázdné brány poslal touš bez obtíží. Asistence: Zdeněk Šafránek, Erik Fojtík.

02:40
    Další šance domácích, ledabylé nahození ze střední třetiny letělo těsně nad horní tyč, v publiku to jen zahučelo.

03:22
    Po icingu Mustangů se vhazuje před Bočkem.

04:37
    Při signalizovaném ofsajdu poslal puk na branku Hábl, je z toho tak úmyslný ofsajd Zlína.

05:23
    Michalec nahazuje kus černé gumy za branku Molka.

06:14
    Pas na Motyčku byl až moc dlouhý a je z toho zakázané uvolnění a následné buly před Bočkem.

06:38
    Do nebezpečné situace se dostal hostující útočník, domácí bek ho ale předjel a odstřelil puk do bezpečí.

06:54
    Dlouhá nahrávka na vysunutého forvarda opět nevyšla a Mustangové se dopouští dalšího zakázaného uvolnění.

07:21
    Julina našel před brankou volného Kudrnu, tomu ale puk uskočil.

08:31
    Aréna ve Zlíně se opět otřásá v základech, domácí se totiž ujímají vedení 2:0! Puk se náhodně odrazil na Joppu, který ujížděl sám na Bočka, svůj nájezd ale ještě neproměnil, k dorážce se ovšem dostal MARIAN LIGDA, který přestřelil gólmana Pardubic. Asistence: Martin Joppa.

09:32
    Boček vcelku nejistě vyrazil pokus domácího útočníka, skóre se ale zatím nemění.

10:18
    Hosté získali buly před brankou Zlínských.

10:42
    Hostující brankář kryje přízemní střelu Zdeňka Hábla.

11:28
    Hosté získali útočnou třetinu, vyslali ale jen jednu střelu na gólmana Molka.

12:11
    Souboj na kruhu vyhrál Kubeš a vystřelil na branku ševců, Molek však zasahuje a domácí jdou kupředu.

13:10
    Pardubičtí si zadělávají na problémy, inkasují totiž potřetí! Fojtíkova střela se odrazila zpět, zlínský útočník našel ZDEŇKA ŠAFRÁNKA a ten za pomocí levé tyčky posunuje skóre na oněch 3:0. Asistence: Erik Fojtík, Marian Ligda.

14:18
    Motyčkovi mezi kruhy sjel puk z čepele, akce Pardubic pokračuje.

15:00

Máme za sebou úvodních patnáct minut, v nich si domácí výrazně zvýšili šance na zisk titulu, vedou totiž 3:0! Mustangové si tak musí o pětiminutové přestávce hodně co říct, aby zápas zvrátili. Jak už jsem napsal, druhé dějství začne asi za pět minut, to jest v 19:00.

15:01

15:21
    Domácí drží pásmo zuby, nehty a aktivně napadají.

15:44
    Hábla ale puk neposlouchal a uskočil mu přímo na hůl soupeře, který nyní peláší kupředu.

16:05
    Ligda vypálil hned po buly, Boček ale zasahuje vyrážečkou.

16:30
    Opět se vhazuje po levici gólmana Pardubic.

16:56
    Hering mohl pláchnout sám na Molka, pul mu ale na poslední chvíli vyfoukl Hábl.

17:38
    Souboj o kotouč v rohu kluziště blíže branky Bočka vyzněl pro domácí.

18:10
    ...kteří se dostali do dobré pozice, Kudrnu ale tváří v tvář vychytal Boček.

18:22
    Opět se musel Boček natahovat, aby Kudrna nemohl dorážet.

18:39
    Pas na vysunutého Motyčku ani potřetí v dnešním zápase nevyšel, j z toho icing a buly před Bočkem.

19:18
    Joppa nenašel nikoho ze spoluhráčů před brankou soupeře.

19:46
    Molek se musel protáhnout za kotoučem, když pod víko pálil Kořínek.

20:27
    Pardubičtí rychle přenesli hru, útočnou třetinu ale neudrželi.

20:56
    Domácí postupují opět kupředu, Pardubice zatím hlediska hry nemají nárok ani na jednu branku.

21:36
    Ovšem po delší době se zapotil i Molek, který musel dvakrát zasahovat, pul raději přikryl a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

22:17
    Úmyslný ofsajd Zlína vrací hru před gólmana Molka.

22:53
    Fojtík nahazuje do útočné třetiny, kde puk přebírá Stodůlka.

23:09
    Molek nahození ze střední třetiny vyráží jen do rohu kluziště k hráčům Pardubic.

23:49
    Háblovo nahození přebírá Fojtík.

24:21
    Čtvrtý hřebíček do pardubické rakve. Joppa vyvinul neskutečnou rychlost a dojel nahození Šafránka, na druhém křídle nalezl ERIKA FOJTÍKA a ten střelou přesně do šibenice zvyšuje na 4:0. Asistence: Martin Joppa, Zdeněk Šafránek.

24:46
    Právě teď odbila pátá! Joppa vyslal do úniku ZDEŇKA ŠAFRÁNKA, jenž si položil Bočka a zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Martin Joppa, Marian Ligda.

25:32
    Ofsajd zastavil Motyčku v útočné akci.

26:08
    Molek uklidil puk do své lapačky, uvidí tak vhazování zblízka.

27:00
    Zdeněk Šafránek útočil na hattrick, vychytal jej ale Boček.

27:09
    Palát pálil ihned po vhazování, Boček ale znovu pozorný.

27:41
    Pardubičtí si nepřesně nahráli a na puku jsou opět domácí borci.

28:33
    Molek si do kolonky zásahů připíše další čárku, Kubeš si na něj nepřišel.

29:18
    Hábl operuje s hracím předmětem ve střední třetině.

30:00

Za bouřlivého potlesku končí druhá třetina, kterou domácí vyhráli 2:0 a stav je už tak celkem jednoznačný, 5:0! Poslední dějství začne přibližně v 19:39.

30:01

30:19
    Palát dorážel střelu Fojtíka na hranici brankoviště.

30:46
    Kubešovu střelu z mezikruží vytěsnil Molek na horní tyč! První vážná šance hostů.

31:25
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Dvě velké, zároveň jediné, šance se nyní naskytly hostům a ti tu druhou využívají. Sám na gólmana Molka ujel BERNARD HERING a forhendovou kličkou snižuje na 1:5.

32:22
    Třetí třetinu začali Pardubičtí aktivně, ale ztráta je moc veliká, avšak nic není nemožné.

32:55
    Hering mohl přidat druhou branku, brankář Molek ale proti jeho vysoké střele vytáhl parádní zákrok.

33:49
    Střelu z půli hřiště Boček kryje, jeho spoluhráči následně zakládají protiútok.

34:31
    Mustangové se nyní dostali do přečíslení tři na jednoho, Kubešovi ale na modré čáře zavazel rozhodčí a útočník Pardubic tak nemohl pokračovat, aby z toho nebyl ofsajd.

35:01
    A pozor, hosté přidávají druhý gól, když se zblízka prosadil MICHALEC. Asistence. Motyčka.

35:01
    Trenér SHK LAPP Zlín reaguje na tuto nepříjemnost oddechovým časem.

35:48
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve střední třetině.

36:06
    Molek vyráží střelu Motyčky do rohu kluziště.

36:38
    Mustangové si opět vytvořili tlak a Molek musel zase vytasit svou lapačku proti jedovce soupeře. Domácí začali poslední dějství celkem lehkovážně.

37:13
    Puk je zase blíže branky domácího celku. Zlín už sice má pohár připravený za ledovou plochou, přijít o něj ale ještě pořád může.

37:48
    Ševci vyhazují šikovně, není to icing a zároveň je puk až u branky Bočka.

39:09
    Nebezpečný pokus Paláta šla jen centimetry nad horní tyč.

39:31
    Na dnešní utkání se pořadatelům podařilo vyprodat celou halu, PSG Aréna je naplněna počtem 529 diváků! VYPRODÁNO!

39:57
    Ligdovi ujel kotouč, dojel jej ale Šafránek a zblízka střílel, jen ale do brankáře Bočka.

40:10
    Joppovu střelu má Boček v lapačce.

40:37
    Hosté se ujímají kotouče a budou se asi snažit ještě něco s výsledkem udělat.

41:04
    Ale moc to nejde, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před gólmanem Pardubic.

41:16
    Ten samý prohřešek vrací hru na to samé místo.

41:51
    Motyčkova střela se zastavila o hokejku Molka.

42:14
    Sudí píská úmyslné postavení mimo hru hostujících Pardubic.

42:28
    Motyčka ujel sám na Molka, střela k tyči ale končí na chráničích gólmana Zlína.

42:38
    Zakázané uvolnění Pardubic už nikoho netíží, halou zní mistrovské chorály! A že se to tady pěkně ozývá.

43:05
    Další ofsajd Pardubic.

43:30
    Další zajímavá statistika, dnes se s největší pravděpodobností obejde utkání bez jediného vyloučení.

44:17
    Hlasitý potlesk ve stoje doprovází poslední sekundy zápasu, a i letošní sezóny.

44:46
    Šafránek mohl dokonat hattrick, zblízka ale trefil jen betony Bočka.

44:55
    Mistři, ozývá se halou ještě před posledním buly.

45:00

Je to definitivní, mistrem pro ročník 2014/2015 se podruhé v historii stávají hráči SHK LAPP Zlín!

Euforie, oslavy a mnoho dalšího bude zcela jistě ještě pokračovat hodně dlouho, domácí si dnes prostě šli za svým, od začátku utkání kralovali a ani polevení na začátku třetí třetiny už je mrzet nemuselo, konečný účet druhého, a rozhodujícího, finále je tak 5:2.

Společné focení vítězného celku právě probíhá, fanoušci hostujícího týmu nyní jsou se svým týmem na ledě.

Nejlepšími hráči dnešního utkání dle trenérů jsou vyhlášeni hráči: Zdeněk Hábl (ZLS) a Tomáš Kvoch (PCS). Ceny předává Předseda sledgehokejové ligy pan Vlček.

Dle pozorujících šéfů sledgehokejové ligy jsou nejlepšími hráči utkání vyhlášení Martin Joppa (ZLN) a Bernard Hering (PCS). Ceny předává Primátor města Zlína Miroslav Adámek.

Zlín dostává trofej pro tým Fair play, tudíž celek, který je nejméně vylučovaný, a je to s 20 trestnými minutami právě SHK LAPP Zlín. Nyní probíhá udělování všelijakých cen.

Pardubičtí si přebírají stříbrné medaile, za chvíli se už dočkáme zlatého hřebu večera.

Je to tady, sledge hokejisté Zlína za doprovodu hudby We Are The Championse od skupiny Queen přebírají mistrovský pohár! Jak to shrnout... Slávu vítězům, čest poraženým. Tímto se s Vámi loučím z mistrovského Zlína, utkáním Vás s radostí provedl Jakub Kudláč. Pěkný zbytek dne. (20:44:19)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 2. Joppa (Šafránek, Fojtík), 9. Ligda (Joppa), 14. Šafránek (Fojtík, Ligda), 25. Fojtík (Joppa, Šafránek), 25. Šafránek (Joppa, Ligda) – 32. Hering, 36. Michalec (Motyčka)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček (Drahý) – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Michalec, Homíček, V. Buhr, Kořínek, Hering, Chudomský.

Rozhodčí: Wesley – Hradil, Řezníček

Diváci: 529 (Vyprodáno)